Alle ruimte in oude dokterswoning Mensen met ondernemerszin die wat anders willen, moe ten eens in Arnemuiden gaan kijken. Daar staat de voormalige dokterswoning te koop: deze joekel van een villa met aan bouw en eromheen een grote, parkachtige tuin biedt tal van mogelijkheden. En dat voor 395.000 euro. wonen49 vrijdag 16 maart 2012 Te koop door Carla van de Merbel Het lukt de verkopers al jaren niet om van het pand af te komen. Ze hebben daarom deze week, in overleg met de makelaars, de prijs opnieuw verlaagd: van 450.000 naar 395.000 euro. Dit ook met het oog op de Open Huizenroute van zaterdag 31 maart. Makelaar Sander de Nooijer verwacht dat de nieuwe vraagprijs wel een koper zal ople veren. Met twaalf kamers, twee badkamers en drie toiletten is deze vrijstaande woning uiterma te geschikt voor een groot gezin. Maar tij dens een rondgang door het pand is er niet veel fantasie voor nodig om te zien wat je er, behalve wonen, nog meer mee kan. Door de later aangebouwde praktijkruimte is er vanzelf al een scheiding tussen privé en werk. In het oorspronkelijke deel v^n het huis kan ruim gewoond worden. Beneden zijn een grote woonkamer, keuken en bijkeuken. Via deuren in de woonkamer en vanuit de bij keuken kom je op het overdekte terras en daarna in de tuin aan de achterkant. Aan de voorzijde van de woning zijn twee extra ka mers, die vroeger in gebruik waren voor de eerste dokterspraktijk. Boven zijn vier slaap kamers, een badkamer en een dakterras. En dan is er nog een ruime zolder. De aanbouw bestaat uit één verdieping. Hier zijn verschillende kamers en een bad kamer. Omdat de aanbouw is ontworpen als dokterspraktijk, zou hij meteen in ge bruik te nemen zijn door wat voor thera peut ook. Maar met weinig moeite zouden hier ook enkele gastenverblijven voor een Bed8t Breakfast te maken zijn. Volgens De Nooijer is dat toegestaan. De gasten zouden zelfs via een eigen entree naar binnen en buiten kun nen. Via de bijkeuken aan de achterzijde kunnen zij ook naar het terras en de tuin. De Nooijer roemt de gunstige ligging van het pand voor toeristen: vlakbij het NS-sta- tion zodat gasten makkelijk kunnen komen en uitstapjes kunnen maken. „En met zo'n De voormalige dokterswoning in Arnemuiden, gezien vanaf de achterzijde. foto's Ruben Oreel De grote L-vormige woonkamer met open haard. adres kan iedereen je vindén." Volgens De Nooijer scheelt het in de hoogte van de prijs dat dit huis in Arnemuiden staat en niet, bijvoorbeeld, in Middelburg. Toch maakt de plek weer niet uit voor de aantrek kingskracht op mensen van buiten het dorp, zegt hij. „Die komen toch wel naar Ar nemuiden, ook van buiten Zeeland. Dat komt door de ligging. Je hebt hier een sta tion en je zit zó op de snelweg. Nog maar ongeveer de helft van de Arnemuidse bevol king is nog echt afkomstig uit Arnemui den." Tips? Mail naar: wonen@pzc.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49