weer, maar heeft toekomst OPEN DAGEN 25% KORTING TrendHome zeeland i 25 15/16/17 MAART JAZZ pekaar Kunstenares wil Zeeuwse helden schilderen ZorgSaam 23 maart 2012 aanvang 19:30 Bram Wij'nands speelt Eroll Garner Reserveren: 01 18 591223 of info@greenwhite.nl :n grind split Schelpen BigBag of losgestort vrijdag 16 maart 2012 HULST Cers Pardoel komt naar Vestrock Vestrock heeft weer een klinkende naam toegevoegd aan het program ma voor de derde editie op zater dag 2 juni in Hulst: de Nederlands talige hiphopper Gers Pardoel. Zijn hit 'Ik Neem Je Mee' staat al maan den bovenaan Nederlandse en Bel gische hitlijsten. 'Bagagedrager' is eveneens een hit. Gers Pardoel is niet de enige hip hopper die naar Hulst komt. Vest rock maakte gisteren bekend dat ook Kraantje Pappie is binnenge haald, evenals het Antwerps 'feest- orkest' Merdan Taplak. Het affiche voor de derde editie vermeldde al onder meer Go Back To The Zoo, Heideroosje, School in Cool en sin ger-songwriter Blaudzun. Kaartjes voor Vestrock kosten 25 eu ro in de voorverkoop via www.vestrock.nl en aan de kassa 30 euro. puteerde Kees van Beveren. Hij trok naar Den Haag. Van Looij: „Voor de provincie heb ik niets dan lof" De actie leverde echter geen resultaat op. De Nederlandse vlassector, met het zwaartepunt in Zeeuws-Vlaan- deren, is al klein. Zo'n tweedui zend hectare wordt in Nederland benut voor vlasteelt. Dat was vijf tien jaar geleden nog vier- a vijf duizend hectare. België zit nog op 12.000 hectare en Frankrijk op 50.000 a 60.000 hectare. De Fran se vlassector is ook heel anders ge organiseerd, in coöperaties. Vlas sers zullen er niet zo snel op een ander gewas overstappen, ook al le vert dat meer op. Ondanks alle sombere geluiden mmiWmmmmmBttmaBBMtmaUSmum ZIERIKZEE - Beeldend kunstenares Sil van Mil uit Zierikzee is op zoek naar Zeeuwse helden om te schil deren. In opdracht van het Grand Hotel ter Duin in Burgh-Haamste- de, dat 1 juni wordt geopend, maakt Van Mil een tien meter lang schilderij van Zeeuwse helden. Naast bekende namen als de leden van Blof, Annie M.G. Schmidt en Jan-Peter Balkenende wil de kun stenares op het grote doek ook plaats bieden aan minder bekende Zeeuwen, die voor enkele of meer dere mensen als held gelden. Zij zou daar graag voorstellen voor ontvangen. Ideëen graag sturen naar zeeuwseheld@silvanmil.com verwacht Van Looij dat de vlasnij verheid in Zeeuws-Vlaanderen blijft. Om aan voldoende vlas te komen, heeft hij zelf zijn bakens enigszins verzet. „Het is niet mijn hobby, maar ik zit daarvoor regel matig in Duitsland of Frankrijk." David Kasse van het productschap akkerbouw is 'niet optimistisch', maar ziet ook perspectief. „Vlasve zels zijn een alternatief voor kunst stoffen waarvoor olie de basis is. Op weg naar een duurzame econo mie of biobased economy zou daarnaar veel meer onderzoek moeten gebeuren." En wat wil 'het toeval'? Biobased economy is juist één van de speerpunten voor de ontwikkeling van de Zeeuws- Vlaamse Kanaalzone. OVEZANDE Verdachte van poging koperdiefstal opgepakt De politie verhoort een 49-jarige man uit de gemeente Borsele op verdenking van poging tot koper diefstal. Woensdagavond kwam rond 20.15 uur een melding dat iemand koper leek te stelen bij een pand in de Pastoor Fransestraat in Ovezande. Bij het zien van politie vluchtte de verdachte, maar hij viel bij de Dreef en werd aangehouden. De man zit vast in Torentijd. De po litie heeft getuigenverklaringen. Vlasschoven deur heeft dichtgedaan, is dat dit jaar ook de premie voor de vlas ver werking aan de inkomenstoeslag van de telers is toegevoegd. „Dat - scheelt ons zeker 830 euro per hec tare", aldus Danny. „We kunnen niet meer concurreren met de Bel gen en Fransen." De gebroeders hebben de handdoek in de ring ge gooid. „Het is een pijnlijke zaak", leeft vlasverwerker Rudi van Gremberghe uit Koewacht mee. Hij loopt tegen dezelfde problema tiek aan, maar is niet van plan zich te laten ontmoedigen. „Ons be drijf bestaat bijna negentig jaar." Het is volgens Rudi extra zuur dat in de concurrerende vlaslanden België en Frankrijk voor twee jaar een tussenoplossing is gevonden. „We moeten die tijd tot 2014 zien te overbruggen." Hij prijst zich al vast gelukkig dat hij voor dit jaar - ondanks alles - zijn areaal voor de productie van vlas praktisch vol heeft. Als alles meezit moet het voor Rudi's bedrijf genoeg vlas op leveren voor de verwerking tot halffabrikaten voor de vlasspinne rijen en uiteindelijk vooral de kle dingindustrie. Karei van Looij van Van Looij Vlas BV in Sint Jansteen heeft het ge voel dat de vlassector in Neder land tussen wal en schip is beland. Den Haag heeft volgens hem wei nig oog voor de bedrijfstak. Van Looij is wel te spreken over gede Zeeuws-Vlaanderen ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen presenteert zich op zaterdag 17 maart van 10:00 tot 16:00 uur op locatie Antonius in Oostburg tijdens de Open Dag van Zorg en Welzijn! Locatie Antonius in Oostburg Er is veel te beieven, zoals.... Werkzaamheden op een proefveld van vlasbedrijf Van de Bilt. OP DE GEHELE MEUBELCOLLECTIE TOT Vraag naar de voorwaarden. Mortiere Middelburg Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25