Crematorium in Goes laat op zich wachten Maanmobiel rijdt als een tierelier 181 zeeland Sloop Maria-Oord begint na nieuwbouw TMC Tholen is de klushoofdstad Man gewond bij aanrijding Goes Speeituintje ra dinsdag 13 maart 2012 NIEUWDORP Snuffelmarkt in Ammekore In dorpshuis Ammekore aan de Hertenweg in Nieuwdorp is zater dag 17 maart weer een snuffel markt. Vanaf 9.30 uur is er van alles te koop. Voor iets te eten of te drin ken staat het team van Ammekore klaar. Dela heeft nog geen concrete plannen door Luc Oggel GOES - Het is ongewis wanneer er een crematorium in Goes komt. Uitvaartcoöperatie Dela is in ge sprek met de gemeente, maar voor lopig is er nog niets concreet, meldt een woordvoerster van het Eindhovense bedrijf! De eerste plannen dateren van 2004. Initiatiefnemer was destijds de Crematoriagroep Best. Die wil de een kleinschalig crematorium bouwen aan de Nansenbaan op be drijventerrein De Poel II. Sinds dien is de opening al vele malen aangekondigd. Het hele traject ver liep echter nogal stroperig, onder meer doordat de gemeente het cre matorium wilde opnemen in het nieuwe bestemmingsplan voor de hele omgeving. Ook de aanbeste ding nam behoorlijk wat tijd in be- slag. Er werd uiteindelijk gemikt op voorjaar 2012, maar een cremato rium is er nog altijd niet. Een jaar geleden is de Crematoriagroep Best in handen gekomen van Dela en daarmee ook de bouw van het crematorium. Veel procedures zul len opnieuw moeten worden opge start Een woordvoerster van Dela laat weten dat er gesprekken worden gevoerd met de gemeente Goes, maar hoe één en ander wordt inge vuld is nog niet bekend. „Daar naast kijken we naar de prioriteit, we zijn op meer plekken in Neder land bezig. Dus het is moeilijk om aan te geven wanneer het plan voor Goes concreter wordt." Het crematorium in Goes zou het eerste worden op de Bevelanden. Goese begrafenisondernemers juichten het plan voor een crema torium in de stad destijds toe. Steeds meer mensen kiezen er voor om gecremeerd te worden. Voor crematies zijn inwoners van de Oosterschelderegio nu aangewe zen op voorzieningen in Middel burg en Terneuzen. THOLEN - In Tholen lijkt het meest van heel Zeeland te worden ge klust. Sinds de populaire handelssi te Marktplaats ook digitaal bemid delt tussen mensen met een ver- bouwingswens en mensen met gouden handjes, hebben zich over heel Nederland al 100.000 klussen voltrokken. Uit die cijfers is ook ge makkelijk te destilleren waar het meest geklust wordt. In Zeeland is dat in de gemeente Tholen. De ti tel klushoofstad voor Tholen be rust dus ook op klussen in de rest van het eiland Tholen en in Sint Philipsland. De space invader van het Goese team: helemaal zelf ontworpen, gelast en gespoten. Alleen de laadbak is gemaakt volgens een werktekening. GOES - Op het Stationsplein in Goes heeft een 80-jarige fietser uit Goes gistermiddag rond drie uur schaafwonden opgelopen bij een aanrijding. De man stak zonder te kijken de weg over en reed tegen een 25-jari- ge automobilist uit de gemeente Reimerswaal aan. Ambulancebroe ders hebben de man behandeld. THOLEN - De SP in Tholen wil we ten wanneer het speeituintje in de Bosstraat in Tholen wordt gereali seerd. Na een actie van bewoners beloofde de wethouder daar wat speelmateriaal te plaatsen dat nu in de gemeentewerkplaats staat. l.v.m. Biddag zijn wij woensdag 1 4 maart de hele dag gesloten. WOONWINKELS Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl door Lilian Dominicus HANSWEERT - Zorggroep Ter Weel hoopt binnenkort te beginnen met de nieuwbouw van zorgcen trum Maria-Oord in Hansweert. In juli/augustus begint de eerste fa se van het project, in februari of maart 2014 kunnen de bewoners naar verwachting naar het nieuwe pand verhuizen. Tot het zover is, kunnen alle bewo ners in hun eigen kamer of appar tement blijven zitten. „Alleen voor vier appartementen moeten we maatregelen treffen. De bewo ners worden intern opgevangen", verklaart Judit Delnoij, manager fa cilitaire zaken van Zorggroep Ter Weel. Pas als de nieuwbouw klaar is, wordt begonnen met de sloop van het oude gebouw. Op die plek wor den daarna twee groepswoningen voor psycho-geriatrie gebouwd. Het ronde restaurant van de groepswoning heeft een aparte rookruimte. „Normaal is het niet ons beleid om rookruimtes in te richten. Mensen mogen op hun ka mers roken. Maar in Hansweert gaat het er wat anders aan toe." De derde fase is renovatie van de aan- leunappartementen door stichting R8cB Wonen. Wanneer dat gaat gebeuren, is nog niet bekend. lUVM STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl Het Goese Lyceum doet mee 'Het team heeft de space invader helemaal zelf aan de junior vakkanjer-wed- gemaakt. Vierdejaars metaaltechniek en strijden met een eigen ont- elektrotechniek hoefje alleen maar te coachen' werp space invader. Docent MetaaSiechmSek Jaap Vame door Mieke van der Jagt Overal hebben ze reke ning mee gehouden, de leden van het Space Invader Team van het Goese Lyceum. Want wat de vijf zich vanaf het begin realiseerden, is dat je voor de maan heel anders zult moeten ontwerpen, dan wan neer je op de aarde bezig bent. En in de opdracht voor de junior vak kanjers stond expliciet dat er een maanvoertuig moest worden ge bouwd. Een karretje waarin twee astronauten een verkenningsrond je op de maan zouden kunnen rij den en waarmee ze in het voorbij gaan ook nog eens een ladinkje maanstof zouden kunnen schep pen. Op het Goese Lyceum locatie Berg weg, gingen twee teams aan de slag onder leiding van docent me taaltechniek Jaap Vane. Het ging er om een plaatsje in de regionale voorronde, vrijdag in Ahoy in Rot terdam-te winnen. Het team van Stephan van Ast, Jesse Hamelink, Pascal Sinke, Jesse Nelis en Nevil Pieters kwam met het beste maan voertuig op de proppen. Vrijdag, tijdens de vakkanjerwedstrijd, krij gen ze vier uur om het voertuig met zijn vijven te pimpen. Die op dracht is nog geheim. Een jury zal ook het voertuig be oordelen zoals het nu is. Stephan van Ast houdt er een powerpoint- presentatie over. Hij zal de nadruk leggen op de bruikbaarheid van het vehikel op de maan. Met de elektromotor heeft het voertuig geen zuurstof nodig en omdat alle zwaarte onderin zit, is het niet kiepgevoelig. Het team heeft het gebouwd op een onderstel van een scootmobiel, gekregen van MSK in Kruiningen. Het is hele maal verlengd waarna er een dege lijke kooi van plaatstaal, raster werk en plexiglas op gebouwd is. Het ding glimt als een spiegel en het kan met vier versnellingen best hard rijden. Ze hopen natuurlijk te winnen, vrijdag, want daar zit een prijs aan vast, een excursie naar een tech niekpark in het Waalse Arlon. Wat er na de wedstrijden met het karre tje moet gebeuren, daar zijn ze nog niet uit. Zeker is dat ze er nog een keer mee gaan crossen want hij rijdt als een tierelier.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 52