2 miljoen wsw'ers verdwijnen uit deze zaal Overleg Hedwige duurt voort Teamieren werkt beter in zorg commentaar Gladde Mark Band The Medics haalt Zeeuwse fans op en brengt ze weer thuis Wethouder Co van Schaik, ge meente Terneuzen: „Om de fi nanciële pijn te verzachten, moeten we volgend jaar 150 mensen in het bedrijfsleven plaatsen. Dat is een klus die bijna niet te klaren is." Volgens wethouder Gilles Houtekamer ontvangt de gemeente Schouwen-Duiveland straks jaarlijks structureel ongeveer 2 mil joen minder reïntegratie-inkomsten. De verpakkingshal van de Betho in Goes. Vanaf 2013 zijn mensen hier alleen welkom met een indicatie voor beschut werken. foto Ronald den Dekker onhandig te zijn. Publieksruimten zijn vaak nog wel rolstoeltoeganke lijk, maar dingen van de kelder naar boven brengen kan zonder lift niet." Ze heeft binnen de socia le werkvoorziening carrière ge maakt, en werkt als detacherings- consulente. Onder de nieuwe nor men zou Addie nooit meer bij de Betho binnenkomen en wellicht noodgedwongen thuis moeten zit ten. Sommige van de Betho-werkne- mers zitten er al 44 jaar. En hoe simpel het werk ook is, ze zijn er VLISSINGEN - Verpleegkundigen le ren sneller in teamverband. Wie de kwaliteit van zorg wil verbete ren, kan vernieuwingen dus het beste via 'teamleren' invoeren. Dat is de uitkomst van een vijfjarig pro motieonderzoek van HZ-docent Olaf Timmermans. Vrijdag 16 maart zal de docent Verpleegkun de aan de Academie voor Zorg en Welzijn van de HZ zijn promotie onderzoek verdedigen. Daarna mag hij zich Doctor in de Medi sche Wetenschappen noemen. vaak trots op, dat ze nog werk héb ben, zegt directeur Roovers. „Als ze 25 of 40 jaar in dienst zijn, vie ren we dat. Met familie en vrien den. Ik ben er ook altijd bij. Ze zit ten dan echt te glimmen." Lisette ('zet mijn achternaam er maar niet bij') zit sinds augustus vorig jaar wegens psychische pro blemen bij de Betho. Ze windt er geen doekjes om: het werk is saai. Maar af en toe is het best gezellig onder elkaar, en thuis zitten, daar moet ze ook niet aan denken. „Ze gaan nu gelukkig kij- Bekijk de video van kleuters die skypen met een astronaut uit Sluiskil op www.pzc.nl/video. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl mÊtÊKiïiïè'O 'fvti 11 ken of ik gedetacheerd kan wor den." Aan dezelfde tafel als Lisette zit Saskia tubetjes glaslijm in te pak ken. Ze zit al sinds 1977 in de wsw. „Ergens heb ik het toch prima ge troffen", zegt Saskia, terwijl ze een doosje in model vouwt. „Ik vind dit nog altijd beter dan dat ik mijn hand moet ophouden. Hier ver dien ik legaal mijn brood." Haar plek is verzekerd: iedereen die onder de oude regeling is bin nengekomen, mag blijven. „Maar toch wordt er veel gepraat, aan middelburg - De band The Me dics komt zijn Zeeuwse fans tege moet. De Utrechtse rockgroep treedt komende zaterdag op in De Spot in Middelburg en biedt aan met de tourbus twee fans op te ha len en na afloop van het concert ook weer thuis te brengen. De aanleiding voor de actie zijn opmerkingen van jonge Zeeuwse fans via Twitter. Zij lieten weten dat zij bij het concert willen zijn, maar dat het vrijwel onmogelijk is vanwege het gebrekkige openbaar sommige machines, over de nieu we regels. Er is echt onrust op de werkvloer." In 2013 worden de criteria aange scherpt. Als die nu al zouden wor den toegepast, legt directeur Roovers uit, zou zo'n tweederde van de wsw'ers die via de Betho een dagbesteding heeft, niet meer binnenkomen. „Alleen degenen die een indicatie voor beschut wer ken hebben, mogen dan nog hier komen werken." zie ook de video op www.pzc.nl vervoer in de provincie. Met de au to laten brengen en halen is vaak kostbaar en omslachtig. Daniel Langeveld, de frontman van The Medics, bedacht daarop een actie. „Gezien wij toch met de tourbus naar Middelburg rijden, kunnen we ook wel twee fans op halen die een heel goede reden hebben waardoor ze anders niet zouden kunnen komen." Wie in aanmerking wil komen, kan dat kenbaar maken via Face- book: www.facebook.com/themedics woensdag 14 maart 2012 Mark Rutte krijgt on der uit de zak van Europa. Het parle ment en de com missie te Brussel veroordelen het zwijgen van de Nederland se premier over het fel omstre den PW-meldpunt voor Oost-Europeanen. De veront waardiging in Brussel is buiten gewoon breed. Tot ver in de christendemocratische en libe rale fracties. Dat is opvallend. Want in Nederland laten CDA en WD Rutte vooralsnog zon der veel ophef begaan. Rutte zit met deze Europese bla mage in een lastig parket. Hij kan moeilijk alsnog afstand ne men van het meldpunt van Geert Wilders. Dat is niet ge loofwaardig. Het komt boven dien zeer slecht uit, omdat hij Wilders hard nodig heeft in het bezuinigingsoverleg. De Nederlandse premier is tot nu toe heel ver gekomen met zijn gedoogd kabinet. Dat is me de te danken aan een gladde presentatie. Rutte kan nu ech ter poetsen wat hij wil, maar deze diepe kras in zijn imago krijgt hij niet meer weg. door Jeffrey Kutterink den haag - Nog steeds heeft staats secretaris Henk Bleker (Natuur) de Europese Commissie niet kunnen overtuigen van de alternatieve ont- polderingsplannen van het kabi net. Volgende week praat Bleker op nieuw met Brussel, zei hij gister middag desgevraagd. Europa bestu deert de alternatieven nog. Wan neer de Commissie uitsluitsel geeft is niet bekend. De Tweede Kamer heeft vorige week gevraagd naar de stand van zaken. Bleker schreef de Kamer gisterochtend dat hij op 16 februari heeft gespró ken met Eurocommissaris Janez Potocnik (Milieu) en dat op 22 fe bruari ambtelijk overleg met de Commissie is gevoerd. „De gedach tewisseling tussen de Europese Commissie en Nederland bevindt zich momenteel in de laatste fase van intensieve gesprekken. Ik acht het niet opportuun om vooruit te lopen op de uitkomst hiervan." Kamerlid Stientje van Veldhoven (D66) wil van Bleker weten of hij in Brussel nieuwe plannen heeft ingediend. Het Vlaamse parle mentslid Annick De Ridder (Open Vld) zegt nog niets over een besluit van Brussel te hebben gehoord. In januari riep ze Vlamin gen op bij de Commissie te protes teren tegen het niet ontpolderen van de Hedwigepolder. Volgens haar zijn ruim duizend protestbrie ven verstuurd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3