Geen recept goed huwelijk OPEN DAGEN 25% KORTING zeelandI 25 Recept TrendHome Geld en videocamera gestolen bij inbraak in jeugdhonk aan Goudend Nieuwe site BAS pekaar JAZZ Jongen beroofd van telefoon ZorgSaam 2012 Scoot mobSel-parcours 15/16/17 MAART vrijdag 16 maart 2012 Een pasklaar recept voor een goed huwelijk blijkt er niet te zijn volgens erva ringsdeskundigen tijdens de feestmiddag voor 50-jarige echtparen. 'Het is een kwestie van geluk als alle ervaringen je hechter tot elkaar brengen'. Van de 125 echtparen op Schou- wen-Duiveland die in het afgelo pen anderhalfjaar hun gouden huwelijksjubileum vierden, ga ven 63 koppels gistermiddag ge hoor aan de uitnodiging voor een collectieve feestmiddag in het Zierikzeese gemeentehuis. door Ali Pankow Vijftig jaar als echtpaar bij ^elkaar blijven, is iets om op trots op te zijn, vol gens burgemeester Ge rard Rabelink. Hij verwees daarbij naar het feit dat volgens recent on derzoek tegenwoordig 36,2 procent van de huwelijken na enkele jaren eindigt in een scheiding. Ook haalde de burgemeester een meting naar de mate van geluk aan, die de mensen in Zeeland er varen. Op Schouwen-Duiveland blijken de inwoners het gelukkigst te zijn met hun partner en geven zij hun relatie het waarderingscij fer 8,8. Een pasklaar recept voor een goed huwelijk is echter niet beschik baar, zo blijkt uit navraag bij enke le ervaringsdeskundigen in de zaal. „Geven en nemen, maar de man moet dan een beetje meer ge ven dan de vrouw", zegt Cor Dale bout uit Zierikzee lachend. Hij komt daar echter meteen op terug. Hij is nu al 51 jaar getrouwd met Tijdens de feestmiddag voor gou den echtparen in de Burgerzaal wer den onder meer veel herinneringen opgehaald aan vijftig jaar geleden. foto Pieter van der Laan Bep Verkaart. Volgens hem is het van belang dat man en vrouw alle ups en downs samen verwerken. „Wij hebben tien jaar in een salon wagen gewoond. Dat is een kleine ruimte en dan moet je elkaar wel leren verdragen. Wegens mijn werk als draglinebestuurder reis den we van karwei naar karwei." Arie Middelhoek en Mies Hoek tra den op 29 april 1961 in het huwe lijk. Zij woonden toen nog in de Hoekse Waard, maar kwamen in 1963 naar Schouwen-Duiveland. Middelhoek was eerst fruitteler in Zonnemaire en daarna 20 jaar cam pinghouder in Westenschouwen. Het echtpaar woont nog steeds in de Westhoek. In de halve eeuw dat ze samen zijn, beleefden ze zo wel geluk als verdriet. „Alle erva ringen door de jaren heen hebben ons hechter bij elkaar gebracht", luidt hun conclusie. Rabelink memoreerde uit het hu welijksjaar van de gouden echtpa ren enkele berichten uit het we reldnieuws. Zo werd John Kenne dy in januari 1961 benoemd tot 35e president van de Verenigde Staten en ging de Rus Yuri Gagarin op 12 april 1961 als eerste mens de ruim te in. In Berlijn begon op 13 augus tus in dat jaar de bouw van de Muur, als grimmige markering van de Koude Oorlog. In Nederland waren toendertijd één miljoen tv-toestellen verkocht, waarop naar slechts één net kon worden gekeken. Het Bruinisser Visserskoor luister de gisteren de feestmiddag op met een optreden. Verder werden er groepsfoto's gemaakt, veel herinne ringen opgehaald en werden er hapjes en drankjes geserveerd. MIDDELBURG - Bij een jeugdcen trum aan de Goudend in Middel burg is ingebroken. De inbraak moet tussen dinsdaga vond 22.00 uur en woensdagmor gen 10.00 uur zijn gepleegd. De deur van het jeugdcentrum werd geforceerd om binnen te kunnen komen. In het pand zelf zijn nogal wat vernielingen aangericht. Ook is er geld gestolen, evenals wat ga meconsoles en een videocamera. ZIERIKZEE - De BAS stichting heeft een nieuwe website. Op de site is informatie te vinden over de ziek te juveniele dermatomyositis, waar aan de 9-jarige Zierikzeeënaar Bas in 2010 overleed. De stichting za melt geld in voor onderzoek. www.debasstichting.nl TERNEUZEN Beatles tribute band speelt in de Pit De Italiaanse Beatles tribute band 'The Beat Holes' staat morgena vond op de planken van poppo dium de Pit in Terneuzen. De Italia nen uit Torino spelen de nummers van The Beatles met een sterk rock-accent. De deuren gaan open om 20.00 uur, de eerste klanken zijn te ho ren vanaf 22.00 uur. De entree is gratis, meer informatie op www.podiumintemeuzen.nl THOLEN Tien jongeren doen mee aan talentenjacht Tien kandidaten hebben zich bij de Thoolse jongerenraad aangemeld voor het evenement Tholen's Got Talent. Deze talentenjacht wordt zaterdag 31 maart gehouden in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Tholen's Got Ta lent, dat om 20.00 uur begint, is gratis toegankelijk voor jongeren. HENGSTDIJK Con Grazia zingt in Catharinakerk Dameszanggroep Con Grazia geeft zondag om 15.00 uur een voorjaars concert in de Catharinakerk te Hengstdijk. De groep bestaat uit elf dames die a capella zingen. Liede ren van Mendelssohn en moderne componisten als Karl Jenkins ko men aan bod. De entree bedraagt 7,50, voor kinderen is het gratis. SAS VAN GENT Open dag en ruilbeurs van modeltreinen Zaterdag en zondag houden Model trein en Scenery Club Zeeuws- Vlaanderen en modelspoorvereni ging de Hondekop de jaarlijkse ruil beurs. Het modeltreinweekend vindt plaats in cultureel centrum De Speye in Sas van Gent. MIDDELBURG in BigBag of losgcstort bettratingnnaterialen bv Kanaalweg 83 4401 PE Vlnke 0113 38 l< infofa.pckaarcom wwww.pekaar.ee Goes zoekt kinderburgemeesters Kinderstad Goes nodigt 10- en 11-ja- rigen uit zich kandidaat te stellen voor het Goese kïnderburgemees- terschap 2012. Een jury kiest zes kandidaten die campagne kunnen gaan voeren. Zaterdag 16 juni kun nen inwoners stemmen op de zes kandidaten. Daarvoor is die dag tus sen 11.00 en 15.00 uur een stembu reau ingericht naast het oude stad huis op de Grote Markt. Een week later, zaterdag 23 juni, wordt de winnaar bekend gemaakt tijdens het Concert 4 Kids. Per 18 augustus wordt de nieuwe kinderburgemees ter geïnstalleerd. www.goeskinderstad.nl 23 maart 2012 aanvang 19:30 Bram Wijnands speelt Eroll Garner Reserveren: 01 18 591223 of info@greenwhite.nl KLOOSTERZANDE Lenteconcert in zaal Van Leuven Zanggroep J0R0 Choir brengt zon dag een gratis lenteconcert in zaal Van Leuven in Kloosterzande. Het koor bestaat uit 48 leden en brengt onder leiding van Joop Roctus meerstemmige muziek. Het con cert begint om 14.30 uur. Een 15-jarige jongen uit de gemeen te Veere is woensdagavond rond 21.00 uur in Middelburg beroofd van zijn mobiele telefoon. De jongen fietste over de Laurens Stommesweg toen drie jongens hem tegemoet kwamen lopen. Ze hielden hem tegen, beroofden hem van zijn telefoon en gaven hem klappen in het gezicht. De jongens waren ongeveer 17 jaar oud. Eén van hen had een getinte huidskleur, de andere twee waren blank. KIEK NOE Schoolfoto's van Schouwen-Duive land vertellen een verhaal. Lees het op: www.pzc.nl/kieknoe TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Zeeuws-Vlaanderen ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen presenteert zich op zaterdag 17 maart van 10:00 tot 16:00 uur op locatie Antonius in Oostburg tijdens de Open Dag van Zorg en Welzijn! Locatie Antonius in Oostburg Er is veel te beleven, zoals.... alle info op www.zorgsaam.org/opendag OP DE GEHELE MEUBELCOLLECTIE TOT Vraag naar de voorwaarden. Mortiere Middelburg Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61