zeeland 123 Vlucht - i*\ GRATIS grondtest Op zoek naar minder bekende Zeeuwse helden vrijdag 16 maart 2012 ff f l De TU Delft voorspelt dat over 20 jaar nagenoeg iedereen elektrisch rijdt, vertelt Eric Caspers van de gemeente Schouwen-Duiveland. Actieradius van de wagens maar ook het aantal palen neemt een vlucht. Oplaadpunten voor elektrische auto's op Schouwen-Duiveland Schouwen-Duiveland werkt aan de totstandko ming van een eilandbreed netwerk van oplaadpunten voor elektrische auto's (e-laadpalen). Uiteindelijk moeten er 17 openbare laadpunten komen; steeds goed voor twee auto's. Daarnaast kunnen elektri sche auto's via een buiten stopcontact (16 ampere) thuis worden 'volgetankt'. Gerealiseerd door gemeente 1 Transferium Renesse 2 Bezoekersparkeerterrein gemeentehuis Zierikzee 3 Deltastraat 6, Zierikzee (tegenover Ton's Mosterd) 4 Parkeerterrein Hoofdpoortstraat in Zierikzee 5 Dijkstraat Scharendijke (Zwarte Plein) 6 Markt Brouwershaven 7 't Schoolplein in Burgh-Haamstede Nog niet gerealiseerd door gemeente Provincie en Waterschap 8 Bruinisse 9 Nieuwerkerk 10 oostkant eiland 11 Ziekenhuis Koning Custaafweg Zierikzee 1 Carpoolplaats Weg naar de Val Zierikzee (gerealiseerd) 2 Carpoolplaats Serooskerke 3 Watersnoodmuseum Ouwerkerk 4 Buurt Brouwersdam Plug-in hybrid EV Plug-in hybrid EV auto range extender* 100% electric vehicle Accu's worden door verbrandingsmotor geladen Accu's worden bij laadstation geladen Accu's worden bij laadstation geladen Accu's worden bij laadstation geladen j drijven wielen traditionele motor Accu laden door- afremmen op elektromotor elektro- motor accu's elektro motor drijft wielen traditionele motor Accu laden door afremmen op elektromotor 1 I elektro motor JJ -- JgS^accu's; I elektro- 1 motor 1 t -- *Bij de Range extender wordt de actieradius vergroot doordat de brandstofmotor de accu's oplaadt als deze bijna leeg zijn. De brandstofmotor wordt niet gebruikt voor aandrijving van de auto. Felix Binicewicz bron: Electric-Ray, Hybrideauto ei. Gemeente heeft duurzaamheid hoog in het vaandel staan De Stichting E-Laad (een initiatief van Nederlandse netwerkbedrijven, waaronder Delta) plaatst de oplaad- palen en onderhoudt ze. 5 De gemeente Schouwen-Duiveland heeft tien oplaadpunten toegewe zen gekregen die op gemeente grond komen te staan. Water schap Scheldestromen en de pro vincie Zeeland realiseren vier pa len. Er zijn 16 snellaadpaien in Neder- Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. t/m vr. om 12.00 en 20.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl MEEST GELEZEN 1 .Kreeftenvissers zetten fuiken uit. 2.Koster en Co als zorgaanbieder. 3.Waterschap wil geen duinfietspad. CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow schrijft over culturele acti viteiten in en buiten de regio. Zie: www.pzc.nl/cultuurdichtbij TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Breng een grondmonster van ongeveer 250gr mee en wij geven je het beste tuinadvies! ZATERDAG 17 MAART GRONDTESTDAG ZEÉLANDPLANT ZEELffllDPLRm. O land. De dichtstbijzijnde is in Goes. Zo'n snellader kost zo'n 8 euro voor een volle accu. zierikzee - Beeldend kunstenares Sil van Mil uit Zierikzee is op zoek naar Zeeuwse helden om te schil deren. In opdracht van het Grand Hotel ter Duin in Burgh-Haamste- de, dat 1 juni wordt geopend, maakt Van Mil een 10 meter lang schilderij van Zeeuwse helden. Naast bekende namen als de leden van Blof, Annie M.G. Schmidt en Jan-Peter Balkenende wil de kun stenares op het grote doek ook plaats bieden aan minder bekende Zeeuwen, die voor enkele of meer dere mensen wel als held gelden. Zij zou daar graag voorstellen voor ontvangen. Ideeën graag sturen naar zeeuwseheld@silvanmil.com BURGH-HAAMSTEDE Leerlingen Radar halen typecertificaat De achtentwintig leerlingen van Radarschool Onder de Wieken in Burgh-Haamstede die mee hebben gedaan aan een typecursus zijn allen geslaagd. Ook de andere Radarscholen op Schouwen-Duiveland hebben aan de cursus meegedaan. Het grootste deel van de bijna honderd leerlin gen die zich de laatste weken ach ter het toetsenbord hebben gezet, heeft het typecertificaat in de wacht gesleept. Dat is gistermiddag bij al deze scho len gevierd. BROUWERSHAVEN Toneelavond bij Brouwse sporters In het Tonnenmagazijn in Brou wershaven wordt zaterdag 24 maart de jaarlijkse toneelavond van de Algemene Sportvereniging Brouwershaven gehouden. De tone listen - Brouwse sporters - brengen het vier bedrijven tellend komisch blijspel 'De familie Bale en...de ge stresste huisman' op de planken. De toneelavond - met verloting en bal na - in het Tonnenmagazijn be gint om 20 uur. Jeugd tot 12 jaar en 55-plussers mogen vrijdag gratis naar de generale repetitie. BROUWERSHAVEN Huisarts te gast bij Vrouwen van Nu Dokter Leenhouts van huisartsen praktijk De Waag uit Brouwersha ven verzorgt woensdag 21 maart voor de Brouwse afdeling van de Vrouwen van Nu een lezing over de ziekte van lyme en gewrichts klachten. Laatstgenoemd ongemak kan bestreden worden door wande len en fietsen. Ook vertelt Leen houts over het voorkomen, herken nen en behandelen van een teken- beet De lezing wordt gehouden in het Tonnenmagazijn en begint om 20.00 uur. MIDDELBURG Politie spreekt fietsers aan in winkelstraten De politie heeft woensdagmiddag in drie uur tijd 212 mensen aange sproken omdat ze in het Middel burgse voetgangersgebied fietsten. De controles vond plaatsen in de Lange Delft en de Nieuwe Burg naar aanleiding van diverse klach ten van winkeliers, winkelend pu bliek en omwonenden. x>. ««wl ooHaan Hnnr agenten in burger. De fietsers had den een bekeuring van minstens 45 euro kunnen krijgen. De politie liet het deze keer echter bij een waarschuwing. OVEZANDE Borselenaar (49) lijkt koperdief te zijn De politie verhoort een 49-jarige man uit de gemeente Borsele op verdenking van poging tot koper diefstal. Woensdagavond kwam rond 20.15 uur een melding dat iemand koper leek te stelen bij een pand in de Pastoor Fransestraat in Ovezande. Bij het zien van politie vluchtte de verdachte Borselenaar, maar hij viel bij de Dreef en kon daar wor den aangehouden. De man zit vast in Torentijd. De politie heeft getui genverklaringen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59