Slot skivakantie werd hel Rutte treft Zeeuwen in de beurs PZC Politie strooit in kader van actie met nepbekeuringen Ontslagbrief van topbankier zet Goldman Sachs te kijk BIJLACE UIT FZC De jacht op Sebastian Vettel is geopend Geen relatie zo mooi of er komen scherven van 28 MIHaSBaBBMMmMemMa&MaMM Een moeder loopt gearmd met haar dochter over het schoolplein van 't Stekske. Het wachten op nadere informatie duurde erg lang voor familie van de slachtoffers. foto Marco de Swart/ANP Busongeluk in Zwitserland kost aan 22 scholieren en 6 volwassenen het leven. Onder de kinderen zitten 7 Nederlanders. Voertuig ramde in tunnel een muur en werd volledig open gereten. LOMMEL - Een tergende onzeker heid heerste gisteren na de bus ramp in Zwitserland waarbij 28 mensen om het leven kwamen, onder wie 22 schoolkinderen van rond de 12 jaar. Onder de doden zijn 7 Nederlandse kinderen. Ouders van de kinderen in de bus leefden lange tijd met een wur gend gebrek aan informatie over het lot van hun kroost. In Zwitser- MIDDELBURC land wachtte tientallen van hen de gang naar het mortuarium om hun kind te identificeren. De bus ramde dinsdagavond in het Zwitserse Sierre met 50 kilo meter per uur een muur van een tunnel in de Alpen. Het voertuig werd opengereten. De oorzaak was gisteravond nog onduidelijk. Er zouden geen andere voertuigen bij het ongeval betrokken zijn. Twintig mensen raakten gewond, van wie een aantal zeer ernstig. De bus was met de schoolkinde ren en hun begeleiders op weg naar huis na een skivakantie. On der de kinderen waren 10 Neder landse scholieren. Basisschool 't Stekske in het Vlaamse Lommei, vlakbij Eindho ven, bleek het zwaarst getroffen. De school had 22 kinderen (9 Ne derlandse) aan boord en twee vol wassenen. De directeur meldde gis termiddag dat 6 kinderen zich bij hun ouders hadden gemeld maar dat van 16 kinderen nog niets was vernomen. Twee medewerkers van de school kwamen om. Het gaat om een 54-jarige leerkracht van de hoogste klas plus een 38-ja- rige administratief medewerkster die als begeleidster mee was. Van een basisschool in Heverlee zaten 24 kinderen in de bus. Met 16 kinderen was aan het eind van de middag contact geweest. Van acht was het lot nog onzeker. De ontdane ouders, die op de scho len werden opgevangen, werden met een bus naar het vliegveld Meisbroek gebracht om vandaar naar Zwitserland te worden over gevlogen. Ook minister-president NEW YORK Elio Di Rupio van België repte zich richting Zwitserland. Hoewel de oorzaak van het onge val dus nog niet bekend is, uitte een Duitse expert kritiek op de on derdoorgang, die volgens hem meerdere ernstige gebreken ver toont. „Met vangrails was het onge luk waarschijnlijk beter afgelo pen", zei ongevalsdeskundige Jo hannes Hübner van de internatio nale Touringcarorganisatie RDA. Volgens de eerste berichten was de chauffeur niet vermoeid omdat hij en zijn collega de dag ervoor rust hadden gehad. De Zwitserse autoriteiten zeggen dat alle kinde ren hun gordel om hadden. pagina 3: commentaar pagina 6/7: 'Ik droomde niet, het was mis De actie voor een betere poli- tie-cao heeft de Nederlandse staat al veel geld gekost Bedragen zijn lastig te noemen, zegt Johan Kerbel van politiebond ACP. „Maar onze speciale bonnenboekjes vliegen de deur uit" In plaats van een bekeu ring ontvangen burgers die een lichte overtreding begaan een bon, waarin de actie kort wordt uitge legd. In een paar dagen tijd zijn er 10.000 exemplaren uitgeschreven, vertelt Kerbel. pagina 27: 'Burgers spinnen garen' Greg Smith, topbankier bij Gold man Sachs, heeft zijn ontslagbrief gepubliceerd in The New York Times en maakt daarin korte metten met zijn bedrijf. Zijn conclusie: Gold man Sachs geeft enkel om zichzélf en niet om zijn klanten. Volgens MIDDELBURG - De provincie en de Zeeuwse gemeenten moeten het met miljoenen euro's minder stel len en dat gaat de burger merken. De bezuinigingen waarover WD, CDA en PW overleggen, tasten naar verwachting de inkomsten bron van de Zeeuwse overheden fors aan. Gedeputeerde Kees van Beveren (financiën) houdt er rekening mee dat Zeeland 6 tot 9 miljoen min der zal ontvangen uit het provin ciefonds. Op de begroting voor dit jaar is 75 miljoen euro aan inkom sten uit deze bron opgenomen. De Zeeuwse gemeenten zijn uitge gaan van in totaal 389 miljoen eu ro uit het gemeentefonds. Wan neer Van Beverens rekenmethode wordt toegepast op dit bedrag, le veren de gemeenten 31 tot 47 mil joen euro in. Voorzitter Rob van der Zwaag van de Vereniging van Zeeuwse Gemeenten rekent an ders, maar komt toch nog altijd op een inkomstendaling van 27 mil joen euro voor alle dertien ge meenten samen. De komende be zuinigingsoperatie strekt evenwel verder. Van Beveren en Van der Zwaag zijn ook beducht voor kor tingen op zogenaamde doeluitke ringen van het Rijk, bijvoorbeeld voor onderhoud van wegen of - in het geval van de gemeenten - voor sociale zorg. De provincie en de ge meenten zullen de bezuinigingen in hun eigen uitgaven moeten zien te verwerken: met de kaas schaaf of door in de kerntaken te schrappen. Ook projecten met rijkssteun staan op de tocht. pagina 2 en 3: wat blijft er over? DE STELLING Politieacties hebben lang genoeg geduurd Reageer op pzc.nl UW MENING 421 reacties Rutte moet zich niets van het Europees parlement aantrekken eens oneens i ■i 56% Smith ziet Goldman Sachs zijn klanten als mensen waar geld aan kan worden verdiend door ze du bieuze financiële producten te ver kopen waar de bank vanaf wil. De cultuur van de bank is nu 'giftiger dan ooit', aldus Greg Smith. Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 9910 shziióssusssssoh BUSRAMP Ongeval met scholieren in Zwitserse tunnel kost aan 28 mensen het leven

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 1