naar oorzaak 5 'Kaarsje voor Emma, kaarsje voor Jennifer' De Pers wil doorstart op internet Pedo Sytze van der V. weer cel in Boskalis wil Costa Concordia gaan bergen Sim only 300 minuten koopje. ouders en leerkrachten stapje voor stapje het schoolritme op te pak ken. Kaarsen, tekeningen en bloe men liggen bij de school als steun betuiging aan de getroffenen. „Het sociale leven moet deels verder gaan", zei eerste schepen Kris Ver- duyckt van Lommei. „De kinderen moeten elkaar kunnen ontmoeten en praten. Ze zitten immers met vragen en verdriet." Ondertussen bezochten in Zwitser land de ouders van de slachtoffers de rampplek. De identificatie van de dodelijke slachtoffers is zwaar. Aan de hand van persoonlijke spul len en foto's moesten ze hun gelief de herkennen. Sommige lichamen zijn onherkenbaar verminkt door de crash. Waarschijnlijk zullen de lichamen van de overleden kinde ren en volwassenen vandaag wor den teruggebracht naar België. De regering heeft legervliegtuigen in gezet. De Zwitserse pers heeft twijfels over de veiligheid van de tunnel, waar 28 mensen omkwamen door het busongeluk. Kranten opper den gisteren om de snelheidsli miet in tunnels te verlagen voor zware voertuigen. Werkt in je voordeel telfort.nl 0800 1707 Telfort winkels 9 Bij alle hoofdgebouwen van de rijksoverheid in het land hangen vandaag de Nederlandse vlaggen halfstok. Premier Mark Rutte heeft die vlaginstructie bekendgemaakt vanwege het busongeluk in Zwit serland. Provincies en gemeenten wordt gevraagd ook de vlag half stok te hangen. Premier Mark Rutte en de Vlaamse minister-president Kris Peeters doen een dringend beroep op de PAPENDRECHT - Baggeraar en mari tiem dienstverlener Boskalis heeft zich gemeld voor de berging van de Costa Concordia, het cruise schip dat in januari voor de Tos- caanse kust kapseisde. Dat zei top man Peter Berdowski van het con cern donderdag. Boskalis wil het schip weer drij vend krijgen, staat in het plan van het concern. Daarmee is meer dan 100 miljoen euro gemoeid, aldus de topman. Het schip ter plekke slopen is voor Berdowski geen op tie. „Het eiland Giglio is een na tuurpark. Je kunt je voorstellen wat er kan gebeuren als je daar de zaag in een schip zet." binnenlandse en buitenlandse pers om de privacy van nabestaanden en familieleden van de slachtoffers van het busongeluk in Zwitserland zo veel mogelijk te respecteren. Paus Benedictus bidt voor de inzit tenden van de bus die dinsdaga vond verongelukte in Zwitserland. „Hij vertrouwt ze toe aan de Gena de van de Heer en bidt dat Hij ze opneemt in Zijn Licht", schreef gis teren het Vaticaan in een telegram. RIJSWIJK Griep is nu epidemie Nederland kent een griepepide mie. Dat meldde onderzoeksinsti tuut Nivel gisteren. Ongeveer 1 op de 1300 mensen ging met griep naar de huisarts en daarmee is de epidemische grens ruim overschre den. Die grens ligt op 1 op de 2000. Volgens het Nivel is de griep mild en knappen de meeste mensen bin nen drie tot vijf dagen weer op. DEN HAAG Broek laten zakken In het chique Hotel Des Indes in Den Haag zijn woensdagavond 38 Leidse studenten aangehouden om dat ze zich onbeschoft gedroegen en vernielingen pleegden. In het restaurant liet een aantal hun broek zakken. De studenten zaten gisteren nog vast op het bureau, meldde de politie. DEN BOSCH - Pedoseksueel Sytze van der V. uit Eindhoven moet te rug naar de gevangenis. Hij moet drie maanden van zijn voorwaar delijke celstraf uitzitten, omdat hij een woning die hem was aangebo den, weigerde. „De enig mogelijke oplossing voor begeleiding door de reclassering kon daarom niet worden bereikt", oordeelt het ge rechtshof Van der V. weigerde het huis omdat er bekenden wonen en zijn verleden snel zal uitlekken. DEN HAAG GL tegen wapenschip GroenLinks maakt zich zorgen over berichten dat een onder Ne derlandse vlag varend schip met een lading explosieven vanuit de VS op weg is naar Egypte. Tweede Kamerlid Arjan El Fassed heeft mi nister Rosenthal (Buitenlandse Za ken) en staatssecretaris Bleker (Eco nomische Zaken) gisteren ophelde ring gevraagd over het transport. DEN HAAG Zedendelict vermoed Een onbekende man heeft woens dagavond in Den Haag een 6-jarig meisje in zijn auto meegenomen en tien minuten later weer uit zijn auto gezet. De politie vermoedt dat er sprake is van een zedendelict, maakte ze gisteren bekend. Twin tig rechercheurs doen onderzoek naar de zaak. vrijdag 16 maart 2012 door Petra Bies LOMMEL - 'Emma, we steken een kaarsje voor je aan. Jennifer we ste ken een kaarsje voor je aan. Ilana, we steken een kaarsje voor je aan'. Veelzeggend lang duurt het voor alle zeventien namen van de tij dens het busongeluk in Zwitser land omgekomen Lommelse kinde ren en volwassenen zijn opge noemd en al hun kaarsjes bran den. Waren de massaal toege stroomde mensen op het plein voor het begin van de speciale her denkingsmis gisteravond in de kerk van Lommei-Kolonie vooral bedrukt en stil, tijdens het noe men van de namen komen bij ve len toch de onvermijdelijke tra nen. Iedereen in het dorp kende de school, heeft de kinderen nog niet eens lang geleden over het plein zien rennen. Bijna een com plete klas is dinsdagavond in die Zwitserse tunnel weggevaagd. Hoe de school en het dorp die klap te boven moeten komen? De mensen durven en willen daar haast nog niet aan denken. „Het zal in ieder geval een hele tijd in beslag nemen", zegt de Lom'melse Marjet Verpoorten eerder die och tend vlak voor ze het condoleance register in het gemeentehuis te kent. „Heel stilletjes aan zal de pijn misschien afnemen, maar ver geten doe je het nooit." Achter haar loopt een klasje kinde ren de speciaal ingerichte kamer in het stadhuis uit. Ze zijn onge veer even oud als de kinderen in de rampbus. Ze hebben tranen in hun ogen en slaan de armen om el kaar heen. Bij de school een paar kilometer verderop spelen leerlingen van 't Stekske op het plein in de zon. Bijna alsof het een gewone dag is. Heel belangrijk, volgens de specia listen die de school bijstaan in het begeleiden van de kinderen. „De school moet een plek van stabili teit zijn, de ervaring leert dat kin deren een trauma zo het beste ver werken", zegt crisispsycholoog Erik De Soir. Hij vertelt dat er in de school een speciale ruimte is in gericht met knuffels en een zacht muziekje. Daar kunnen de kinde ren zich even terugtrekken. Aan de poort hangen kinderteke ningen. Vooral de tekening van wat niet anders dan een bus en een tunnel kunnen zijn, vallen op. Voor de gedenkplek zit een vrouw op de grond. Ze bladert in een bij beltje. Vrienden van haar verloren hun dochter. In haar bijbel pro beert ze troost te vinden. „Die journalisten vragen steeds wat ik voel", zegt Linda Bosnians. „Niks. Dat is wat ik voel. Ik kan niet eten en ik kan niet slapen." zie onze website:binneniand Bekijk filmpjes en volg het laatste nieuws over het busongeluk Rouwen in Nederland en België AMSTERDAM - Dagblad De Pers pro beert verder te gaan als digitale krant en onder een andere naam. Medewerkers van de gratis krant bekijken komende week of dit plan haalbaar is. Medio volgende week weten we waarschijnlijk meer, zei hoofdredacteur Jan Jaap Heij gisteren. Mochten de plannen concreet worden, dan steekt hij zijn eigen ontslagvergoeding in het nieuwe dagblad. Maandag werd bekend dat De Pers aan het eind van de maand stopt, na 5 jaar. Wegener en uitgever Mountain Media besloten daartoe, omdat de commerciële exploitatie van de gratis krant achterbleef bij de verwachtingen. Voor een nieuwe krant moet 'ver moedelijk wel' worden betaald. Eerder zei Heij tientallen mogelijk heden te hebben bekeken om door te gaan, maar een digitale be taalde krant zat er nog niet bij. „De lezers zijn gratis gewend. Dan is het niet zo makkelijk mensen te laten betalen. Dat is eigenlijk pas een mogelijkheid als het voorbij is." Een reddingsactie voor De Pers, heeft inmiddels duizenden mails opgeleverd van lezers die bereid zijn te betalen voor de krant of met ideeën komen voor een door start. rsuperj

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5