6 zeeland 125 Helft bewoners Antonius verhuist naar vervangende woonruimte Vier kleine dorpsscholen samen stukken sterker Muider: zorgen over de media Lenteconcert koor Con Grazia Juf Els ZorgSaam HULST - De manier waarop de pers eigen nieuws maakt, baart burge meester Jan-Frans Mulder van Hulst zorgen. Mulder zei dit maandagavond in de commissie Algemene Bestuurlij ke Zaken van de gemeente Hulst. Met zijn opmerking doelde hij op de ophef die landelijk is ontstaan na zijn tweet over de reeks overval len op Chinese restaurants in Mid delburg en Vlissingen. Als voorbeeld van zijn bezorgd heid doelde Mulder op de bericht geving dat hij bij commissaris van de koningin Karla Peijs op het mat je zou zijn geroepen. „Niets van waar. Peijs heeft me even gebeld en daar is het verder bij gebleven." Mulder zei zich ook gestoord te hebben aan berichten als zou de Chinese gemeenschap problemen hebben gehad met z'n tweet. „Of die mensen aangedaan waren? Dat zal wel meevallen. Ik heb ooit bij een Chinees gewerkt en ik ken die wereld." De burgemeester van Hulst zei z'n hart vast te houden bij een ramp. „Als er in Nederland op deze ma nier nieuws wordt gemaakt, vraag ik me af wat er bij een ramp ge beurt. Dan wordt het een ramp bij een ramp." Mulder complimen teerde de raadsleden met de ma nier waarop ze waren omgegaan met de tweet. Hij kreeg vervolgens ook geen kritische vragen meer van de commissieleden. 'Meneer Hans' van der Lande van Space Expo laat de kleuters ervaren hoe een astronaut in zijn spaceshuttle zit. foto Camile Schelstraete Leerlingen van de Johan Wil lem Frisoschool in Nieuw- vliet, Het Tij in Cadzand, de Europaschool in Zuidzande en de openbare basisschool in Retranche- ment zitten vaak maar met een paar kinderen in dezelfde klas. Maar dat wil niet zeggen dat ze op school niet met leeftijdsgenoten in aanmerking komen. De scholieren van het kwartet scholen gaat regel- matig bij elkaar op bezoek; fysiek of via internet, al dan niet met skype-camera. De vier dorpsscho len vormen het verband SSW, Sa menwerkende Scholen West- Zeeuws-Vlaanderen. De omvang van de scholen stond kwalitatief goed onderwijs nooit in de weg, weten de directeuren Peter de Koning (Oranje Nassau- school, Retranchement), Koos Mo- lema (Het Tij, Cadzand) en Kees Moelker (Johan Willem Friso, Nieuwvliet én Europaschool, Zuid zande). Maar de samenwerking zorgt er voor dat ook de sociaal- emotionele ontwikkeling van kin deren niet minder is dan op een grotere school. Door in contact te komen met scholieren uit andere dorpen leren ze zelfs al eerder dan op de middelbare school vriendjes van verder weg kennen. Ook de leerkrachten werken intensief sa men en profiteren van eikaars ken nis en vaardigheden. Op een klei ne school is de betrokkenheid van ouders vaak groter, zodat het mes aan vele kanten snijdt. Goed geor ganiseerd, kwalitatief hoogstaand onderwijs waarbij het kind niet al leen veel leert en heel zelfstandig wordt, maar ook kind mag blijven. HENGSTDIJK - Dameskoor Con Gra zia houdt zondag een voorjaarscon cert in de H. Catharinakerk in Hengstdijk. Het koor brengt onder leiding van Ad Meeusen liederen uit de 14e tot de 20e eeuw ten ge hore. Naast deze liederen zingt het koor ook eigen composities. De en tree bedraagt 7,50 euro. Kaarten vooraf te bestellen via meezie@zeelandnet.nl of tel. 0115 - 694217 en 06-57044412. Aanvang: 15.00 uur. -JÜ Zes weken draait alles voor de jongste leerlingen van openbare basisschool Johan Willem Friso om het heeial en ruimtevaarders. Het zelf, met hulp van ouders, lanceren van waterraketten op het schoolplein was het allermooist. woensdag 14 maart 2012 Schijnend met een zaklamp op de wereldbol laat juf Els Mabelis 4-, 5- en 6-jarigen zien dat het aan de ene kant van de aarde licht is en aan de andere kant donker. Zelfgemaakte planeten aan het pla fond maken de invloed van de zon aanschouwelijk. door Jean-Lou de Gucht door Eugène Verstraeten KLOOSTERZANDE - Curamus bouwt bij woonzorgcentrum Antonius in Kloosterzande tijdelijke vervangen de huisvesting voor een 50-tal be woners. Dat is nodig omdat de bouwkundige staat van Antonius onder de maat is en niet meer vol doet aan de huidige eisen. De oudste gedeelten van Antonius dateren uit de jaren zestig en ze ventig. „Destijds is het vooral ge bouwd als bejaardenhuis", zegt Stephan Buijsse, voorzitter van de raad van bestuur van Curamus. „Maar de problematiek van nu is heel anders". Er is nu meer een verschuiving te zien naar bewo ners die intensievere zorg nodig hebben. Daar is het gebouw min der geschikt voor. De nieuwe vleu gel stamt uit de jaren negentig. „Die kunnen we met wat kleine bouwkundige ingrepen aanpassen aan de eisen." De vervangende woonruimte is be doeld als overbrugging naar een definitieve oplossing voor de huis vesting. Buijsse: „Voor ons is dat nog steeds het Hof te Zandeplein. De afgelopen jaren is er veel ge praat over nieuwbouw, maar tel kens is dat misgelopen. De bouw kundige staat gaat inmiddels wel achteruit en daarom moeten we op korte termijn voor een oplos sing zorgen." Buijsse benadrukt dat er zeker 'geen barakken' ko men. „Het wordt een volwaardige unitbouw met betonnen vloeren, daken en geïsoleerde wanden die voldoet aan alle eisen." Ook de nieuw te vormen klein schalige woongroepen voor de menterenden worden in de nieuw bouw gehuisvest. Buijsse is zich er van bewust dat bewoners tegen de verhuizing zullen opzien. „Maar we doen het om hen een betere si tuatie te bieden." De vervangende woonruimten zijn dit najaar ge reed. Antonius heeft in totaal hon derd verzorgingshuisplaatsen. Zeeuws-Vlaanderen ZorgSaam Zeeuws-Vlaanderen presenteert zich op zaterdag 17 maart van 10:00 tot 16:00 uur op locatie Antonius in Oostburg tijdens de Open Dag van Zorg en Welzijn! Locatie Antonius in Oostburg ZATERDAG

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57