'Ook techneut krijgt hoer een bloemetje' Opgelaten zeeland 119 D'Oekse Leute brengt blijspel Tina Totalos TMC berco Nieuw muziekevenement Meirock B en W op visite in Cadzand op"merk"elijke collectie AAS modes Modeflitsen met mannequins dinsdag 13 maart 2012 aamawwOTwrran John Bolsius: „Soms komt er een groep honderden kilometers naar hier gereden om ver volgens op te treden voor 35 mensen. Dan voel ik me wel wat opgelaten. Maar dan hoor ik vaak: ach, van de week in Den Haag zaten er maar 15 bezoekers." Voor veel mensen is hij hét ge zicht van het Ledeltheater, en als hij vertelt dat hij 'slechts' vrij williger is, wordt hij vaak niet ge loofd. John Bolsius maakte van het Ledeltheater een laagdrem pelige voorziening met een mul tifunctionele invulling. door Martijn de Koning Cultuurwethouder Jan Schaalje kwam onlangs, toen het tijdens een com missievergadering van de gemeenteraad ging over het Le deltheater, woorden te kort om zijn lof te uiten over het theater in Oostburg: „Een cultuurtempel waar ik enorm trots op ben. Uniek in Nederland." „Ik heb dat deel Van de vergade ring op internet al heel wat keren teruggeluisterd", grinnikt John Bol sius. Hij is al twaalf jaar lang de drijvende kracht achter het thea ter. Eerst bijna in zijn eentje, later, toen ook het gemeentebestuur het wat vreemd begon te vinden dat het theater dicht zou moeten als vrijwilliger Bolsius weg zou vallen, met hulp van betaalde krachten. De extra financiële armslag die de gemeente Sluis om die reden aan het theater jaarlijks uitkeert, geeft Bolsius een hoop lucht. „Ik kan me nu meer bezighouden met pro motie en het betrekken van het be drijfsleven bij het theater. Ofwel: zorgen dat er mensen en geld .bin nenkomen." Dat lukt aardig, hoewel je aan geld eigenlijk nooit genoeg hebt, erkent Bolsius. „Investeren is nu lastig. We zouden bijvoorbeeld best led verlichting willen. Die verdient zichzelf terug. Maar we kunnen het simpelweg niet betalen." Het aantal bezoekers is prima, ver telt hij. En het stijgt. „Er komen ge middeld veertig mensen op een voorstelling af Dat is een goed cij fer." Bolsius erkent dat zo'n getal niet alles zegt. Juist hij staat er im mers bekend om ook minder be roemde aas te boeken. „Dan weet je inderdaad dat je weinig bezoe kers krijgt. Maar het zou een enor me verarming zijn als ik dat niet meer zou doen." Als klein theater haal je de kracht uit andere dingen dan de grotere broers: aea- tiviteit en gastvrijheid bijvoor beeld. De artiesten, ook die met 'grotere' namen, komen graag te rug. 'Onhollandse gastvrijheid', noemde Liesbeth List de manier waarop ze in Oostburg ontvangen en behandeld werd. „Bij ons krij gen de techneuten een bloemetje mee", geeft Bolsius aan. „Net als bijvoorbeeld achtergrondzangers. Ik doe dat omdat ik dat zelf wil, maar weet ook dat zoiets rond gaat in de artiestenwereld." Want het gaat lang niet overal zo. „Som migen trekken zelfs hun porte monnee als ik met koffie aankom. Dan geloof je toch je ogen niet." Bolsius probeert bewust amateur kunstenaars uit de regio bij het theater te betrekken. Muziek- en toneelverenigingen uit de regio krijgen een flinke korting, zodat ze af en toe in een echt theater kun nen spelen in plaats van in het dorpshuis of de gymzaal. Ook scholen mogen voor een prikkie KOEWACHT - De avond voor de Mei- markt van 6 mei wordt in Koe wacht een nieuw evenement ge presenteerd: Meirock. Zaterdagavond 5 mei treden ver schillende bands op in de schuur aan de Klapstraat 30 in Koewacht. Bezoekers kunnen 'in elk geval ge nieten van de Nederlandse groep The Stray en Boozz Coverband en de Cargo-live-band uit Vlaande ren, die tradtioneel de jaarlijkse GentseFeesten opent. De eerste editie van het nieuwe Koewachtse evenement start om 20.00 uur. De organisatoren van Meirock zijn overigens nog op zoek naar spon soren voor het muziekevenement. Bedrijven die een financiële bijdra ge willen leveren, kunnen contact opnemen met Stichting Meirock. e-mail: info@meirock.nl SgBSHSBBSBaH CADZAND - Het Sluise college be zoekt vandaag Cadzand. Met de dorpsraad wordt overlegd over ont wikkelingen en wensen. Tussen 20.00 uur en 21.30 uur zijn dorpsbewoners welkom om met burgemeester en wethouders van gedachten te wisselen en vragen te stellen. Dat kan in café De Hemelse Vrede aan de Mariastraat. j.v.m. Biddag zijn wij woensdag 14 maart de hele dag gesloten. 1 WOONWINKELS d Woonideeën voor iedereen! Goes Koudekerks Kruiningen een uitgebreide combinatiemode op kleur en op merk gepresenteerd FRANKWALDER, GERRY WEBER, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere langskomen. Bolsius voelt zich soms een soort opvoeder, geeft hij aan. „Ik wil dat iedereen de associatie 'theater' en 'leuk' legt. De drempel om hier binnen te stappen, moet laag zijn." Dat lukt steeds beter, mede doordat het theater uitgroeit tot veel meer dan alleen een plek voor muziek, toneel en film. Zo worden vooral de kleinere Rabozaal en het theatercafé regelmatig afgehuurd door bedrijven en groepen, heb ben stichting Palazzoli en de bloed bank er een vast adres, komen be woners van het naastgelegen oude- rencomplex 't Lam regelmatig een bakje koffie drinken en beheert het theater ook een artotheek, waar kunst te huur is. En, mis schien wel de belangrijkste 'neven functie': de balie van het theater is tevens een VW-informatiepunt. Daardoor krijgt het theater men sen binnen, onder wie toeristen, die anders nooit het theater bin nen zouden komen. „De volgende stap is dat ze dan ook naar de film of het theater gaan", geeft Bolsius aan. „En dat gebeurt regelmatig." Wensen heeft Bolsius, ondanks het krappe budget, volop. Zijn en kele jaren oude plan om de voorzij de van het theater uit te bouwen en een semi-buitenpodium te ma ken aan de achterzijde, is nog niet uit zijn hoofd. Er zijn ook (iets) kleinere wensen. „Het zou mooi zijn om in de Rabozaal films te vertonen. Maar dan moeten we stoelen aanschaffen, die we makke lijk kunnen opruimen en die we ergens kunnen opslaan. En de ar totheek zou bekender mogen wor den. Dat brengt ook weer mensen binnen." TERNEUZEN Boomfeestdag voor bijna dertig scholen Bijna dertig basisscholen in Zeeuws-Vlaanderen doen op of rond 21 maart mee aan de landelij ke Boomfeestdag. Op verschillende plaatsen gaan bovenbouwleerlin gen bomen planten, speuren naar bomen en op pad met de boswach ter of medewerkers van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. De dag wordt georganiseerd door milieu- educatief centrum Natuur Zo. HEIKANT Fanfare geeft concert met zangeressen In de serie Music for Friends geeft muziekvereniging Heikant zater dag 24 maart vanaf 20.00 uur in ge meenschapscentrum 't Heike een concert met zangeressen Ria Jans sen en Marjolijn Polfliet Na het concert, omstreeks 22.15 uur, speelt in de foyer de band VILLAgroove. Tijdens deze after-party zijn ook zangeressen Marjolijn Polfliet en Marike Rijksen nog te beluisteren. Beeld van de repetitie van D'Oekse Leute. Vrijdag en zaterdag speelt de to neelvereniging het blijspel Tina Totalos. foto Peter Nicolai HOEK - De Hoekse toneelvereni ging D'Oekse Leute zet vrijdag en zaterdag het blijspel Tina Totalos van Hans van Wijngaarden op de planken van buurthuis de Hoekse Rakkers. Het verhaal speelt zich af in een fa miliebedrijf voor lompen en meta len, onder directie van vader Frans en zoon Dirk van Alphen. Er is een nieuw apparaat aangeschaft, dat door de burgemeester officieel in werking wordt gesteld. Maar de machine dient wel een naam te krijgen, vindt de directie. Zoon Dirk komt met een zogenaamde Griekse schone opdraven, Tina To talos, die haar naam wel aan het apparaat wil verbinden. In het ver loop van het stuk ontstaan allerlei relaties en komt uiteindelijk de wa re aard van Tina naar voren. Het toneelstuk is geregisseerd door Fred Overbeeke, bijgestaan door Emmy en Anton Broodman. Het stuk wordt gespeeld door tal van bekende Hoekse toneelcory feeën en enkele nieuwkomers. Kaarten zijn in de voorverkoop te koop bij Tweëwieler De Boer aan de Molendijk te Hoek. De voorstel lingen beginnen om 20.00 uur. .tmcwoonwinkels.nl Elke zondag open van 14.00 -18.00 uur Gratis b8b dames mó.de ■bagfieww^mhil fff iferdag 17 en stylistes van de merken Riani Etiole du Monde Leo Guy bij aankoop een leuke attentie

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 59