Minister strooit met geld binnenland 7 Schippers tegen eigen bijdrage comazuipers Anti-Rutte-statement van Slijterij meisje is Twitterhit Brand verwoest eeuwenoude boerderijen dinsdag 13 maart 2012 Aanpak schooluitval DEN HAAG - Het aantal voortijdige schoolverlaters moet dalen naar hooguit 25.000 in 2016. Onderwijs minister Mar ja van Bijsterveldt is gisteren begonnen afspraken te maken met gemeenten en scholen in het hele land om dit voor elkaar te krijgen. De bewindsvrouw te kende gisteren in Breda de eerste nieuwe afspraak voor deze regiona le aanpak. Het aantal leerlingen dat zonder di ploma van school gaat, is volgens cijfers van het ministerie al ge daald van 71.000 in 2002 naar 38.600 in het schooljaar 2010-2011. Jaarlijks is voor het terugdringen van voortijdig schoolverlaten in to taal 114 miljoen euro beschikbaar. Vanaf 2013 komt daar jaarlijks 150 miljoen euro extra bij voor kwali teitsverbetering van het mbo. Wet houders van de 37 grootste ge meenten en Van Bijsterveldt be krachtigden gisteren ook de ge maakte afspraken om taalachter stand bij jonge kinderen in een vroeg stadium aan te pakken. Die afspraken moeten ertoe leiden dat minder kinderen met een taalach terstand aan de basisschool begin nen. Het kabinet maakt daar de ko mende jaren tientallen miljoenen euro's voor vrij. In 2012 trekt het kabinet 70 mil joen euro uit om voorscholen, zo merscholen en schakelklassen te verbeteren. DEN HAAG - Minister Edith Schip pers (Volksgezondheid) vindt niet dat comazuipers de kosten van hun ziekenhuisopname zelf moe ten betalen. Dat zegt ze in de Volkskrant van gisteren. Topman Herre Kingma van Me disch Spectrum Twente kwam vo rige week met de suggestie, maar de minister wijst die af: „Spoedei sende hulp in het ziekenhuis hoort bij de basisverzekering. Ie dereen in Nederland is verplicht verzekerd." Dus heeft iedereen er gewoon recht op, aldus Schippers. Ze is ook bang voor willekeur in de behandeling van mensen die andere risico's nemen door roken, drugs, te hard rijden, onveilige seks, overgewicht en werkdruk. „Mannen van middelbare leeftijd met werkweken van 80 uur en een jonge vriendin... Ik bedoel maar: dat moet je niet willekeurig invullen. Het is immers een ver plichte verzekering." Daarbij is het ook allemaal slecht te controleren wie wat waardoor heeft opgelo pen, denkt de minister. Verder zou den mensen aan de onderkant van de samenleving misschien nog meer zorgtoeslag moeten krijgen omdat ze meer zelf moeten beta len. Vaak wordt door deze mensen wat minder gezond geleefd. Schip pers organiseert binnenkort een rondetafelconferentie met hulpver leners, politie, bestuurders, kroeg bazen en verzekeraars over de aan pak van comazuipen. GIETEN - De 400 jaar oude Kunst Antiek boerderij 'Klein Hilbingshof in Gieten valt ten prooi aan vlam men. In de nacht van zondag op maandag werd kort daarna in buur dorp Rolde ook een andere histori sche boerderij door een grote brand getroffen. Omdat een vermoeden bestaat van brandstichting, gaat de politie extra opletten tijdens surveil lances. foto Herman van Oost/ANP zie onze website:binnenland Interview met een Drentse burge meester over de branden Een open brief van oud-WD-lid Petra de Boe- vere uit Breskens aan het adres van premier Mark Rutte heeft landelijk voor opschud ding gezorgd. De Boevere, ook wel bekend als het veel twitterende Slijterijmeis je, verwijt de premier dat hij de grondbeginselen van de WD ver loochent. Gisteravond mocht ze in het tv-programma Pauw 8c Witte- man tekst en uitleg geven over haar brief die dit weekeinde via Twitter als een windhoos door het land raasde. „Ik hoorde Mark zater dag op de SGP-Jongerendag zeg gen dat de WD en de SGP niet zo veel van elkaar verschillen. Dat was voor mij de druppel. Daarmee schoffeerde hij vrouwen, die heb ben namelijk bij de SGP niets in te brengen", aldus De Boevere. Ze was zelf tot 1 januari lid van de WD. „Ik voelde me er al langer niet meer thuis. Ik begrijp dat je als coalitiepartij compromissen moet sluiten op punten uit je par tijprogramma, maar dat doe je niet op de grondbeginselen van je partij", aldus De Boevere. Toen ze zaterdag hoorde over de staande ovatie door de SGP-jongeren be sloot ze een blog te schrijven. Daar in verwijt ze de WD dat deze wa ter bij de wijn heeft gedaan door tegen het verbod op weigerambte- naren te stemmen, nog afgezien van de koopzondagen en dat Rut- te zijn mond hield over het PW- meldpunt voor Oost-Europeanen. Ook neemt ze het de WD kwalijk dat de aanval is ingezet op het per soongebonden budget dat door WD-coryfee Erica Terpstra is inge voerd om gehandicapten te be schermen. „Ik had liever gezien dat Rutte bij de SGP iets had ge zegd over de scheiding tussen kerk en staat dan te melden dat de WD wortelt in de joods-christelij ke traditie. Dat laatste klopt boven dien niet, want het staat anders in de beginselverklaring die Mark in 2008 zelfheeft geschreven." De Boevere was een Mark Rut- te-fan, stelt ze. „Ik heb zelfs nog een keer met hem gedanst op een WD-congres. Maar ik herken me als liberaal steeds minder in de ma nier waarop de WD nu bezig is. Daarom had ik mijn lidmaatschap al opgezegd." Haar tweet is meer dan vijfduizend keer doorge stuurd. „Tot mijn eigen verbazing. Kennelijk heb ik iets aangeraakt dat erg leeft, ook in WD-krin- gen.Alleen durft niemand dat daar kennelijk hardop te zeggen." Lees de brief aan Mark Rutte op www.pzc.nl Smul samen van het lekkerste kibbelingmenu bij Fish Chips in Middelburg. DINSDAG 13 MAART Bij Fish Chips in Middelburg scoor je nu een smakelijk kibbelingmenu met friet en salade voor 2 personen voor maar €8,-!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7