Troeven voor de toekomst OPEN DAGEN 25% KORTING TrendHome 23 15/16/17 MAART Provincie: twee extra turbines geen bezwaar 'Op het e-mailadres toekomst@noord-beveland.nl komt nog niets binnen' Esther van Ham, coördinator woensdag 14 maart 2012 mis§g t m- In Kats lijken mensen te willen nadenken over een regioschool, als het aantal schoolkinderen straks met een derde terug loopt. Colijnsplaters ook, mits die school maar in hun dorp staat. Noord-Bevelanders denken na over de toekomst. door Claudia Sondervan Leefbaarheid zit in ver schillende dorpen in ver schillende dingen. Co lijnsplaters hechten sterk aan het uiterlijk van hun dorp als troef voor de toe komst; zwerfvuil, scheve trottoirs, een Voorstraat die schuil gaat ach ter geparkeerde auto's en al te mo derne brandweerkazernes doen daar afbreuk aan. In Geersdijk vin den mensen de beschikbaarheid van goedkope huur- en koopwo ningen van groot belang. Dat valt op na de eerste drie verkenningen die de gemeente Noord-Beveland hield onder de inwoners van Kats, Geersdijk en Colijnsplaat om te er varen hoe de mensen denken over het toekomstige leven in hun dorp. Kamperland, Kortgene en Wissenkerke volgen nog. „De dis cussie krijgt steeds heel 'andere ac centen", valt het coördinerend ambtenaar van de 'volksraadplegin gen' Esther van Ham op. Zij verza melt de ideeën die tijdens de dis cussieavonden in de dorpshuizen mondeling en via de ideeënbrie- ven ingebracht worden. Op het speciale e-mailadres toekomst@noord-beveland.nl kwam tot nu toe nog helemaal Colijnsplaat hecht aan de aanblik van de Voorstraat - en ziet het vele autoblik liefst verdwijnen ten gun ste van sfeer en leefbaarheid. foto Ronald den Dekker ZEEUWS VEILINGHUIS KIJKDAGEN Vr. 16 mrt. 13.00- 17.00 uur Za. 17 mrt. 10.00 - 16.00 uur Ma. 19 mrt. 10.00 - 17.00 uur Di. 20 mrt. 10.00- 12.00 uur niets binnen aan berichten, consta teert Van Ham met enige verba zing. Een van de algemene the ma's is het beperkte openbaar ver voer. Colijnsplaat is boos over het feit dat de bushalte een eind bui ten de bebouwde kom ligt, bij De Tol. 'Waaróm rijdt die bus niet door de Havelaarstraat?', is de veel gehoorde klacht. Als het tot con centratie van voorzieningen komt op het eiland, zoals van scholen, sportvoorzieningen of winkels, dan is een goed vervoersnetwerk van levensbelang, brachten inspre kers maandag in De Brug naar vo ren. Concentratie van voorziening en om de benodigde schaal te ha len, heeft het risico dat inwoners de binding met hun omgeving la ten verwateren. „Als de winkels in Kamperland zitten, zijn Goes of. Zierikzee voor mij net zo ver", il lustreerde een - nog automobiele - inspreekster in Colijnsplaat. Ver voersinitiatieven zullen echter van uit de bevolking zelf moeten ko men; zoals de al acht jaar rijdende Eurobus. Patrick Siliacus, conces siemanager van Connexxion in Zeeland, is morgen gastspreker bij de gemeenteraadsvergadering in Wissenkerke (aanvang 19.30 uur). De Jongerenraad Noord-Beveland en de Sociëteit Noord-Beveland zijn hun eigen raadpleging begon nen onder jongeren. Morgena vond is een bijeenkomst in De Ko renbeurs in Kortgene waar jonge ren kunnen vertellen wat hen be zighoudt, wat zij missen op het ei land en wat hen hindert. Ouders zijn welkom. De discussie gaat ook over jongeren en alcoholgebruik. Aanvang is 20.00 uur. De komende toekomstverkennin gen: woensdag 21 maart in het De Casembroothuis in Kamperland; dinsdag 27 maart, Onder de Toren, Wissenkerke; woensdag 11 april, de Pompweie Kortgene. Steeds vanaf 19.30 uur. KRUININGEN - De provincie heeft er geen moeite mee dat er twee turbi nes bijkomen op het windmolen park Kreekraksluizen-Spuikanaal. Dat hebben gedeputeerde staten aan de gemeente Reimerswaal la ten weten. Het huidige bestem mingsplan laat maximaal 29 wind turbines met een rotortiphoogte van maximaal 137 meter toe. Voor die 29 windturbines zijn de bouw vergunningen inmiddels verleend. Het college wil een omgevingsver gunning verlenen voor deze twee windturbines. Er is overigens nog een informatiebijeenkomst op maandag 26 maart in het gemeen tehuis in Kruiningen. ARNEMUIDEN Leerzame avond over vliegtuigtechniek De stichting Wings to Victory houdt morgen, donderdag, een le zing over vliegtuigtechniek uit Tweede Wereldoorlog. Dat gebeurt in het restaurant van het vliegveld Midden-Zeeland in Arnemuiden. De lezing is niet ingewikkeld maar eenvoudig uitgelegd met foto's en filmpjes. De lezing begint om 20 uur een kaartje kost 5 euro. 'S-HEER ARENDSKERKE Toneelvoorstellingen in Heer Arendshuis Toneelclub 's-Heer Arendskerke speelt vrijdag en zaterdag 16 en 17 maart het blijspel De Binder van het Durp. De voorstellingen begin nen telkens om 20 uur en kaarten, die alleen voor vrijdag nog beschik baar zijn, kosten 7 euro. Voor het stuk geldt een leeftijdsgrens van 12 jaar. In de pauze is er, zoals ge woonlijk, een loterij. KRABBENDIJKE Rijbewijs en ID-kaart gestolen uit woning In een woning aan de Kruisbesse- straat in Krabbendijke is gister ochtend ingebroken. Een deur van de woning werd ver nield en binnen zijn verschillende ruimtes doorzocht. Er werden een portemonnee, met daarin rijbe wijs, ID-kaart, huissleutel en enke le tientallen euro's en sieraden met onbekende waarde gestolen. KAPELLE Zelf leren enten in fruitteeltmuseum Het Fruitteeltmuseum in Kapelle houdt op zaterdag 17 maart weer een workshop fruit enten. De tech niek om op een onderstam een be paald ras te enten wordt gedemon streerd. Deelnemers kunnen zelf ook enten. Hout en scheuten zijn te koop voor 4 euro per boompje. Aanvang 13 uur, entree 4 euro. GOES Gratis afstellen en keuring rollators Ouderen uit Goes-Oost kunnen morgen, donderdag, tussen 10.30 en 15.00 uur gratis hun rollator la ten keuren en afstellen. De firma Emcart, die de loophulpmiddelen levert, verricht ook kleine repara ties. De firma geeft ook voorlich ting over het onderhoud en het ge bruik van de rollator. Een goede af stelling is van levensbelang. GOES Dansen in de Spinne met De Vriendschap Dansclub De Vriendschap houdt za terdag 17 maart weer een dans avond in De Spinne in de Goese Polder. De muziek is in handen van een DJ, die vooral nummers draait waarop de klassieke stijldan sen kunnen worden gedanst Behal ve sierlijke rondjes, wordt ook de bingokorf twee keer gedraaid. Aan vang 20 uur, Entree 5 euro. ELLEWOUTSDIJK Buutvrie Mie z'n vieren in 't Kerkje Het thema van de oecumenische bijeenkomst in 't Kerkje van Elles- diek is op zondag 18 maart Buut vrie, een eind aan het verstopper tje spelen dus. Hannie Oele zorgt voor de overdenking, mannenkwar- tet Mie z'n vieren voor de muziek. Vanzelfsprekend wordt er Zeeuws gesproken. Aanvang 14.30 uur, geld meenemen voor de Wilde Ganzen. ELLEWOUTSDIJK Kerkje zet deuren open voor expositie 't Kerkje van Ellesdiek zet zaterdag middag de deuren wijd open om het werk van Yvonne van der Pool te laten zien aan iedereen die be langstelling heeft. Tussen 13.30 en 16 uur wordt bovendien een gratis kommetje koffie geschonken. De tentoonstelling van voornamelijk schilderijen heet Poolshoogte ANTIEK- EN VERZAMELVEILING 20-21 MAART 2012 Inbrengen voor onze internationale veiling van 5-6 juni is nog mogelijk tot eind april. ONTDEK ALLE GEHEIMEN j VAN 0E NEDERLANDSE MEUBELBRANCHE ssBBasssKBmmmsessssmses«6seesssessstsmtmamss6ixssBBmmamamssssBS« De Nederlandse ïnterieurbouw- en meubelmdustriè zet op 17 maart haar deuren open. Ontmoet 'Je ontwerpers en vakmensen binnen deze energieke branche. Kijk voor adressen bij u in de buurt op www.opendagmeubol.nl Herengracht 74 j 4331 PX Middelburg Tel. 0118 - 650 680 Catalogus: www.zceuwsyèilinghuis.nl OP DE GEHELE MEUBELCOLLECTIE TOT 'Vraag naar de voorwaarden. Mortiere Middelburg Mortiereboulevard 40, Middelburg T (0)118 - 60 69 01 www.trendhomemiddelburg.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 49