Ruimte voor arbeidsmigrant in Reimerswaal Raad gaat meedenken over betere businzet 241 zeeland Reimerswaal worstelt met wetten handhaven The Ultimate Dance Battle Zeeuwse appelsappen winnen keuring door Lilian Dominicus KRUININGEN - Naast't Klooster van Rilland mag er nóg een locatie ko men voor de huisvesting van ar beidsmigranten in Reimerswaal. De gemeente heeft nog geen con crete plek op het oog, maar om spreiding te bevorderen, heeft het westen van Reimerswaal de voor keur. Dat staat in het ontwerp structuur- visie buitengebied, een soort kap stok voor het beleid van de komen de jaren. Ook wil Reimerswaal medewer king verlenen aan de vestiging van gronddepots, voor de opslag van grond. Daar is veel vraag naar, con stateert de gemeente. Voorwaarde voor zon depot is wel dat ze goed bereikbaar moeten zijn of aan de rand van een bedrijventerrein lig gen en landschappelijk zijn inge past. Op de plek van de voormalige bui tenhaven in Hansweert, waar scho ne grond is gestort op verontrei nigd slib, ontwikkelt zich nu spon taan een natuurgebiedje. Vogels en zoogdieren weten het haventje in middels te vinden als broedplek. De gemeente wil deze natuuront wikkeling nog verder versterken, door het in te richten. Ook komen er mogelijke financiële bijdrages voor natuurontwikkelingsprojec ten in zowel de Yerseke Moer bij Yerseke als Den Inkel bij Kruinin- gen. Het gebied ten oosten van Bath is nog altijd in beeld voor lawaai- sportcentrum. Er zit daar al een motorcrossterrein, maar mocht een kleiduifschietvereniging of een kartcentrum zich melden, dan wil de gemeente daar in principe medewerking aan verlenen. In het gebied tussen de Postweg en de Oosterscheldedijk bij Yerse ke kunnen kleinschalige recreatie ve voorzieningen ontstaan, zoals een kampeerterrein of een bed and breakfast. De Zanddijk, de zuidelijke ontslui- tingsweg naar Yerseke, is overbe last en de weg is te smal voor vrachtverkeer. Bovendien brengen trillingen schade aan de dijk. De provincie is daarom bezig met een onderzoek naar verbetering van de ontsluiting van Yerseke. Zorginitiatieven mogen zich vesti gen in voormalige agrarische be drijven in het buitengebied. De ge meente denkt daarbij aan oude renzorg, kinderdagopvang en dag besteding. vrijdag 16 maart 2012 Gemeente zoekt locatie in het westen Een talentenjacht op RTL 5 waarin vijf choreografen met hun team tegen el kaar strijden. De winnende choreograaf wint uiteindelijk 25.000 euro, de dan sers uit zijn crew ieder 5000. door Claudia Sondervan WISSENKERKE - Als er wensen zijn om het openbaar vervoer op Noord-Beveland beter in te rich ten, dan is nu de tijd om die aan de Provincie Zeeland kenbaar te maken. Immers, die stelt de kaders waar binnen de busvervoerder het publieke transport moet uitvoe ren. In 2014 moeten de vervoer ders opnieuw dingen naar het recht om in Zeeland de buslijnen te verzorgen. De raad Noord-Beve land pakt die handschoen op en gaat voorstellen doen voor beter busvervoer. Dat zou dan per 2015 .in bedrijf kunnen zijn. Die handschoen werd de raad gis teren voorgehouden door conces siemanager voor Zeeland van Con- nexxion, Patrick Siliacus, die kwam uitleggen waar de proble men liggen met het busvervoer op Noord-Beveland. Die problemen worden nog erger als in december NS de treintijden in Goes en Mid delburg wijzigt, waarschuwde Silia cus alvast. Aansluiten bij de voorgenomen dienstregeling van NS lukt Con nexion niet. Nu al lukt het alleen om aan te sluiten op de treintijden in Goes. De gemeenteraad wees Si liacus op de problemen met het scholierenvervoer naar Goes: over volle bussen met te veel mensen die moeten staan, bussen die passa giers bij haltes laten staan en dor pen met te weinig busservice. door Mieke van der Jagt KRUININGEN - De inwoners van Rei merswaal nemen het niet nauw met voorschriften en afspraken als ze gaan bouwen of verbouwen. De gemeente Reimerswaal trad in 2011 zeer regelmatig handhavend op tegen illegale bouwsels, wegens niet nagekomen afspraken over hoogteverschillen of brandveilig heidsmaatregelen en overtredin gen op bouwvoorschriften. De gemeente schreef 135 inwoners aan om zulke zaken. Daarvan leid den er 25 tot dwangmaatregelen, die in zeven gevallen daadwerke lijk zijn uitgevoerd. Dat blijkt uit de evaluatie van het handhavingsprogramma 2011. Posi tief punt is dat de gemeente grip lijkt te krijgen op de huisvesting van arbeidsmigranten. Alle wonin gen waarin arbeidsmigranten wo nen, zijn aangepast en gelegali seerd en staan daarmee onder toe zicht. Zorgwekkend is de uitvoering van de milieuwetgeving. Door ziekte zijn minder milieucontroles uitge voerd dan was gepland. Bedrijven, ook de grotere, blijken nauwelijks kennis te hebben van de heersen de wet- en regelgeving, met name in opslag van gevaarlijke en milieu schadelijke stoffen. Bedrijven doen in Reimerswaal niet graag uit zichzelf onderzoek naar mogelijkheden om energie te besparen, een wettelijke plicht voor grootverbruikers. Is een der gelijk onderzoek wel uitgevoerd, dan heeft de gemeente de grootste moeite de bedrijven zo ver te krij gen dat ze de aanbevolen maatrege len ook nemen. Dat is des te op merkelijker omdat bedrijven veel kosten zouden kunnen besparen. NIEUWERKERK - Het biodynami- sche ffuitbedrijf De Muyehof uit Nieuwerkerk heeft met haar appel sap de eerste prijs gewonnen tij dens de jaarlijkse biologische ap pelsapkeuring van Telersvereni ging Prisma. De veertien ingezonden biologi sche appelsappen werden gekeurd door de aanwezigen tijdens de na tionale Prisma Bedrijfsnetwerk Biologische Fruitteelt Studiedag voor biologische fruittelers. De te lers, adviseurs en overige geïnteres seerden kenden de drie eerste plaatsen toe aan drie Zeeuwse be drijven: Boomgaard Ter Linde uit Oostkapelle op de derde plaats, de Ring uit Oud-Sabbinge op de twee de plaats en De Muyehof uit Nieu werkerk op de eerste plaats. Be stuurslid Mart Vandewall merkte op dat er 'een Zeeuwse wind door het klassement had gewaaid'. W-N OA(i ONTDEK ALLE GEHEIMEN VAN DE NEDERLANDSE MEUBELBRANCHE De Nederlandse intei^éurbouv/- en meubelindustrie zet'bp 17 maart haar deuren open. Ontmoet de ontwerpers en vakmensen binnen deze energieke branche. Kijk voor adressen bij u in de buurt op www.opendagmeubel.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70