421 wonen vrijdag 16 maart 2012 Zo woont Gideon Hoogstrate Financieel spreekuur bij de Hypotheker in Middelburg tijdens 'Zeker Weten Weken' Recente en mogelijke toekomstige veranderingen op de hypotheek markt zorgen voor onrust onder hui zenbezitters. Dat concludeert de Hy potheker Middelburg uit het opval lend grote aantal vragen dat afgelo pen maanden werd gesteld. De meeste onrust geeft de recente maatregel dat bij het kopen van een huis nog maar de helft van de markt waarde aflossingsvrij mag zijn. Ver der zijn er vragen over tegenvallen de rendementen en de gevolgen voor het eindkapitaal van beleg gingsverzekeringen. Mensen willen vooral weten in hoeverre een hypo theeklening aan het einde van de looptijd nog kan worden afgelost. Tot en met 31 maart houdt De Hy potheker de zogeheten 'Zeker We ten Weken'. Tijdens een financieel spreekuur kunnen huizenbezitters prangende vragen stellen over hun hypotheek en de hypotheekmarkt. Aanmelden voor het spreekuur kan door contact op te nemen met de vestiging of via www.hypothe- ker.nl/financieelspreekuur. Nederlander kiest steeds vaker voor wc's met douchefunctie Succesvolle start verkoop van nieuwe woningen in Kapelle Publieksbeurs Second Home International van 23 tot en met 25 maart geopend In de Utrechtse Jaarbeurs wordt van vrijdag 23 tot en met zondag 25 maart de publieksbeurs Second Ho me International gehouden. De beurs is hét platform voor advies over de aankoop van een tweede woning in binnen- of buitenland. De beurs is elke dag geopend van 10 tot 17 uur. De hoofdrol tijdens deze beurs is weggelegd voor ervaringsdeskundi gen, mensen die al een tweede wo ning hebben (gekocht). Uit onder zoek is gebleken dat kopers de aan koop van een recreatiehuis vooral zien als een investering in geluk. Dat werd vorig jaar nog eens beves tigd. Het bezit van een tweede wo ning maakt Nederlanders gelukkiger en gezonder. Op de beurs zijn diverse landenpre- sentaties, panels van deskundigen en Kennis Cafés. Verder zijn er aardi ge initiatieven, zoals een Try By weekend in Belgisch Limburg voor een aantrekkelijke prijs. Bij aankoop van de woning wordt het geld terug gestort. Toekomstig bewoner: Gideon Hoogstrate. Adres: Hendrikstraat, Vlissingen. Het huis is oude stijl gerestaureerd door vaklui uit de omgeving. Bijna alle spullen in huis -"van schilderijen tot een antieke dekenkist - heeft Hoogstrate in de loop der jaren via veilingen en antiekmarkten verzameld. foto's Lex de Meester Nederland kiest meer en meer voor de douchewc, het toilet waarbij het on derlichaam met water wordt gereinigd. Geberit, Europees marktleider in sanitaire technologie, heeft vorig jaar dertig pro cent meer douchewc's ver kocht dan in 2010. De toe name van wc's met geïntegreerde douchefunctie in de badkamer of in het toilet komt volgens het bedrijf voort uit de toenemende weiness wens van de con sument. De belangrijkste beweeg reden voor klanten om een douchewc te kiezen is persoonlijke hygiëne. Rei nigen met droog toiletpa pier is volgens Geberit niet afdoende. Een veel gebruikte oplossing - vochtige toilet doekjes - zorgt vaak voor verstop pingen in het riool. De verkoop van de wonin gen aan de Annie M.G. Schmidtsingel in Kapelle gaat goed, meldt Nees- kens Makelaars. In de eer ste weken zijn 3 van de 8 woningen verkocht. Vol gens Neeskens heeft dat twee redenen: de locatie in de nieuwe wijk 'De Zuidhoek' en het feit dat de woningen zeer ener giezuinig worden aangeboden. Elke woning is standaard voor zien van driedubbelglas (tripleglas), vloerverwar ming op de begane grond en kunststof kozijnen, zo dat het onderhoud de ko mende jaren beperkt is. De ligging van de achter tuinen is op het zuiden. De prijs is 183.500 v.o.n. Meer informatie op www.nees- kens.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 42