Reddingsplan voor De Schotse Huizen Leerlingen CSW brengen Hamlet bij de tijd Freek de Jonge naar stadspark WALCHEREN almanak Dwaallichtjes VRIJDAG 16 maart 2012 21 Expositie geeft ergoed Vlassector somber, maar een gezicht 22 en 23 hoopvol 24 en 25 Wethouder Molenaar belooft alles op alles te zetten om museale functie te behouden met hulp van particulier initiatief door Henk Postma OOMBURG - De gemeente Veere zet alles op alles om in het stadje Veere de museale functie van De Schotse Huizen te behouden. De eerstverantwoordelijke wethouder René Molenaar (CDA) zegde dit gisteravond toe tijdens de gemeenteraadsvergadering. Dat gebeurde nadat voorzitter Har ry Buiter van Stichting Delta Cul tureel in beladen sfeer bijna acht honderd handtekeningen had over handigd voor behoud van De Schotse Huizen als museum. En nadat D66 daartoe een motie had ingediend. Na de toezegging van de wethouder werd die motie ove rigens niet meer in stemming ge bracht. In de gemeentelijke kadernota voor de musea hadden Burgemees ter en Wethouders er op gezin speeld de museumcollectie van de Schotse Huizen over te hevelen naar de Grote Kerk. Nadat het stad je Veere daartegen te hoop was ge lopen, zei de wethouder gistera vond dat het 'nooit de bedoeling is geweest' de collectie te verplaat sen. Er was ook hevige commotie ont staan over de aankondiging van de gemeente om de subsidiëring van De Schotse Huizen al op 1 januari 2013 te beëindigen. Maar ook dat is nu van tafel. Volgens wethouder Molenaar berustte die mededeling op een misverstand. Hij verzeker de: „We gooien geen oude schoe nen weg voordat er nieuwe zijn." Het is nu nadrukkelijk de bedoe ling de museale functie van De Schotse Huizen overeind te hou den met behulp van particuliere partijen. Die zouden er dan een nevenactiviteit in kunnen ontwik kelen, wellicht in de sfeer van hore ca of detailhandel. Probleem is dat de Rijksgebouwen dienst de huur van De Schotse Huizen sterk heeft verhoogd, en zo snel mogelijk tot verkoop wil overgaan. De gemeente zelf ziet niets in aankoop van het histo risch gebouwencomplex. In het stadje Veere zijn stemmen opgegaan om fondsen te gaan wer ven voor aankoop en behoud van de museale functie. In de gemeen teraad werd er gisteravond ook op gezinspeeld dat Veerenaren er zelf geld in zouden kunnen steken. Ondernemer Jan Mosmans deed de gemeente zelfs de suggestie aan de hand er voortaan ook 's win ters parkeergeld voor te gaan hef fen in het stadje. door Carla van de Merbel VUSSINGEN - Twintig leerlingen van CSW Bestevaêr uit Middel burg hebben deze week vijf maal de musical 'Hamlet' opgevoerd in het Arsenaaltheater in Vlissingen. Gisterochtend (foto) speelden ze het stuk van Shakespeare voor kin deren van basisscholen, evenals woensdagochtend. Dinsdag- en gis teravond was de musical te zien voor iedereen die wilde. Vanoch tend is de laatste opvoering: voor medeleerlingen van CSW Bestevaêr. De musicalsterren werden bij hun shows geholpen door bijna twin tig collegaleerlingen die zorgden voor kapsels, grime, decor, pro grammaboekjes en posters. William Shakespeare schreef'Ham let, Prins van Denemarken' tussen 1600 en 1602. De tragedie is onder meer bekend vanwege de mono loog 'To be-or not to be, that's the question', die wordt uitgesproken door Hamlet. De inhoud van dit originele toneel stuk sluit niet direct aan bij jonge ren van nu. De musicalbewerking die van 'Hamlet' gemaakt is, doet dat wel. In moderne taal blijken de thema's van Shakespeare - wraak, relaties, waanzin, macht, le vensvragen, God - van alle tijden. En 'Hamlet' lijkt een ernstig stuk; in de uitvoering van de leerlingen van de CSW zit ook veel humor. Aan de musical werkten leerlingen uit verschillende leerjaren van CSW Bestevaêr mee. foto Ruben Oreel Tip? redactie@pzc.nl MIDDELBURG - Onder het motto 'de beuk erin' komt cabaretier Freek de Jonge op 24 maart naar het Mo lenwater in Middelburg om het pleidooi voor een stadspark te on dersteunen, meldt de Vereniging Stadspark. De Jonge mengde zich eind vorig jaar in de discussie over de nieuwbouw van het theater op de plaats waar vroeger Miniatuur Walcheren was en die tegenwoor dig in gebruik is als tijdelijk park. „Het is onzin om een nieuw ge bouw neer te zetten als je vervol gens geen geld wilt steken in de programmering. Dat zie je overal in het land. Al jaren." In de PZC hield hij een pleidooi om het be schikbare geld niet in stenen, maar in het culturele aanbod te steken. De Jonge beloofde zijn publiek te rug te komen naar het Molenwa ter. „Die belofte doet hij gestand", meldt de Vereniging Stadspark. Om het kinderfeestje ter ere van de verjaardag van de jongste zoon te vieren, had het Zierikzeese stel iets leuks verzonnen: een speurtocht in een naburig bos. De mannelijke helft nam het uitzetten van de speurtocht voor zijn rekening. Her en der in het bos plaatste hij daartoe dwaallicht jes in de vorm van led-lampjes. Daar na was het wachten op het duister. De spanning nam toe naarmate de jonge speurneuzen - met een volwas sen begeleider - het bos introkken. Al snel raakten zij het spoor bijster. Een telefoontje naar de tochtuitzetter moest redding brengen. Dus werd de gsm erbij gepakt en het nummer in getoetst. Daar bleef het bij. Accu leeg. Toen werden de speurneuzen zelf dwaallichtjes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21