Boete dreigt voor medisch centrum MM 201 zeeland 'Politici van lokale partijen kijken niet over de gemeentegrenzen' Opruimactie fietswrakken Tsjernobylkinderen thuis in Veere Knokke-Heist patrouilleert bij 'brownspots' Informatieavond Windturbinepark Kreekraksluizen dinsdag 13 maart 2012 1 B Nog twee maanden om te vertrekken door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Medisch Cen trum Maria Magdalena, dat is ge vestigd in een woning aan de Es- doomhof in Sint Philipsland, heeft zijn activiteiten nog steeds niet gestaakt. Daarom dreigt de ge meente nu een dwangsom op te leggen. Het omstreden alternatieve behan delcentrum, dat voorheen in Roosendaal was gevestigd, streek begin oktober neer in Sint Philips land. Dat zorgde voor enige com motie, omdat het centrum een slechte naam heeft. In 2007 en 2008 kreeg Maria Magdalena lande lijke bekendheid door klachten over twee medewerkers: alterna tief therapeute Carine Bolijn en de Belgische internist Patrick van Eeg- hem. Inspectie en tuchtcolleges hadden kritiek op het werken met 'goddelijke gidsen'. Dat leidde tot een levenslang ambtsverbod voor Van Eeghem in Nederland. Bolijn werd uit haar beroepsorganisatie gezet, maar kon haar activiteiten doorzetten, omdat haar titel 'ortho moleculair therapeut' niet be schermd is. Iedereen kan zich zo noemen en een praktijk beginnen. De gemeente Tholen heeft geen in houdelijk oordeel over de praktij ken van het medisch centrum, maar constateert enkel dat de acti viteiten strijdig zijn met het be stemmingsplan. In de woning aan de Esdoornhof mogen enkel klein schalige en bedrijfsmatige activitei ten worden uitgevoerd door de be woner. Niet alleen het medisch centrum moet van de gemeente zijn biezen pakken. Ook de advocatenpraktijk van Robert Madou, die in het ver leden ook optrad als woordvoer der van het centrum, dient te ver trekken uit de woning. Dat heeft de gemeente de gebrui kers van de woning al in decem ber vorig jaar laten weten. Deson danks hebben ze hun praktijken voortgezet Daarom spreekt het college nu het voornemen uit om een dwangsom op te leggen. Als de gebruikers hun activiteiten bin nen twee maanden niet hebben ge staakt, volgt een boete van dui zend euro per maand met een maximum van zesduizend euro. Bij zowel het medisch centrum als de advocatenpraktijk was gisteren niemand bereikbaar voor commen taar. RILLAND - De gemeente Reimers- waal laat dinsdag 27 maart fiets wrakken verwijderen op de sta tions Kruiningen, Krabbend ij ke en Rilland-Bath. De gemeente laat weten dat mensen die hun fiets door de opruimactie kwijt zijn, hem kunnen ophalen door zich op het gemeentehuis in Kruinin gen te melden. Rechtmatige eige naren zijn volgens de gemeente mensen die in het verleden aangif te hebben gedaan van diefstal, in het bezit zijn van een passende fietssleutel, of die door middel van een detailleerde omschrijving of aankoopbon kunnen aantonen be- In de tijdelijke kledingbeurs in Vrouwenpolder zoeken de tweeling Vika en Veronica en vriendinnetje Masha samen zitter van de fiets te zijn. met Marja Harthoorn kleding. foto's Ruben Oreel Het is nog even wennen, maar de 33 kinderen uit Volmacht, nabij de grens met Oekraïne in Wit-Rusland, hebben het naar hun zin. Ze wonen zeven weken lang bij verschillende gastgezinnen in Oostkapelle, Serooskerke en Vrouwenpol der. Even weg uit het gebied dat nog steeds besmet is na de ramp met de kern centrale in Tsjernobyl. Onbekommerd genieten in een andere omgeving. KNOKKE-HEIST - Ambtenaren van de buitendienst van de gemeente Knokke-Heist kunnen er een taak bij krijgen: speuren naar honden poep en, belangrijker nog, naar de baasjes van de boosdoeners. De Vlaamse badstad heeft de oor log verklaard aan de hondenuit werpselen. Onderzoek heeft geleid tot de tot standkoming van een lijst met 'brownspots': de meest poeprijke buurten in de gemeente. Daar moet flink worden gecontro leerd, en ambtenaren kunnen zich opgeven om vrijwillig een oogje in het zeil te houden. Ze kunnen niet bekeuren, maar wel de hondenbezitter of de poli tie waarschuwen. Wie de poep van zijn of haar hond niet netjes opruimt, kan een boete van maar liefst 250 euro ver wachten. door Theo Giele MIDDELBURG - De onrust binnen de Vlissingse politiek wordt in een deel van het Middelburgse stads kantoor met zorg bezien. Volgens PvdA-wethouder Albert de Vries had zijn gemeente een uit stekende partner in zijn Vlissingse collega en partijgenoot Piet Polder man, die vorige week door de Vlis singse raad de laan uit werd ge stuurd. Zondagavond werd bekend dat de Vlissingse coalitiepartners WD, CDA en Lokale Partij Vlissingen (LPV) de PvdA hadden ingeruild voor de Partij Souburg Ritthem. PSR-voorman Lambert Prevoo is naar voren geschoven om de plaats in te nemen van de vorige week weggestuurde PvdA-wethou der Piet Polderman. „Een sterke wethouder van een ge wortelde partij inwisselen voor een volslagen nieuwkomer van. een dorpsclub. Vlissingen waar moet dat heen?", twitterde De Vries gisterochtend over de buurge meente. „Ik heb tien jaar in die stad gewerkt en dit gaat mij aan het hart", aldus De Vries in een toelichting op zijn hartekreet. Hij zegt gefrustreerd te zijn door de manier waarop Polderman het veld heeft moeten ruimen. De Mid delburgse wethouder zegt er geen problemen mee te hebben als een bestuurder weg moet als hij aan toonbare fouten heeft gemaakt. Maar dat is in het geval van Polder man - natuurlijk ook een partijge noot van De Vries - volgens hem niet het geval. „Ik heb met Piet altijd goed kun nen samenwerken. Hij was ook ie mand die samenwerking met Mid delburg zocht", aldus De Vries.. Twee lokale partijen met zes (LPV) en vijf (PSR) zetels hebben nu verreweg de zwaarste stem in het Vlissingse college. Het CDA en de WD hebben er elk twee. De zwaardere lokale inbreng zal de sa menwerking er niet gemakkelijker op maken, vreest De Vries. „Politici van lokale partijen heb ben de neiging niet over de ge meentegrenzen te kijken. En ze missen de lijnen met de provincia le en landelijke politiek." De Middelburgse wethouder van samenwerking Chris Simons (WD) verwacht dat zaken met Vlissingen gewoon doorlopen. De tweet heeft Albert de Vries ook niet namens het hele college ver zonden, aldus Simons. „Ik ver wacht verder geen problemen en we wensen de nieuwe Vlissingse wethouder veel succes." KRUININGEN - Burgemeester en wet houders van de gemeente Reimers- waal vinden dat er best nog twee windturbines méér kunnen wor den toegelaten op het park Kreek- ralcsluizen-Spu ikanaal. Daarom willen ze daar een omge vingsvergunning voor verlenen. Het bestemmingsplan laat al toe dat er maximaal 29 windturbines met een rotortiphoogte van maxi maal 137 meter mogen worden ge bouwd. Voor die 29 windturbines zijn de bouwvergunningen inmid dels verleend: voor 13 windturbi nes in 2 stroken langs het Spui- en Schelde-Rijnkanaal ten zuiden van de A58, en voor 16 windturbi nes in 2 stroken rond de Kreekrak sluizen ten noorden van de A58. Op maandag 26 maart vindt om 20.00 uur een informatiebijeenk- komst plaats in het gemeentehuis van Kruiningen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54