'Eerlijk proces doet er niet meer toe' binnenland 15 Digitaal onderzoek was monsterklus super koopje Sim only 300 minuten Scholier steekt jongen neer bij ruzie op school 'Het spreekrecht van ouders zou wel eens een redelijke impact kunnen hebben' 'Is Nederland een rechtsstaat of niet?' koopje; dinsdag 13 maart 2012 j telfort.nl Werkt in je voordeel oscoi707 Telfort winkels DEVENTER - Bij het ROC aan de Snipperlingsdijk in Deventer is gis termiddag een 17-jarige leerling uit die stad neergestoken. Hij raakte gewond aan zijn schou der en moest voor behandeling naar het ziekenhuis worden ge bracht. Een andere leerling is aangehou den. Het is een 21-jarige plaatsge noot van het slachtoffer. Hij zit vast. Het tweetal kreeg woorden op het schoolplein, meld de de politie. De jongen die bij de ruzie werd neergestoken is volgens de politie niet levensbedreigend gewond ge raakt. 'Mijn enige hoop was dat ik beoordeeld zou worden door een onpartijdige recht bank', zei Robert M. giste ren. 'Maar er is al een oor deel over mij geveld.' door Maaike Boersma Het waren de autoritei ten in de VS die aan kwamen met beeldma teriaal van een slachtof fer van wie zij vermoedden dat het uit Nederland kwam, vanwege een doekje met de figuur van Nijn- tje erop. De moeder herkende met een haar zoontje toen de foto op 7 december 2010 in het tv-program- ma Opsporing Verzocht werd ge toond. Zij wees onmiddellijk haar voormalige oppas, tegen wie ze a-1 verdenkingen had, als de vermoe delijke dader aan. Ze had gelijk. Op de eerste procesdag loopt Ro bert M. kalm naar zijn stoel voor in de rechtszaal. Zodra hij zit kijkt hij naar links, waar echtgenoot Ri chard van O. met diens advocaat zit, maar die kijkt niet terug. Net als tijdens de vorige zittingen draagt Robert M. zijn donkere ca puchontrui met verticale rode streepjes. Hij pakt een flesje mine raalwater en schenkt dat in een plastic bekertje dat voor hem staat. Als de rechter begint aan zijn lan ge samenvatting van de Amster damse zedenzaak, waarin Robert M. de hoofdverdachte is, luistert M. uiterlijk onbewogen. Ook de videopresentatie van het Openbaar Ministerie, die inzicht geeft in de uiterst ingewikkelde manier waarop Robert M. zijn computers had beveiligd, volgt hij geconcentreerd. De rechter schorst de zaak tijdelijk om een beslissing te nemen over het spreekrecht van de ouders. Als na de lunch de zaak wordt hervat, kijkt M. wederom naar links en dit keer glimlachen de twee verdach ten naar elkaar. Maar zijn glimlach is verdwenen als Robert M. hoort dat de rechter het spreekrecht van de ouders wil handhaven. M. mis bruikte heel jonge kinderen die nog niet konden praten om te voorkomen dat zij over het mis bruik konden vertellen. Kennelijk wil hij voorkomen dat de ouders dit alsnog doen. Zijn advocaat staat op en dient een wraking§yerzoek in. Ook M. wil graag zelf nog even iets tegen de rechter zeggen. „Al heel lang let ik op de berichtgeving over zeden zaken en die zijn altijd ontzettend beladen en vol emotie", zegt hij. Onpartijdigheid van de rechterlij ke macht en de media is volgens Robert M. een 'luxe'. „Is Neder land een rechtsstaat of niet?", vraagt hij zich hardop af „De eni ge hoop die ik nog had, was dat ik beoordeeld zou worden door een onpartijdige rechtbank. Maar het is me duidelijk geworden dat de kans op een eerlijke rechtszaak steeds kleiner wordt. Keer op keer lees ik in de formuleringen dat er al een oordeel over mij is geveld. Een eerlijk proces doet er allang niet meer toe. Dat wordt vandaag weer bevestigd." AMSTERDAM - Het digitale onder zoek in de Amsterdamse zeden zaak was een enorme klus. De poli tie trof in de woning van Robert M. en Richard van O. een groot aantal gegevensdragers aan die zeer goed beveiligd waren. Dat bleek uit een videopresentatie die justitie gisteren gaf In de woning werden onder meer vier computers, waaronder drie ex terne harde schijven, twee USB- sticks, 246 cd-roms en 74 diskettes gevonden. M.'s hoofdcomputer had vier harde schijven, terwijl de meeste mensen er hooguit twee hebben. De bestanden daarop wa ren versleuteld. Volgens justitie was daar veel kennis, tijd en geld voor nodig geweest. Een goed ver stopt bestand was leeg. Onderzoek wees uit dat het was gewist ten tij de van de uitzending van Opspo ring Verzocht waarin een slachtof fertje was te zien. Die uitzending leidde tot de arrestatie van M. Digitale rechercheurs wisten de ge wiste gegevens toch boven water te halen. Het bleken foto's en vi deo's te zijn die M. had gemaakt en waarop hij ook zelf te zien was. Volgens justitie was de prestatie van deze rechercheurs nog niet eer der vertoond in Nederland. Uitein delijk werd 8 terabyte aan gege vens gevonden, gelijk aan een uit geprinte stapel papier van 800 kilo meter. In totaal ging het om 46.803 foto's en 3.672 films. M. deelde ook kinderporno met inter- netcontacten. Het is niet mogelijk te achterhalen met wie allemaal. WmKmUBSBmtMmBmmmKaBmUmmiBUÊm Advocaat Richard Korver Verdachte Robert M. de eeiste drie maanden [süpeïï Nu 250 minuten plus 1GB internet op je mobiel Met gratis Samsung Galaxy Sll telfort.nl Werkt in je voordeel 08001707 Telfort winkels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5