Veilig alternatief wordt genegeerd 61 binnenland RIVIERCRUISE over de DONAU Na de drugsopa nu de drugsoma op Schiphol Problemen vaak niet gemeld Nederlandse KRAS.NL NU.nl adviseert controle na cyberaanval vrijdag 16 maart 2012 VX68SXOXSlia85C5Q56>. 'Nieuwe hydrogel in borstimplantaten gezonder dan siliconen' De nieuwe generatie hydro gel borstimplantaten zijn volgens drie deskundigen veiliger dan siliconen im plantaten. Chirurgen wer ken er nauwelijks mee. Bij de klinieken die Mono bloc Hydrogel borstim plantaten aanbieden, staat de telefoon rood gloeiend. Ook de importeur krijgt veel telefoontjes van vrouwen die dit als veiliger bestempelde alterna tief voor siliconen-implantaten willen; of die hun siliconen erdoor willen vervangen. Er zijn weinig plastisch chirurgen die de nieuwe generatie hydro- gel-implantaten - van zogenoemd- monobloc hydrogel - gebruiken. Plastisch chirurg Rita Kappel wijt dit aan de houding van de Neder landse Vereniging voor Plastische Chirurgie (NVPC) die de voorkeur geeft aan het gebruik van siliconen- gevulde implantaten. „Het is not done onder plastisch chirurgen om monobloc hydrogel als alternatief aan te bieden. Het lijkt dan alsof je als plastisch chirurg erkent datje ziek kunt worden van siliconen. Dat is een boodschap die de NVPC niet wil uitdragen." Plastisch chirurgen Rita Kappel uit Zwolle, Linda Visser uit Venlo en hoogleraar prof dr. Jan Willem Co- hen Tervaert, hoogleraar immuno logie aan de Universiteit Maas tricht zien ieder afzonderlijk tien tallen patiënten per maand die ziek zijn door siliconen; gewrichts klachten, vermoeidheid en pijn zijn de belangrijkste symptomen. Sinds de Pip-implantaten in het nieuws kwamen, is de toeloop meer dan verdubbeld. Het nieuws UTRECHT - Problemen met borstim plantaten worden niet altijd ge meld bij de Inspectie voor de Ge zondheidszorg (IGZ). Fabrikanten zijn daartoe echter wel verplicht. Dat zei een woordvoerster van de IGZ gisteren. „We weten dat er sprake is van ge vallen waarin geen melding wordt gemaakt. Soms komt dat doordat ziekenhuizen de problemen niet melden bij de makers, soms door dat fabrikanten het niet aan ons doorgeven", aldus een woordvoer ster. Ieder ziekenhuis en elke privékli- niek zou moeten gaan bijhouden of vrouwen (borst)implantaten hebben gekregen. In de Tweede Ka mer klinkt bij PvdA, CDA, SP en GroenLinks de roep om een betere registratie, zodat vrouwen langere tijd gevolgd kunnen worden en er onderzoek mogelijk is. De Kamer spreekt in april met minister Schip pers (volksgezondheid) over de kwestie. Volgens de De Nederlandse Vereni ging voor Plastische Chirurgie (NVPC) is het keurmerk voor borst implantaten niet voldoende om de veiligheid op langere termijn te ga randeren. Dat kan alleen als vrou wen met borstimplantaten langere tijd kunnen worden gevolgd, zei voorzitter Irene Mathijssen gistera vond in het EO-programma De Vijf- over de Pip-implantaten heeft Co- hen Tervaert aangegrepen zijn zor gen te uiten over alle implantaten die gevuld zijn met siliconen. „Ik ben ervan overtuigd dat alle mer ken siliconenimplantaten bij vrou wen die daar gevoelig voor zijn, au- toimmuunziekten veroorzaken. Als de siliconenimplantaten bij de ze vrouwen worden verwijderd of vervangen door monobloc hydro gel, verdwijnen bijna altijd de klachten. Het verbaast mij dat dit alternatief zo weinig aandacht krijgt." De enige klinieken waar monobloc hydrogel implantaten worden gebruikt staan in Venlo en Zwolle, en Cohen Tervaert ver wijst zijn patiënten dan ook vaak door naar Visser en Kappel. Die hebben het druk. Visser: „Het is een hype. Ik doe tien tot vijftien operaties per week. Veel vrouwen worden zich bewust van de leef tijd van hun implantaten en wil len een wissel. Anderen voelen zich ziek en leggen nu pas het ver band tussen hun implantaten en hun gezondheid." De belangstel ling voor de nieuwe generatie hy- drogel-implantaten is groot, maar het wordt de patiënt niet makke lijk gemaakt, merkt Erwin Hoogst raten Van importeur Entercare. Hij wordt dagelijks gebeld door vrou wen die graag implantaten zonder siliconenvulling willen. Maar hun kliniek of ziekenhuis zegt dat het niet kan omdat er geen contract is met de importeur. „Dat is onzin, ze kunnen zelfs per stuk besteld worden." Monobloc hydrogel implantaten bestaan voor 97 procent uit water en voor drie procent uit het verdik kingsmiddel carboxy-methylcellu- lose. De moderne hydrogel implan taten verenigen volgens Rita Kap pel de voordelen van de weinig po pulaire zoutwatergevulde prothe sen met de voordelen van silico- nenprothesen. AMSTERDAM - Na baby's, bonen, vissen en vliegtuigvleugels met co caïne is op Schiphol nu een 83-jari- ge vrouw met drugs aangetroffen. De Britse vrouw, die uit Suriname kwam, probeerde woensdagmid dag in een elektrische rolstoel - vol gens de marechaussee was ze daad werkelijk slecht ter been - drugs Nederland in te krijgen. „We hebben eerder een periode ge had waarin we drugsopa's uit Suri name aanhielden maar gezien de leeftijd en de rolstoel is deze drugs oma een extreem geval", aldus Ro bert van Kapel van de Marechaus see. De drugsspeurders staan nergens meer van te kijken. Zo was er een man uit Bolivia in een priesterpak die fouillering weigerde. Dat doe je niet bij een geestelijke. De drie zakken die hij bij zich droeg, bevatten echter geen heilig zand, zoals de padre beweerde, maar cocaïne. De marechaussee hield vorig jaar 1068 bolletjesslikkers en koeriers aan, een kleine honderd minder dan het jaar ervoor. De trend: co caïne wordt steeds vaker in vloei bare vorm gesmokkeld. In flesjes, opgelost in spijkerbroeken en on derbroeken maar ook ouderwets in bolletjes. „Koeriers denken dat vloeibare co ke minder goed is op te sporen. Dat is een vergissing." In maart 2010 werd de eerste bolle tjesslikker met vloeibare coke aan gehouden. Later dat jaar zouden er twintig volgen. Vorig jaar liep het aantal slikkers van vloeibare coke op tot zestig. De drugsoma werd aangehouden bij een zogeheten honderdpro- centscontrole, waarbij iedere passa gier wordt beoordeeld op gedrag, reisdoel, bagage en geur uit de mond. ffiaasasaggjg i' 111 iiiiiiiiiiiijwuwnaiiiwK Compleet verzorgde 10-daagse reis inclusief riviercruise per MS My Story* INCLUSIEF Als enige reisorganisatie in Nederland, kunnen wij nü al alle vertrekdata van eind april tot en met 22 september garanderen! Bovendien zijn wij ook nog eens de aller- voordeligste! Vanaf slechts 699 bieden wij u het volgende: busreis, 2 hotelnachten, 7 nachten cruise langs alle Donau- klassiekers, alle maaltijden aan boord, captains dinner, welkomst- én afscheidscocktail. Er is zelfs ook nog een Nederlandssprekende hostess (van de rederij) aan boord! Dat kan alleen bij KRAS.NL Boek nu en cruise mee deze zomer! waarom zou je meer betalen Dag 1-2: busreis Passau, incl. hotelnacht Duitsland, inscheping. Dag 3: via Engelhartszell met de mooie trappistenabdij, door de Schlögener Schlinge, naar het authentieke Aschach. Dag 4: levendig Bratislava met o.a. de immense burcht. Dag 5: door het landschap van de Donauknie naar Boedapest. Dag 6: Visegrad en vaarmiddag door de Hongaarse Wachau. Dag 7: hele dag in Wenen mèt o.a. de Staatsopera. Dag 8: via het Wachau-wijngebied naar Krems en Melk. Dag 9-10: ontscheping Passau, busreis terug incl. hotelnacht. Het MS My Story* beschikt over een restaurant, lounge met bar, sauna en zonnedek. De maaltijden en service aan boord hebben een klanten-beoordeling van een 8,0! Vertrekdata: vrijwel elke zaterdag van 28/4 t/m 20/10 Apr. 749 Jun. v.a. 799 Aug. 799 Okt. €699 Mei v.a. €749 Jul. v.a. €799 Sep. v.a. 749 Prijzen p.p. o.b.v. 2-persoons(voordeel)hut benedendek. Zie www.kras.nl/32671 BOEK ONLINE of bel 0900-9697 i5cPm of ga naar de dichtstbijzijnde Vakantiewinkel van \S Arke 0f Js-reizen Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskoslen en Calamiteitenfonds. AMSTERDAM - NU.nl heeft bezoe kers van de site gisteren geadvi seerd hun computer te controle ren op virussen. NU.nl was woens dagmiddag doelwit van een cyber- aanval. Daardoor is er schadelijke software verspreid die probeert computers van bezoekers van NU.nl te besmetten met een zoge noemde trojan. Het gaat om een virus met de naam Sinowal. Mogelijk zijn veel computergebrui kers in aanraking ermee gekomen, omdat er woensdag veel vraag was naar nieuws over het busongeluk in Zwitserland. Volgens NU.nl is er in principe al leen een verhoogd risico voor ge bruikers met verouderde software. Wanneer ook gebruik gemaakt is van internetbankieren, is het ver standig om de veiligheidscheck van Nederlandse banken uit te voe ren, zo staat op de site. 0/ busreis v.v. 4/ 2 hotelovernach tingen Duitsland 1 7 nachten cruise 0/ alle maaltijden aan boord 0/ captains dinner v welkomst- en afscheidscocktail 1 NL-sprekende hostess aan boord Wenen GEGARANDEERD VERTREK van 28 APRIL t/m 22 SEPTEMBER NOUAKCHOTT - Actievoerders van Greenpeace vielen gisteren het Ne derlands visserschip Dirk Diederik lastig voor de kust van het Afrikaan se Mauritanië. De activisten maak-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6