Burgers spinnen garen bij politieactie 27 13 Vroeger was het allemaal veel beter KANS i! brieven KROT OF donderdag 15 maart 2012 ëihiARD *§tn actie fe'jg ÏP K[C 2.0'2 ey KW dutLj vrije zondagen op een heel jaar houden de politieagenten als minister Ivo Opstelten zijn cao-plannen doorzet, 8 minder dan binnen de huidige rege ling het geval is. De politie Zeeland sloot zich vrij dag aan bij de landelijke acties voor een nieuwe cao. De acties hebben de Staat de afgelopen dagen veel geld gekost. Overtre dingen waar normaal gesproken een prent op staat, worden afge daan met een waarschuwing. door Marcel Modde In de bocht van de Banj aard weg naar de weg over de stormvloedkering rijdt Her- bert Keizer in zijn grijze ter reinwagen de politieauto te gemoet. In een flits ziet Jerom van Dam dat de bestuurder een tele foon tegen zijn oor houdt. In die zelfde flits schrikt Keizer van de passerende agenten en stopt acuut met bellen. Te laat. Van Dams collega Nick keert de surveillanceauto en dirigeert de wagen een paar honderd meter verderop de berm in. Keizer zwaait zijn portier open. Hij voelt de bui al hangen. „U weet waarom we u hebben laten stoppen", vraagt Van Dam. Keizer haalt licht z'n schouders op, hopend dat de agenten slechts zitten te vissen naar de waarheid. „U zat te bel len." De automobilist beseft dat ontkennen geen zin heeft en fluis tert bijna een schuldbewust ant woord. Van Dam begint al te schrij ven in zijn bonnenboekje. „Maar, Jerom van Dam schrijft een 'actiebe keuring' uit aan Herbert Keizer. Hij was aan het bellen onder het rijden. Daarop staat een boete van 220 eu ro. foto Marcelle Davidse in het kader van onze cao-actie komt u er dit keer goed vanaf Dat scheelt u 220 euro." Hij scheurt de actiebon af en geeft het papiertje aan Keizer. De bestuurder kijkt de agenten een moment ongelovig aan. „Sorry, ik mag niet lachen, maar ik word hier wel zo ontzet tend blij van!" Keizer legt uit dat hij net een ande re auto heeft. Daar zit weliswaar een handsfreeset ingebouwd, maar de geluidskwaliteit laat te wensen over. Van Dam adviseert hem voor een ander type te gaan kijken, want een volgende keer komt hij er wel licht minder genadig af Meerdere burgers hebben de agen ten, zo deze week met een waar schuwing en het wit rond de neus laten gaan. En zonder uitzonde ring zijn ze zeer te spreken over de cao-actie. De grens wanneer wel of niet een boete wordt uitgeschreven, ligt heel erg aan de soort overtreding, leggen Van Dam en zijn collega uit. Is de veiligheid niet direct in het geding, dan wordt het vergrijp met coulance benaderd. De nieuwe cao die minister Ivo Opstelten nastreeft, zou een forse inbreuk op hun sociale leven bete kenen, vertellen de agenten. Nick: „We moeten 12-uursdiensten gaan draaien en nachtdiensten van 10 uur. Daarnaast zou het aantal vrije zondagen teruggaan van 22 nu naar 13 op een heel jaar. De minis ter vindt dat we ook op maandag en dinsdag weekend kunnen heb ben. Mijn vrouw werkt in de ge zondheidszorg. Als de minister z'n zin krijgt, ben ik straks dus vrij als zij niet thuis is." Daar wringt ook de schoen voor de Goese bikers Edwin Franse en Jan Witte. „Nu draaien we om en om een zondagdienst. Mijn vrouw en kinderen zijn daar op ingesteld. Dat weet je. Maar als we teruggaan naar die dertien dagenregeling, dan ben ik bijna nooit thuis als zij er ook zijn! Daar gaat het ons voor al om binnen deze cao. En niet eens zo zeer om die drie procent loonsverhoging, zegt Franse. Hun rondje Goes woensdag ver loopt rustig en kenmerkt zich in belangrijke mate door hier en daar een praatje aan te knopen. De fiets- politie concentreert zich wat de ac tie betreft vooral op het rijden zon der verlichting en het drinken van alcohol op straat. „Daar zijn we nu even wat minder streng op, zolang ze geen overlast veroorzaken. Dat geldt niet voor wildplassen. Dat is gewoon smerig!" In de winkelpro menade komt een vrouw aangere den. Bij het zien van de agenten die naast hun fiets lopen, slaat ze haar hand voor de mond en stapt af „Is het al weer 11.00 uur ge weest? Sorry! Ik had het-niet door, heb m'n horloge niet om." Ze komt er af met een waarschuwing en een vriendelijk 'prettige dag'. bekijk de video op www.pzc.nl/video 'We moeten 12-uursdien sten gaan draaien en nachtdiensten van 10 uur. Daarnaast zou het aantal vrije zondagen te ruggaan naar 13.' Brieven (max. 150 woorden) richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl Rutte Rutte is het meestal met de SGP eens. Dat blijkt uit zijn uitspraken als 'liberaal' op het jongerencon- gres van de SGP. Hier ging hij zelfs op bezoek en hield een toespraak met daarbij ook nóg lovende woor den voor de PW!? Hij ging daar zelfs zover met paaien, dat hij zelfs populistische uitspraken die de ver worvenheid van de scheiding van kerk en staat schaden, niet uit de weg ging. Hoever is het gekomen om als liberale partij het gedachte goed van Thorbecke te verkwanse len door zo tegen de SGP aan te schurken en een akkoord te sluiten met een partij die gebaseerd is op onderbuikgevoelens. Dit is blijk baar de hoge prijs die men wil be talen om deze coalitie in stand te houden. Jaap den Hollander Deltaweg 17, Haamstede 0 CD Q CD 0 CD a cd Op uitnodiging van het CBIC Zee land woont Melita Lanting een week in Sas van Gent. Voor het project Krot of Kans gaat ze op zoek naar de verhalen over leven en werken in een krimpregio. Gaat u schrijven over de winkels? Nou dan bent u snel klaar." Het zijn opbeurende woorden die je te ho ren krijgt als je de inwoners van Sas van Gent aanspreekt op de winkelvoorzieningen. Het is opval lend hoe somber de mensen reage ren. „Er is niets meer van over." En hoe was het vroeger? „Vroeger was het veel beter. Toen kwamen de Belgen nog." Maar is het werkelijk zo rampzalig gesteld met het winkelaanbod? Lopend door het centrum valt het op dat er juist veel verschillende za ken zijn. Een willekeurig rijtje: een grote kledingzaak, bloemen en die renbenodigdheden, een tabakswin kel, erotische artikelen, een - schoonheidssalon, kapper, bakker en twee supermarkten. Geen slecht aanbod voor een stadje met zo'n 4000 inwoners. Menig Zeeuw se kern zou stikjaloers zijn. Maar dan wijst iemand mij op de stra ten die vroeger te boek stonden als de échte winkelstraten en dan overvalt me inderdaad wel een wat treurig gevoel. De sportzaak is dicht, de slagerij is dicht evenals een bedrijf in onder mode. Ook de fotozaak houdt er volgens een plakkaat op de ramen in mei mee op. Dat vervolgens de Melita Lanting panden verslonzen of de jaloezie ën zijn neergelaten maakt het beeld niet gezelliger. En wat ook niet helpt is dat in de grote winkel straat een flink deel in beslag wordt genomen door de achter kant van de supermarkt. Gewoon een dichte gevel, de ingang zit aan de andere kant. Maar dat er zo veel winkels dicht zijn, zou dat dan werkelijk alle maal de schuld van de wegblijven de Belgen zijn? Het is haast niet te geloven met al die Belgische kente kens op de parkeerplaatsen. Het ligt ook wel wat genuanceer der, vertelt Frits Heijne van de winkel voor huishoudelijke artike len. Hij noemt zo drie zaken waar geen opvolging voor was. „En Landgraaf is in heel Nederland fail liet. Het komt wel allemaal een beetje samen." Natuurlijk komen er wel minder Belgen nu ze geen coupons meer inwisselen bij de Nederlandse banken, maar daar hebben Hulst en Sluis ook last van. Misschien ligt de schuld ook wel een beetje bij de mensen zelf. Kopen via internet of in Terneu- zen doet de plaatselijke midden stand natuurlijk geen goed. „En mensen vinden het ook wel leuk om het negatief te vertellen hoor", zegt Heijne. „Maar over dat er on langs twee nieuwe zaken zijn opengegaan hoor je ze niet." www.pzc.nl/krotofkans Rutte 2 Premier Rutte zegt zich niet te her kennen in het door Schaap ge schetste beeld van de PW. Pre mier Rutte zegt zich niet te herken nen in de kritiek op de benoeming van minister Donner en de pre mier zegt zich niet te herkennen in de kritiek van oud-minister Nij- pels. Als onze premier voor de spie gel staat, zegt hij waarschijnlijk: "Ook daar herken ik mezelf niet..." Johan Dobbelaar Gouwestraat 42, Terneuzen Rechter Gang naar de rechter niet meer te betalen. Als de heren in Den Haag het voor elkaar krijgen is de gang naar de rechter straks niet meer te betalen. De griffierechten zullen zo hoog worden dat het voor de gewo ne man zeker niet meer te betalen is. Normaal zijn de griffierechten 300 euro nu zijn de heren van plan om dat te verhogen met duizen den euro's. Je zal maar voor een kleine zaak naar de rechter moe ten, en zelf nog geen schuld heb ben, dan word je zo op kosten ge- jaagd. Ben Misilje Nieuwleusenerstraat 11, Cadzand Snoeiplannen Het bericht uit de krant met als kop 'we doen het zelf wel', is me uit 't hart gegrepen. Maar ik was ook jaloers dat in Middelburg de bewoners wel zijn ingelicht over de snoeiplannen, in tegenstelling tot Vlissingen. Hier heeft de ge meente alles, maar dan ook alles wat gemeentegroen was, met de grond gelijkgemaakt, inclusief 7 bo men. Wij zijn niet ingelicht, 't ge beurde voor onze ogen. De tele foon van de groenvoorziening stond roodgloeiend van verontrus te Paauwenburgers. Antwoord: het zou herbeplant worden in een la ter stadium. We kijken nu op hui zen waarvan we eerder alleen de daken zagen, het is om te huilen, 't Mooie groene Paauwenburg is ge amputeerd. Wat een wanbeleid! Marija Mens-Schoonheïm de Savornin Lohmanlaan 21, Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27