op kerkhof Borssele broodje Kunstenares zoekt Zeeuwse helden Kinderen gezocht voor verkiezing burgemeester Samen zijn we sterk! 0,75 vrijdag 16 maart 2012 ZIERIKZEE - Beeldend kunstenares Sil van Mil uit Zierikzee is op zoek naar Zeeuwse helden om te schil deren. In opdracht van het Grand Hotel ter Duin in Burgh-Haamste- de, dat juni wordt geopend, maakt Van Mil een tien meter lang schilderij van Zeeuwse helden. Ideëen graag sturen naar zeeuwseheld@silvanmil.com Ook Zorggroep Ter Weel opent haar deuren Open Bag en Goede Doelen-markt in Ter weel Goes www.tirweei.nl Ter Weel GOES - Kinderstad Goes nodigt tien- en elfjarigen uit zich kandi daat te stellen voor het Goese kin derburgemeesterschap 2012. Een jury kiest uit de aanmeldin gen zes kandidaten die campagne kunnen gaan voeren. Zaterdag 16 juni kunnen inwoners stemmen op de zes kandidaten. Daarvoor is die dag tussen 11.00 en 15.00 uur een stembureau ingericht naast het oude stadhuis op de Grote Markt. Een week later, zaterdag 23 juni, wordt de winnaar bekend ge maakt tijdens het Concert 4 Kids. Per 18 augustus wordt de nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd www.goeskinderstad.nl Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl X RECLAME vrijdag en zaterdag: itö©ift Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Oostsingel 44 Goes-tel. (0113) 21 5614 UW WARME BAKKER www.densoeteninval.nl www.bakkerijjoosse.nl De politie verhoort een 49-jarige man uit de gemeente Borsele op verdenking van poging tot koper- diefstal. Woensdagavond kwam rond 20.15 uur een melding dat ie mand koper leek te stelen bij een pand in de Pastoor Fransestraat in Ovezande. Bij het zien van politie vluchtte de verdachte, maar hij viel bij de Dreef en werd aangehouden. De man zit vast in Torentijd. De po litie heeft getuigenverklaringen. ZONNEMAIRE Politie houdt lid Hells Angels aan In een woning aan de Beatrixstraat in Zonnemaire is woensdag een 48-jarige inwoner van het dorp aan gehouden. De man, volgens de poli tie een lid van motorclub Hells An gels, werd aangehouden door me dewerkers van de Regionale Onder steuningsgroep van Politie Zee land. In de woning werd een verbo den wapen aangetroffen. De man uit Zonnemaire zit nog vast en wordt nog gehoord door de politie. WILHELMINADORP Misschien toch zand op strand Goese Sas Borselenaar (49) lijkt koperdief te zijn foto Willem Mieras Traditioneel grind hoeft volgens de BZZB voor mindervaliden ech ter geen struikelblok te zijn. „Want in een dorp help je elkaar. Wij snappen het niet. Je gaat toch geen asfalt plempen op een plek waar de nabestaanden worden te- rugggeven aan de natuur." Maatje van der Stel wijst op een rapport uit 2010 van het Bureau Funeraire Adviezen. Leon Blok van dit bureau nam de Borselse begraafplaatsen onder de loep in opdracht van de Dorps raad Oudelande en de gemeente Borsele. Een van zijn conclusies voor de begraafplaats in Borssele is dat asfalt de oplossing niet is, ze ker niet met bomen langs de hoofdpaden. De gemeenteraad besloot echter de hoofdpaden toch te gaan asfalte ren met een laagje grind erover. Borssele is eerste. Later dit jaar vol gen nog Nisse, 's-Gravenpolder, Baarland en Ellewoutsdijk. De BZZB bepleit andermaal het as falteren van de hoofdpaden te her overwegen en te kiezen voor ge walst fijn grind. Wethouder Jan Zandee is dat niet van plan. „Het is echt niet zo dat we met een gro te asfaltmachine over de hoofdpa den walsen. Over het penetratie- asfalt wordt in totaal vijf keer grind gestrooid. Er is breed draag vlak voor deze aanpak." De gemeente liet eerder dit jaar de nieuwe paden op het kerkhof in Borssele aan belangstellenden zien. „We concludeerden met el kaar dat het er perfect uit ziet." Het schelpenstrandje bij het Goese Sas krijgt misschien toch een zand laagje. Eerder had Bureau Zeewe ringen, de organisatie die de dijk verzwaringen bij Het Sas uitvoert, laten weten dat er geen zand wordt gestort voor recreatieve doelein den. De Goese wethouder Loes Meeuwisse zei gisteren tegen de ge meenteraad dat ze nog een keer wil overleggen met het bureau over de mogelijkheid wat meer zand door de schelpen te mengen. KRUININGEN Jaarlijkse uitvoering muziekgezelschap De Koninklijke Harmonie EMM geeft zaterdag 17 maart haar jaarlijk se uitvoering. Naast een aantal speldjes die uitgereikt worden, is de avond ingevuld met stukken van het koor Crescendo uit Krui- ningen. Als afsluiting spelen de har monie, slagwerkgroep en de blok- fluitgroep van EMM samen. De uit voering is in Ons Dorpshuis in Kruiningen. Het evenement begint om 19.30 en de toegang is gratis. ÉBMHMiHMBiMililiiiM HEINKENSZAND Halfjaarlijkse kinderkledingbeurs De halfjaarlijkse kinderkleding beurs in Heinkenszand is volgende week weer vier dagen open. De beurs begint woensdag 21 maart om 09.30 tot 15.00 uur en opent 's avonds weer van 19.00 tot 20.00 uur. Donderdag en vrijdag is de beurs actief van 09.00 tot 11.30 uur. Zaterdag begint de verkoop een uurtje later; van 10.00 tot 11.30 uur. De kinderkledingbeurs wordt ge houden in het scoutinggebouw aan 't Dijkje in Heinkenszand. OVEZANDE ZATERDAG 17 MAART GRONDTESTDAG ZEELANDPLANT Breng een grondmonster van ongeveer 250gr mee en wij geven je het beste tuinadvies! ZEEUHlDPLflnT, rj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69