Curamus brengt zorg naar centrum Iris' zinnen staan nu in echt boek ZEEUWS-VLAANDEREN Ambtenaren Knokke-Heist alert op hondenpoep in 'brownspot-wijken' DINSDAG 13 maart 2012 17 PZC Het gezicht van het Ledeltheater 18 Vroegere pand van De Wilde Zeeuw tegenover stadhuis Hulst gaat als zorgadviespunt fungeren door Eugène Verstraeten HULST - Stichting Curamus gaat de zorg dichterbij de mensen organi seren, te beginnen in de Hulster binnenstad. Voor de cliënten bete kent dit dat zij minder vaak in De Blaauwe Hoeve aan de rand van Hulst hoeven te zijn. Dat scheelt veel heen-en-weer gereis. En Cura mus hoopt zo ook efficiënter te kunnen werken. Allereerst komt er een zorgadvies punt in de binnenstad van Hulst. Curamus huurt daarvoor het vroe gere pand van De Wilde Zeeuw te genover het stadhuis. „De bezet ting bestaat deels uit beroepskrach: ten en deels uit vrijwilligers", zegt Stephan Buijsse, voorzitter van de raad van bestuur van Curamus. Er komt ook een spreekuur- en be handelruimte voor verpleeghuis artsen en therapeuten. „In de binnenstad hebben we een grote concentratie van onze cliën ten zitten", verklaart Buijsse. „Meer dan honderd zelfstandig wo nende cliënten en 24 cliënten in een zorginstelling. De woonfunc tie is goed ontwikkeld, maar er is een gebrek aan zorg- en welzijnsac- tiviteiten. Je hebt in de binnenstad al wel dienstencentrum De Lieve, maar dat richt zich toch vooral op jongere ouderen, 55-plussers. On ze cliënten zijn rond de zeventig jaar. We willen hen iets extra's bie den. We sluiten daarmee aan op de nieuwe opzet van de Wmo (Wet maatschappelijke ondersteu ning), wijk- en buurtgerichte acti viteiten dichtbij de mensen organi seren." Curamus houdt het niet bij de ope ning van een zorgadviescentrum in de Hulster binnenstad. In woon voorziening De Korenmarkt wordt de multifunctionele ruimte omge bouwd tot paramedisch centrum voor fysiotherapie, ergotherapie, logopedie en bewegingsprogram ma's. Buijsse: „'Curamus in de buurt', noemen we het. Je neemt ook wat drempels weg door naar de mensen toe te gaan. De serre van de Korenmarkt gaan we ge bruiken als dagcentrum. Je zou er bijvoorbeeld gezamenlijke maaltij den kunnen organiseren." Voor Curamus is de ontwikkeling van een breed zorgpalcket in de binnenstad van Hulst een proef. Slaagt het experiment, dan wordt het concept uitgebreid naar De Blaauwe Hoeve met de Dullaert- en Moerschanswijk, Antonius in Kloosterzande, de Lange Akkers in Koewacht en locatie Polspoel in Sint Jansteen. door Pascalle Cappetti HULST - Ook voor Iris Blommaert (13) uit Hulst was het resultaat tot gisterochtend een verrassing. Maar als ze 's middags groep 7 van de Willibrordusschool in Hulst voor leest uit De Tijdwinkel is het alsof ze alle zinnen uit haar hoofd kent. Die ochtend heeft de brugklasleer linge van het Reynaertcollege uit handen van Frans Bauer, ambassa deur van de stichting Lezen Schrijven, het eerste exemplaar van 'haar' boek gekregen. Iris was één van de acht winnaars in een landelijke schrijfwedstrijd voor kinderen tot en met dertien jaar van de Stichting Boekenbakkers. De echte kinderboekenschrijver Ruben Prins mocht haar inzen ding 'afbakken' tot een heus boek. Het is de komende tijd verkrijg baar via een spaaractie bij de Em- té-supermarkten in Nederland. „Ilc zag de oproep op Nickelodeon en ben gelijk begonnen. Ik heb het verhaal in twee uurtjes geschre ven", vertelt ze. Meester Jos Vers traeten van de Willibrordusschool wist al vroeg dat hij een talentje in de klas had. „Ze kon altijd zulke mooie zinnen maken." Het boek gaat over de tweeling Mees en Me rel die op een geheimzinnig win keltje stuit dat vol staat met stil staande klokken en wekkers. Beste spareribs van Nederland bij Valent Keurslager Patrick Valent in Clinge verkoopt de beste spareribs van Ne derland. Dat bleek tijdens een lan delijke spareribs-keuring tijdens de Noordelijke Slagers Manifestatie in de IJsselhallen in Zwolle. Met de maximumscore van 50 punten be haalde hij een goedkeurcertificaat met ster. De vakjury beoordeelde de spareribs op uiterlijk, smaak en bile. Iris Blommaert (13) is maandagmiddag even terug op haar oude basisschool Willibrordus om groep 7 voor te lezen uit het boek De verhaal is gebaseerd. Tijdwinkel dat op haar foto Camile Schelstraete ZUIDDORPE Vrachtwagen raakt bij keren van de weg Ter hoogte van de kruising Mëeu- wendreef-Blijpolderseweg in Zuid- dorpe is maandagochtend in alle vroegte een vrachtwagencombina tie van de weg geraakt. Dat gebeur de bij het keren. De vrachtwagen, geladen met rollen staal, hinderde het overige verkeer. Daarom sloot de politie de weg tijdelijk af. Omstreeks negen uur was de vrachtwagen weggetakeld. AXEL/SCHOONDIJKE Geld en laptop gestolen bij inbraken Bij een inbraak in de Middelhaven straat in Axel is geld gestolen. De inbraak werd zaterdag ontdekt, net als een roof in de Frans Halslaan in Schoondijke. Daar werd behalve geld ook een laptop gestolen. Ook in IJzendijke was het raak. Daar werd in de nacht van zondag op maandag, tussen 03.00 en 03.10 uur, geld weggenomen bij een ho recagelegenheid aan de Markt. KNOKKE-HEIST- - Ambtenaren van de buitendienst van de gemeente Knokke-Heist kunnen er een taak bij krijgen: speuren naar honden poep en, belangrijker nog, naar de baasjes van de boosdoeners. De Vlaamse badstad heeft de oorlog verklaard aan de hondenuitwerp selen. Onderzoek heeft geleid tot de totstandkoming van een lijst met 'brownspots': de meest poep- rijke buurten. Daar moet flink wor den gecontroleerd, en ambtenaren kunnen zich opgeven om vrijwil lig een oogje in het zeil te houden. Ze kunnen niet bekeuren, maar wel de hondenbezitter of de poli tie waarschuwen. Wie de poep van zijn of haar hond niet netjes opruimt, kan een boete van maar liefst 250 euro ver wachten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57