Drie echte Malinese treffers sport 129 Gebrselassie zet Spelen uit zijn hoofd Beide Manchesters uitgeschakeld in Europa League vrijdag 16 maart 2012 Grote vreugde bij de AZ-spelers Johan Gudmundsson (links) en Adam Maher na het bereiken van de kwartfinale van de Europa League. AZ verloor welis waar met 2-1 bij Udinese, maar die nederlaag volstond voor kwalificatie na een 2-0-zege in de heenwedstrijd. foto Stefano Lancia door Roeland van Vliet ZIERIKZEE - Slechts vier Malinese voetballers stonden er gisteren in het veld tijdens de oefenwedstrijd van Club AS Woyowayanko de Bamako tegen MZC'n. De Afri kaanse ploeg werd aangevuld met spelers van zowel het zesde elftal als de Ai van de Zierikzeese vere niging. De sporters uit Mali maakten de tongen los de afgelopen dagen. Negen van hen hielden het niet lang vol in Renesse, waar door Cees en Monique van Vossen een trainingskamp belegd was. Ze smeerden hem naar, zo bleek giste ren pas, Parijs. Met bus en trein waren ze daar gekomen. De Zierik zeese managers hadden al wel con tact met hen gehad, maar ze kre gen hen niet op tijd terug in Zie- rikzee. „Maar we wilden hoe dan ook de ze wedstrijd door laten gaan", zei Monique van Vossen, die een voor dinsdag geplande oefenwed strijd al wel van het programma haalde. „Voor de Malinese jongens die waren gebleven en de club MZC'n was dat wel zo leuk." Zeven West-Afrikanen bleven ge woon in Renesse, Drie van hen waren niet fit genoeg om aan te treden tegen de Zierikzeese zater dag-vierdeklasser. De overige vier hadden een hoofd rol in het oefenduel. „Ze zorgden voor de drie goals", zei Van Vos sen na de 4-3-overwinning voor MZC'11. Het duel duurde twee keer dertig minuten. DEN HAAG - De missie van Haile Ge brselassie om komende zomer voor de vijfde keer aan de Olympi sche Spelen deel te nemen, is ge strand. De Ethiopische hardloop icoon waagt geen nieuwe poging om zich te kwalificeren, aldus ma nager Jos Hermens. Niet op de ma rathon en evenmin op de 10.000 meter. De ratio heeft het bij Gebrselassie, tweeënhalve week na het echec in de marathon van Tokio (2.08.17 uur), gewonnen van de emotie. De tweevoudig olympisch kampioen op de 10.000 meter legt zich neer bij de realiteit dat hij in Londen als actief atleet niets te zoeken heeft. Het perspectief van de olympische marathon hield hem lang op de been. Gebrselassie hoopte over iets minder dan vijf maanden in de voetsporen te treden van zijn illus tere landgenoten Abebe Bikila en Mamo Wolde. Bikila triomfeerde in i960 en 1964, terwijl Wolde in 1968 het goud veroverde. Zijn pro testerende lichaam doorkruiste echter de plannen van de atleet die volgende maand 39 jaar wordt. „Het besef dat zijn tijdperk voorbij is, is nu ook tot Haile doorgedron gen", benadrukt Hermens. „Daar om wil hij graag het stokje ovedra- gen." Met zijn besluit voorkomt Gebrse lassie gezichtsverlies. Begin deze maand nomineerde de Ethiopische atletiekbond reeds Ayele Absehro, dit jaar al goed voor 2.04,23 uur), Dino Sefir Kemal (2.04,50), Markos Geneti (2.04,54) en Tadese Tola (2.05,10) al voor de Spelen. De op tie dat Gebrselassie zodoende als nog een startbewijs op de mara thon zou kunnen afdwingen, was derhalve verwaarloosbaar gewor den. MILAAN Koortsige Hushovd mist Milaan-Sanremo Wielrenner Thor Hushovd start morgen niet in Milaan-Sanremo. De Noorse wereldkampioen van 2010 kampt al dagen met koorts. „Maandag werd ik ziek wakker", zei Hushovd. „Na twee dagen lag mijn temperatuur nog altijd boven de 38 graden. Ik kan onmogelijk fit zijn om 300 kilometer te rijden. Ik focus me nu op de Ronde van Vlaanderen en Parijs-RoubaLx." Aanvankelijk was zijn eerste grote doel van dit seizoen de Italiaanse klassieker. SCHLADMING Wereldbekers Svindal en Vonn op super-G De Italiaanse skiër Christof Innerho- fer heeft in het Oostenrijkse Schlad- ming de laatste super-G van dit sei zoen gewonnen. De Noor Aksel Lund Svindal had slechts de zestien de tijd, maar hij verdiende voldoen de punten om de eindzege in de we reldbeker super-G veilig te stellen. Bij de vrouwen werd de Amerikaan se Lindsey Vonn zesde, genoeg om de wereldbeker te winnen. Ze was al in het bezit van de algemene we reldbeker en die van afdaling en de super-combinatie. HEERENVEEN BAM gaat door tot Winterspelen 2014 BAM gaat tot en met de Olympi sche Spelen van Sotsji in 2014 door met sponsoring van de schaats ploeg van trainer Jillert Anema. Dat maakte het bouwbedrijf giste ren bekend. „We moeten alleen individueel met de schaatsers nog om de tafel", aldus Alfred Bolks, voorzitter van de stichting Schaatsteam Groen- oranje. Naast Anema liggen er ook nieuwe contracten klaar voor de schaatsers Bob de Jong, Jorrit Bergsma, Bob de Vries, Arjan Stroetinga en Chris- tijn Groeneveld. ISLAMABAD Pakistan ontslaat Van den Heuvel De Olympische Spelen gaan ko mende zomer aan Michel van den Heuvel voorbij. De Nederlander kreeg gisteren te horen dat hij per direct moet vertrekken als bonds coach van Pakistan. Volgens de Pakistaanse bond pleeg de Van den Heuvel contractbreuk, door in februari niet op tijd terug te keren. Ook wordt het de trainer kwalijk genomen dat hij in januari een overeenkomst sloot met Oran je Zwart, waar hij na de zomer aan de slag gaat. BEEKBERGEN KNGU blijft bij keuze voor turnster Masela Gymnastiekbond KNGU gaat niet in op het verzoek van turnster Céli- ne van Gerner haar nog een kans te bieden deelname aan de Olympi sche Spelen af te dwingen. Van Ger ner wilde dat de bond de keuze voor Wyomi Masela zou herover wegen. Die vraag volgde nadat tur ner Jeffrey Wammes de aanwijzing van Epke Zonderland met succes had aangevochten. Volgens KNGU-topsportmanager Hans Gootjes is er een wezenlijk verschil tussen beide zaken. Voor zowel Manchester United als Manchester City was de achtste finale het eindstation in de Europa League. United verloor met 2-1 bij Athletic Bilbao dankzij treffers van Fernando Llorente en Oscar de Marcos. VIaye Rooyne scoorde te gen. United verloor thuis al met 3-2 van de Spaanse ploeg. City vloog eruit ondanks een 3-2-zege op Sporting Lissabon. Na een 0-2-ruststand via treffers van Matias Fernandez en Ricky van Wolfswinkel won City dankzij doelpunten Sergio Aguero (2x) en Mario Balotelli. Toch gaat Sporting verder na een 1 -O-zege in de heenwedstrijd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63