Extra huurverhoging blijft ongewis Zwaaiarm verhoogt veiligheid ZEEUWS-VLAANDEREN Gers Pardoel naar Vestrock Dorpsraad boycot nieuw hekoverleg VRIJDAG 16 maart 2012 21 Schilderij haven krijgt nieuwe plek 22 en 23 Woonstichting Hulst wil maximaal vijf procent meer vragen, Woongoed is er nog niet uit door Christel Tuin HULST/TERNEUZEN - Enkele honder den huurders in Zeeuws-Vlaande- ren dreigen met een extra huurver hoging te worden geconfronteerd. Zij wonen 'scheefzij verdienen ei genlijk te veel om voor een sociale huurwoning in aanmerking te ko men. Het kabinet-Rutte wil het scheefwonen aanpakken door de huren voor die groep extra te ver hogen. Woonstichting Hulst heeft 1360 woningen in de stad Hulst. In acht procent van deze huizen wonen 'scheefhuurders', dat zijn er in to taal 108. Zij krijgen in elk geval per 1 juli te maken met de 'gewone', huurverhoging van maximaal 2,3 procent. Mensen met een inko men boven de 43.000 euro kun nen te maken krijgen met een extra, huurstijging van 5 procent. De Tweede en Eerste Kamer moe ten zich hier nog wel over uitspre ken. Jos Valckx, directeur van Woon stichting Hulst, rekent voor dat 'scheefhuurders' een huurverho ging kunnen krijgen van in totaal 7,3 procent. „Wij vinden dat veel te veel. Wij houden het als Woon stichting Hulst op maximaal vijf procent huurverhoging voor de ho gere inkomens; er komt dan dus 2,7 procent extra bij." Of het per 1 juli al zover komt, be twijfelt Valckx. „Een huurverho ging moet twee maanden van tevo ren bekend worden gemaakt. Wij moeten dus voor 1 mei al weten wat de Haagse politici hebben be sloten. Dat wordt heel krap." Bij Woongoed Zeeuws-Vlaande- ren zit 8,8 procent van de huur ders boven de inkomensgrens van 43.000 euro. De grootste Zeeuws-Vlaamse woningcorpora tie verhuurt aan 6300 huishou dens; zo'n 554 daarvan zijn scheef huurders. Manager woondiensten Boud Bakels wil nog geèn uit spraak doen over een mogelijke extra huurverhoging voor deze groep. „Volgende week bespreken we de mogelijke huurverhoging in het managementteam. In de eerste week van april willen we stichting Huurdersbelangen, waarin huur ders van onze woonstichting vere nigd zijn, benaderen. Pas dan com municeren we naar buiten." Woonstichting Hulst en Woon goed zitten ruim onder het lande lijk gemiddelde van 16 procent scheefwoners. Woningcorporatie Clavis, die zo'n 2600 woningen be heert, kon gisteren niet de precie ze cijfers over scheefwoners geven. door Raymond de Frel TERNEUZEN - Ja Jessie! Daar gaan we weer! Het afsluiten met zwaai armen van de drukke Sloelaan bij basisschool De Meerpaal in Ter- neuzen is een kwestie van het goe de moment kiezen, ervaart ver- keersbrigadier Suzanne de Bock donderdagochtend. Maar het werkt wel. Samen met leerlinge Jessie Bouws en met be hulp van alle endlich-armen krijgt ze alle automobilisten en fietsers zover te stoppen. Dat is weieens anders geweest, weet ook Jessie. Vooral middelbare scholieren, op weg naar het Zeldenrust-Steelant- college of het ROC Westerschelde, slingerden de brigadiers nogal eens lelijke dingen naar het hoofd. Reden voor een aantal vrijwilli gers om het bijltje erbij neer te gooien. Dat kwam de veiligheid natuurlijk ook niet ten goede, dus trok De Meerpaal bij de gemeente aan de bel. Die kwam met zogenoemde 'endlich-armen' als middel om huf- terig gedrag voor te zijn. De de montabele zwaaiarmen hebben in elk geval een prima remmende werking, constateren Suzanne en Jessie op de eerste ochtend dat ze worden gebruikt. Jessie: „Ik voel mij veiliger. Die arm voorkomt dat mensen kunnen doorrijden." zie ook www.pzc.nl/video HULST - Vestrock heeft weer een klinkende naam toegevoegd aan het programma voor de derde edi tie zaterdag 2 juni in Hulst: de Ne derlandstalige hiphopper Gers Par doel. Zijn hit Ik Neem }e Mee staat al maanden bovenaan Nederland se en Belgische hitlijsten. Bagage drager is daarnaar op weg. Gers Pardoel is niet de enige hip hopper die naar Hulst komt. Vest rock maakte gisteren bekend dat ook Kraantje Pappie is binnenge haald, evenals het Antwerps 'feest- orkest' Merdan Taplak. Het affiche voor de derde editie vermeldde al onder meer Go Back To The Zoo, Heideroosjes, School in Cool en singer-sóngwriter Blaudzun. Kaart jes voor Vestrock kosten 25 euro in 'de voorverkoop via www.vest- rock.nl en aan de kassa 30 euro. door Henk Boot OSSENISSE - De Dorpsraad Ossenis- se boycot een nieuw ambtelijk overleg over de hekken op de Zee dijk bij Ossenisse. Waterschap Scheldestromen wil volgende week opnieuw met de dorpsraad, de Vogelbescherming, de provin cie Zeeland, de gemeente Hulst en camping De Zeemeeuw praten over deze kwestie. Er wordt ge zocht naar een oplossing waar alle partijen achter kunnen staan. Maar Jos de Schepper laat namens de dorpsraad weten dat hij het heeft gehad met het schap, de pro vincie en de Vogelbescherming. „Waarom zou ik vertrouwen heb ben in een goede afloop van dit overleg. Tot twee keer toe zijn ons toezeggingen gedaan over de toe gankelijkheid van de pieren en het strandje bij de dijk. Die beloftes zijn niet nagekomen", aldus De Schepper. De Vogelbescherming is naar de Raad van State gestapt. De andere hoofdrolspelers betreuren dat de dorpsraad niet meedoet. „De poli tiek staat achter ons, laat de Raad van State zich maar uitspreken", zegt De Schepper. Jessie Bouws kreeg eergisteren instructies van een agent en mocht gisteren als eerste assistent-verkeersbrigadier automobilisten en fietsers op de Sloe laan in Terneuzen laten stoppen met behulp van een zwaaiarm. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79