22 30 Gebrek aan chemie met spelers nekt Van Keulen Rit Eneco Tour dichterbij Den Hamer gaat op stand af WS'92 onderuit in inhaaiduel vrijdag 16 maart 2012 Cijs van Koeveringe scoorde 22 dagen na zijn zestiende verjaardag voor het eerst voor 's-Heer Arendskerke 1. GOES - Een gebrek aan chemie met de spelers lag ten grondslag aan het ontslag van Alexander van Keulen als trainer van SSV'65. Ook de stand op de ranglijst (elfde met negentien punten uit achttien duels) baarde het bestuur van de Goese zaterdag-tweedeklasser zor gen. „Na een beraad met de spe lersgroep hadden we geen vertrou wen meer in een goede afloop", vertelde voorzitter Patrick Simpel aar. In zijn visie behoort SSV'65 in de top vier mee te draaien. „Die doelstelling wordt bij lange na niet gehaald. Volgens ons was er geen uitzicht op verbetering." Van Keulen toonde zich aangesla- GOES Sranang gaat in eigen huis nipt onderuit De zaalvoetballers van FM Sranang leden in de strijd om het kam pioenschap in de eerste divisie een belangrijke nederlaag tegen CFE/ VDL Groep 2. In sporthal 't Sport- punt werd het na een 1-2-ruststand 2-3. De nederlaag had vermeden kunnen worden als FM Sranang zijn kansen beter had benut. „We lieten vijf, zes open mogelijkheden onbenut", treurde coach Ramon Dahoe na afloop. Jonathan Constan- cia en Ali Eryürük wraren voor FM Sranang de doelpuntenmakers. gen door zijn ontslag. Hoewel hij erkende dat SSV'65 in het linker rijtje thuishoort, zag hij nog wel perspectieven in Goes. „Maar goed, het besluit is gevallen. Dat respecteer ik, maar het doet pijn", zei hij gisteren na zijn gedwongen vertrek. Ook assistent-trainer Jaco Oostdijk is de wacht aangezegd. Volgend jaar staat Van Keulen aan het roer bij Temeuzen, dat vecht tegen degradatie in de eerste klas se zondag. SSV'65 heeft voor vol gend seizoen Marco Groeneveld aangetrokken. De Bevelandse club hoopt zo spoedig mogelijk een trai ner te vinden voor de rest van het seizoen. BEEKBERGEN Turner Van Assche mee naar Cottbus Acht Nederlandse turners komen volgende week in actie bij challen- gerwedstrijden in het Duitse Cott bus. Onder hen is Sassenaar Antho ny van Assche. Hij zal op 22 maart voor het eerst onderdelen turnen. Dan zijn de kwalificaties. Ook Epke Zonderland doet mee aan het Tumier der Meister. Hij wil het evenement gebruiken om aan de eis tot vormbehoud voor de Olympische Spelen te voldoen. Hij moet nog eenmaal 14,500 punten halen aan de rekstok. 'G0X8i93SSSOlSS9SSSSXO)9S3SSSBSS99SSSS9S5S^S&SSSSiS^S& GROOT-AMMERS - De volleyballers van WS'92 leden gisteren in een inhaaiduel in de regiodivisie een 3-1-nederlaag bij het in de subtop geklasseerde WIK/Univé. De Vlissingers waren met uitzon dering van in de eerste set nauwe lijks minder dan de thuisploeg, maar wonnen slechts de vierde set. WS'92 werd in de eerste set op al le fronten afgetroefd door WIK/Univé, dat een droomstart kende. Na verlies met 25-11 trok ken de Vlissingers zich aan het ni veau van de tegenstander op. Door een betere service werd de aanval van de thuisploeg ontre geld. Hard werkend klampte WS'92 in de tweede set lang aan (25-22) en werd in het derde bedrijf zelfs een lichte voorsprong opgebouwd. Die kon niet worden verzilverd (25-23). Dat lukte wel in de vierde set (23-25), waardoor de eer werd gered en een punt meer naar huis werd genomen. Gijs van Koeveringe voetbalde vorig jaar nog bij de B-junioren. De middenvelder zit nu bij de eerste selectie van 's-Heer Arendskerke. Hij was al één keer trefzeker voor de zaterdag-derdeklasser. foto Ronald den Dekker UIT BILJARTEN Driebanden groot. Vierde divisie. L&B Leder- mode-Jacobs Mannenmode 2-6: Brian Bak kers-Martin Sturm 24-30, 44; Ad Braspen- ning-Eric Niewenhuyse 25-25, 54; Bert Ligt- voet-Gilles Sturm 13-25, 57; Rien Bak kers-Rob Jacobs 20-20, 52. Driebanden klein. Gust Boonen toernooi. Ronde 1. Simon op 't Hof (8)-Wim van |Wingerden (8) 0-2: Jurgen Mathia (7)—Jaap ver boom (8) 2-0; André Joosse (8)-Cees van ges- sel (8) 1-2; Bas vervoort (7)-Marja Boonen (6) 1-2; Tom Verburg (10)-Joost v.d. Griek (9) 1-2; Chris v. Mijnsbergen (10)-Cor v. Garsel (7) 2-0; Jan Traas (9)-lman Wesdorp (9) 0-2; Jan Schouwenburg (8)—Piet Koek (17) 2-1; Daan Weststrate (12)-Aad Witsenburg (8) 2-0; Mari v. Hattem (8)-Nico v.d. Graaf (12) 0-2; Jan Sandee (8)-Ria v. Linden (6) 2-0. SCHIETINGEN Oudelande: Wip 1 1e Hoofdvogel Jac.Braam (Oudelande), 2e hoofdvogel J.Kopmels ('s-Gra- venpolder), le zijvogel J.Jansen (Hansweert), 2e zijvogel S.Raas (Kwadendamme), 3e zijvogel B.Vermeulen fs-Heerenhoek), 4e zijvogel P.Krijt (Oudelande), 1e kal R.KIippel (Ellewouts- dijk), 2e kal P.Wagenaar (Kloetinge), 3e kal P.Proost (Ellewoutsdïjk). Vliegende vogel: C.Je- remiasse (Ellewoutsdijk), P.Proost (Ellewouts- dijk). Wip 2: 1e hoofdvogel H.Jansens (Oude lande), 2e hoofdvogel, 2e en 4e zijvogel M.Joosse (Oudelande), 1 e zijvogel R.v.d.Straate ('s-Arendskerke), 3e zijvogel Sj.Raas (Kwaden damme), 1e kal J.Raas (Kwadendamme), 2e kal J.Kopmels ('s-Gravenpolder), 3e kal C.Jeremias- se (Ellewoutsdijk), 4e kal L.v.d.Straate (Goes). Meeste kleine vogels: V.Jansens (Oudel) 5x. door René van Stee MIDDELBURG - Het wordt kort dag, maar het staat nagenoeg vast dat de eerste etappe van de Eneco Tour op zes augustus in Middel burg finisht. Van de gemeenten waar de rit van de meerdaagse wie lerkoers in de WorldTour in princi pe doorheen rijdt, ziet alleen Vlis- singen er geen brood in. „We willen wel in faciliterende zin iets betekenen voor de organisatie, maar we steken er geen euro's in", zegt de Vlissingse sportwethouder Marin de Zwarte. Hij huldigt het standpunt dat de provincie invul ling geeft aan topsportbeleid en ge meenten er zijn voor de breedte sport. Als zogenaamde doorgangs gemeente van de etappe zou Vlis- singen vijfduizend euro beschik baar moeten hebben stellen. „Ge let op de moeilijke financiële tij den die we beleven, zijn we dit niet van plan. Met de beperkte middelen die we tot onze beschik king hebben, valt dit niet te verko pen naar de verenigingen. Boven dien is de spin-off van een etappe doorkomst gering. Dat hebben we twee jaar geleden kunnen constate ren bij de doortocht van de Giro." Naast de provincie staan de ge meenten Schouwen-Duiveland, Noord-Beveland, Veere en Middel burg wel positief tegenover het ini tiatief. De beschikbaarstelling van (financiële) middelen moet de ko mende weken echter nog worden goedgekeurd door de diverse ge meenteraden. Aangezien de pro vincie in dit dossier een voortrek kersrol vervult, verwacht gedepu teerde Ben de Reu dat er positief wordt besloten. Datzelfde denkt ook organisator Rob Discart. „Ik heb geen signalen ontvangen dat er nog een kink in de kabel komt", verklaart hij. Mocht dat wel zo zijn, dan heeft Discart nog een al ternatief achter de hand. „Maar ik ga ervan uit dat we hier geen ge bruik van hoeven te maken." door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Philippine-voetbal- ler Björn den Hamer is de achttien de deelnemer aan de PZC-Toto. In de vijfde klasse A is hij met zijn Zeeuws-Vlaamse kornuiten koplo per. Zondag treft Den Hamer op eigen veld middenmoter Vogelwaarde. „We hebben het nooit gemakkelijk tegen ze. Ze zijn ook aan een hele goede reeks bezig. Maar wij mo gen thuis gewoon niet verliezen", laat de 27-jarige centrale midden velder weten. Den Hamer aast dit seizoen op de titel: „Als het dit jaar niet lukt, dan moeten we mis schien weer tien jaar wachten." De topper in de tweede klasse E tussen Temeuzense Boys en Dinte- loord eindigt volgens hem onbe slist. „Ik hoor van andere mensen dat de Boys nog niet eens zo best spelen. Daarom een drietje." Een andere topper, in de vierde klasse A tussen Wemeldinge en Kruiningen, levert volgens hem koploper Wemeldinge drie punten op. „Ik heb bij die wedstrijd puur naar de stand gekeken", verklapt Den Hamer. Die stand heeft hij ook bij het duel Terneuzen-EFC mee laten we gen. „Ik denk dat ze er uit vlie gen", verklaart hij de twee op zijn formulier. Heerjansdam - Hoek X Kloetinge - Zwaluwen U Heinenoord - Zaamslag X GPC Vlissingen - Stedoco X Terneuz. Boys -Dinteloord X Apollo 69 - Borssele I X Wemeldinge - Kruiningen X Goes-Rood WitV X Terneuzen - EFC X Best Vooruit - Vlissingen X Philippine - Vogelwaarde lx

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 76