Nieuwe aanpak tegen fietsendiefstal Parkeerplaatsen Beestenmarkt blijven BEVELANDEN/THOLEN Nieuw jasje voor Yersekse damwanden almanak Dwaallichtjes VRIJDAG 16 maart 2012 21 PZC Coese leraar in Dance Battle 24 en 25 Goes begint met fietsencentrale door Nadia Berkelder GOES - Gevonden en mogelijk ge stolen fietsen worden in Goes voortaan op een centraal punt be waard en geregistreerd. Mensen die hun fiets kwijt zijn, kunnen hem zo makkelijker terug vinden. Fietsenbezitters kunnen er boven dien hun fiets gratis laten graver en. Fietsen worden daarna geregis treerd in een databestand van de Rijksdienst voor het Wegverkeer zodat ze makkelijker terug te be zorgen zijn als ze gestolen zijn of gevonden worden. Gestolen fiet sen worden bij de politie gemeld en teruggebracht naar de eigenaar. Van elke fiets die op het centrale punt wordt binnen gebracht, wordt een foto gemaakt. Die wordt op een website geplaatst.. Mensen die hun fiets kwijt zijn, hoeven dus niet per se naar het de pot om te kijken of hun fiets er tussen staat. Goes probeert hiermee fietsendief stal aan te pakken, maar het initia tief is niet alleen bedoeld om de fietsbezitter in Goes ter wille te zijn: het depot biedt ook ruimte om fietsen die verkeerd zijn ge stald tijdelijk op te slaan. In de om geving van het station worden vak ken aangewezen waar fietsen ge parkeerd mogen worden. Alle fiet sen die niet in die vakken staan, worden verwijderd en naar het de pot gebracht.. Fietswrakken - fietsen die niet meer bruikbaar zijn - worden ook als ze wél goed geparkeerd staan verwijderd. De wrakken worden maximaal twee weken bewaard. Fietsen die nog in goede staat zijn, blijven dertien weken op het de pot. Daarna kunnen ze worden af gestaan aan een goed doel, of wor den ze vernietigd. Wie zijn fiets bij het depot wil ophalen, moet daarvoor tien euro betalen. De gemeente Goes heeft sinds kort een apparaat waarmee Dief stal Preventie Chips die in sommi ge fietsen zitten kunnen worden afgelezen. Zo is meteen te controle ren of een fiets gestolen is. Het ap paraat kan in het depot worden ge bruikt, maar ook op straat. Het depot heet officieel AFAC, de Algemene Fiets Afhandel Centrale (AFAC). Het komt aan de Dirk Dronkersweg 16, op bedrijventer rein De Poel. Het depot wordt vol gende week donderdag officieel ge opend. Opgeslagen fietsen zijn dan te vinden op de website. www.goes.nl/afac YERSEKE - De coating van de stalen damwan den in de dijk naast de Burenpolderweg en langs de Koningin Julianastraat in Yerseke vol doet niet meer. Daarom wordt de komende weken een nieuwe conserveringslaag aange bracht. De steiger en de werkruimte nemen zoveel ruimte in beslag dat de rijbaan wordt gestremd. De Burenpolderweg zal naar ver wachting zes dagen afgesloten zijn. Het werk bij de oprit naar de Havendijk zal vijftien da gen duren. De damwanden zijn begin jaren tachtig geplaatst door Bureau Dijkversterkin gen Oosterschelde. Toen besloten werd om de Oosterschelde niet meer af te dammen, waren gedeeltelijke dijkversterkingen nodig in Yerseke en de omgeving. foto Willem Mieras Tip? redactie@pzc.nl door Nadêa Berkelder GOES - De parkeerplaatsen op de Beestenmarkt in de binnenstad van Goes blijven. Althans: dat denkt het gemeentebestuur van de Bevelandse stad. Dat wil onder zoeken hoeveel plaatsen voor auto mobilisten er nodig zijn. „In het masterplan binnenstad stond nog dat er een aantal plaat sen zou verdwijnen", zegt burge meester René Verhulst. „Maar dat willen we liever niet om dat de bereikbaarheid van bedrij ven en restaurants dan afneemt. Bovendien betekent het een ver mindering van het aantal plaatsen voor bewoners en er zijn nog steeds wachtlijsten voor vergun ningen in Goes. Het heen-en-weer rijden van auto's zorgt ook voor so ciale controle, door het komen en gaan. Vaak is het in zo'n omgeving veili ger dan op stille straten en plei nen." In de omgeving van de Beesten markt zouden eigenlijk in totaal 42 parkeerplaatsen verdwijnen. Het is nog niet duidelijk hoeveel er over blijven. Om het kinderfeestje ter ere van de verjaardag van de jongste zoon te vieren had het Zierikzeese stel iets leuks verzonnen: een speurtocht in een naburig bos. De mannelijke helft nam het uitzetten van de speurtocht voor zijn rekening. Her en der in het bos plaatste hij daartoe dwaallicht jes in de vorm van led-lampjes. Daar na was het wachten op het duister. De spanning nam toe naarmate de jonge speurneuzen - met een volwas sen begeleider - het bos introkken. Al snel raakten zij het spoor bijster. Een telefoontje naar de tochtuitzetter moest redding brengen. Dus werd de gsm erbij gepakt en het nummer in getoetst. Daar bleef het bij. Accu leeg. Toen werden de speurneuzen zelf dwaallichtjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67