'Sluiting kanaal onontkoombaar' Kraaien gooien autoruit kapot WALCHEREN Explosievendienst ruimt kist met granaten bij Oranjemolen op almanak Maxima WOENSDAG 14 maart 2012 21 Bewoners zijn auto schade beu 22 en 23 Kleuters in gesprek met ruimtevaarder 24 en 25 Provincie heeft kosten alternatief voor afsluiten nog niet berekend door Emile Galon MIDDELBURG - De provincie heeft nog niet 'precies uitgerekend' wel ke kosten verbonden zijn aan het bevaarbaar houden van het Kanaal door Walcheren tijdens het groot onderhoud aan drie bruggen over dat kanaal. Volgens woordvoerder Robert-Jan Swiers worden die berekeningen nog uitgevoerd. Wel liet hij weten dat nu al vast staat, dat tussen 2 april en 31 mei 2013 het zuidelijk deel van het kanaal voor geen en kel vaartuig bevaarbaar is. Binnen twee maanden wil de provincie ook gaan overleggen met bedrij ven en verenigingen die gedu peerd worden door het groot on derhoud aan de Keersluisbrug in Vlissingen, de Draaibrug Souburg en de Stationsbrug in Middelburg. Volgens Swiers wordt dan gekeken op welke manier de provincie tege moet kan komen aan die bedrij ven en organisaties. Maar hij sluit uit dat het kanaal gedurende die onderhoudsklus bevaarbaar blijft. Ook niet één keer per dag of één keer per twee of drie dagen zodat bedrijven niet gedwongen wor-, den, om te varen of hun transpor ten op een andere manier moeten organiseren. Vorige week maakte de provincie bekend dat er gedurende negen weken in het voorjaar van 2013 groot onderhoud wordt gepleegd aan de bruggen. De Keersluisbrug en de Stationsbrug worden dan in gepakt. De Draaibrug Souburg wordt op de kant gezet en vervan gen door een pontonbrug die vol- gens Swiers niet verplaatst kan worden. „Er kan dus geen schip passeren." Bij de Stationsbrug wor den in de kanaalbodem steigerpa len in de bodem geslagen, zo ver telde Swiers. „Het is niet doenlijk die palen om de twee of drie da gen er uit te halen omdat een schip moet passeren." Vorige week lieten verschillende bedrijven, watersportverenigingen en de gemeente Middelburg we ten dat ze zeer gedupeerd worden door het afsluiten van het kanaal. Sommige bedrijven vrezen dat zo'n stremming van negen weken wel eens funest voor hen kan uit pakken. Swiers benadrukte dat het groot onderhoud gewoon moet. Volgens hem is er wel gekeken of het moge lijk is om alle bruggen op de wal te zetten of alle bruggen open te draaien. „Maar dat is geen optie, dan ontstaan er gigantische ver keersstremmingen." 7X&8WS£SSZ8SBt@S2B!88SBSB5& VLISSINGEN - De Explosieven Opruimings Dienst (EOD) heeft gisterochtend om negen uur een munitiekist opgeruimd op het strand bij de Oranjedijk in Vlissingen, ter hoogte van de Oranjemolen. Voorbijgangers hadden de kist met granaten uit de Tweede Wereldoor log maandag ontdekt. De projectielen bleken ongevaarlijk en zijn meegenomen om later tot ontploffing te worden gebracht. Het betrof een eenvoudige routineklus volgens de EOD, ofwel 'een abc-tje', zoals een medewerker het verwoordde. foto Lex de Meester •ZiZSSStS5S^^jS^!iS^X£S^SSSS^^iSSeSSSSSS6e^SlWSSSeSISltffZBZ/i(eSSSS^yjS^^3S/SS!SSS6Slt VLISSINGEN - „Ik stond te wachten voor de stoplichten in de Badhuis straat. Juist toen ik wilde optrek ken hoorde ik een harde knal. Ik keek achterom en zag dat de ach terruit aan diggelen lag." Francis van der Gaag uit Vlissin gen dacht gistermorgen dat kwa jongens met stenen aan het gooien waren. Het bleken geveder de vandalen. Kraaien pikken van platte daken in de buurt kiezelste nen op en gooien die van uit de bomen naar beneden. Van een om stander hoorde de Vlissingse dat ook voetgangers door de stenen gooiende kraaien waren belaagd. Stenen gooiende kraaien zijn geen onbekend verschijnsel. Vooral in het voorjaar duiken regelmatig be richten op van overlast door kraaiachtigen die auto's of serre's bekogelen met stenen. Wie op in ternet 'kraaien gooien stenen' Tip? redactie@pzc.nl googiet komt een reeks voorbeel den tegen uit heel het land en daar buiten. Een waterdichte verklaring voor het verschijnsel is er niet. Het kan te maken hebben met territorium drift. De dieren zien zichzelf ge spiegeld in ruiten en proberen met stenen de vermeende belager te verjagen. Een andere verklaring is dat het gooien met stenen gewoon een spelletje is voor de vogels. Die werknemer op dat Goese kan toor is een liefhebber van vrouwelijk schoon en steekt dat,ook niet onder stoelen of banken. In het bedrijfsverzamelgebouw waar hij zijn werkzaamheden verricht, is onlangs een nieuwe huurder getrok ken. Die nam geen halve maatregelen en verving binnen de kortste keren de sloten en spijkerde bovendien een me dedeling op de deur, die niets aan duidelijkheid te wensen overliet: 'Pro ject Maxma, verboden voor onbe voegden'. Daaronder stond de verwijzing naar het betreffende artikel in het Wet boek van Strafrecht. Uiterst mysterieus, maar het prikkel de de fantasie van de werknemer. 'Misschien klonen ze er prinses Maxi ma wel!', klonk het hoopvol.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21