Oordeel Lubanga 'troost' slachtoffers ISRAËL JORDANIË 'Oorlog' over familie Corleone Gedeelde doelen BOEK ONLINE of bel 0900-9697 15cPm KRAS.NL. WASHINGTON Niet ieder meisje wil een prins, zegt Harry Hij woont in paleizen, heeft een ko ningin als oma en is ook niet arm. Toch vindt de Britse prins Harry naar eigen zeggen nog niet zo ge makkelijk een vriendin. „Oh mijn God, hij is een prins", is een van de reacties die Harry vaak krijgt als het om vrouwen gaat, zegt hij in een interview met de Amerikaanse zender CBS News. Ook vindt hij het vinden van een baan lastig. donderdag 15 maart 2012 Eerste uitspraak van Internationaal Strafhof Thomas Lubanga Dyilo is schuldig bevonden. Hij heeft kindsoldaten geron seld en ze ingezet tijdens ge vechten. De uitspraak is de eerste van het Internationaal Strafhof in Den Haag sinds de oprichting. DEN HAAG - De Congolese krijgs heer Thomas Lubanga Dyilo is gis teren schuldig verklaard aan oor logsmisdaden door het Internatio naal Strafhof (ICC) in Den Haag. Hij heeft kindsoldaten geronseld en ingezet tijdens gevechten. Lu banga krijgt later te horen wat voor straf hij krijgt. De uitspraak is een mijlpaal. Lu banga is de eerste die is veroor deeld door het internationale hof, sinds de oprichting zo'n 14 jaar ge leden. De 51-jarige was betrokken bij een bloedige strijd in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo. Hij stond aan het hoofd van een rebellengroep in de streek Ituri. Daar woedde een etnische strijd tussen de stammen Hema's en de Lendu's. Tijdens de oorlog in de streek die rijk aan goud is, kwamen naar schatting tiendui zenden mensen om. Volgens de rechters nam Lubanga in de jaren 2002 en 2003 kinderen jonger dan 15 jaar op in zijn leger. „De kinde ren moesten harde trainingen doorstaan en zware straffen onder gaan", aldus de rechters, die una niem waren in hun oordeel. Mensenrechtenactivisten reageer den. opgetogen op het vonnis: „De slachtoffers in de Democratische Republiek Congo vieren de over winning van de gerechtigheid en de bevordering van de menselijke waardigheid." De Amerikaanse actrice Angelina Jolie woonde gisteren de uitspraak bij in Den Haag. Volgens de good- will-ambassadeur van de VN-orga- nisatie voor de Vluchtelingen biedt het oordeel 'enige troost aan de slachtoffers'. Volgens de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties is de uit spraak van het ICC 'immens be- langrijk' in de strijd tegen oorlogs misdaden. „Twee decennia gele den was internationale gerechtig heid een loos dreigement", aldus Navi Pillay. Amnesty International betreurt dat de aanklagers niet meer werk van de gruwelen in Itu ri hebben gemaakt en zich beperk ten tot de kindsoldaten van Luban ga- Amnesty noemde de uitspraak toch ook een mijlpaal, zie onze website:buitenland Overzicht in video's van de zaak-Lu- banga NEW YORK - De nabestaanden van Mario Puzo, de schrijver van The Godfather, hebben filmstudio Para mount Pictures 'de oorlog ver klaard', omdat de studio probeert de publicatie van een nieuwe ro man over de beroemde fictieve maffiafamilie Corleone tegen te houden. Paramount bezit de rechten op het boek uit 1969, dat in 1972 ui terst succesvol verfilmd werd door Francis Ford Coppola. Advocaten van de familie vragen de rechter nu die rechten op te heffen en ze eisen een schadevergoeding van 10 miljoen euro. Volgens de juristen is destijds afge sproken dat eventuele nieuwe boe ken over de personages uit The Godfather niet onder de overeen komst met Paramount vallen. Auteur Mario Puzo stierfin 1999. Sindsdien zijn al twee nieuwe boe ken in de reeks verschenen, van de hand van de Amerikaan Mark Wi- negardner. Een andere auteur, Ed Falco, schreef het boek De Familie Corleone, dat inzet is van de rechts zaak. WASHINGTON - De band tussen de Verenigde Sta ten en Groot-Brittannië is gebaseerd op gedeelde doelen en nationale idealen en is sterker dan ooit. Dat heeft de Amerikaanse president Barack Obama gisteren gezegd tijdens het bezoek van de Britse premier David Cameron. „We menen dat onze burgers vrij van angst moeten kunnen leven", aldus Obama. In een gezamenlijk opinie stuk dat dinsdag werd geplaatst in The Washing ton Post zeiden Obama en Cameron dat ze ook gaan praten over hoe de onderhandelingen met Iran moeten worden hervat. „Wij geloven dat er nog tijd en ruimte is om een diplomatieke oplos sing na te streven", aldus de regeringsleiders. foto Shawn Thew/EPA CHICAGO Geen gedrukte 'Encyclopaedia' meer Na 244 jaar stopt de Encyclopaedia Britannica met het drukken van dit 32-delige naslagwerk. De huidi ge gedrukte versie is de laatste. De verkoopcijfers van het lijvige boek werk waren volgens directeur Jor ge Cauz al een tijd verwaarloos baar laag. Wel was er veel belang stelling voor de digitale versie. f3 Daar gaat het bedrijf nu mee door. 1AICLUSIEF Zie www.kras.nl/35683 Zie www.kras.nl/jordanie-israel JORDANIË JERUZALEM 10 dgn v.a. 1179 Vertrek: 24/5, 21/6, 20/9 en 3/10 slechts 4 vertrekdata, WEG=PECH! meto.a Jeruzalem, Um Qais, Jerash, Amman, de Desert Castles, de vloermozaïek in Madaba, Mount Nebo, Kerak, Petra, de kleurrijke Wadi Rum woestijn en de Dode Zee 100% vertrekgarantie op 24/5! Zie www.kras.nl/38472 Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. vliegreis e/ verblijf \t/- rondreis ^ontbijt Wm excursies deskundige j reisleiding Vele gegarandeerde vertrekdata! 8- t/m 15-daagse vlieg-/rondreizen waarom zou je meer betalen Cultuurschatten van JORDANIË 8/10 dgn v.a. 989 Vertrek: van 5/4 t/m 4/10 incl. overnachting bij de bedoeïenen in de woestijn! met o.a. de hoofdstad Amman, Jerash, Um Qais, de mozaïekvloer in Madaba, Mount Nebo, Kerak, wereldwonder Petra, de Wadi Rum woestijn, Aqaba en de Dode Zee gegarandeerd vertrek in april! Laatste plaatsen! ISRAËL JORDANIË 12/15 dgn v.a. 1059 Vertrek: van 29/3 t/m 27/10 de allerlaatste plaatsen in maart, mei en juni! meto.a. Bethlehem, Jeruzalem, de Dode Zee, Caesarea, Haifa, Tiberias, Nazareth en Eilat in Israël Amman, Mount Nebo, Petra en de Wadi Rum woestijn in Jordanië vele data gegarandeerd vertrek!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8