[La Vie brengt ode aan bet goede Seven 20 zeeland 'Lokalen kijken niet over gemeentegrens' Boete dreigt voor medisch centrum MM Crematorium aan Nansenbaan in Gemeente Veere huurt Goes laat nog op zich wachten stuk Noord-Beveland Ondernemersplein Slager TholSiuijsen valt in de prijzen met chickenwings dinsdag 13 maart 2012 S door Theo Ciele MIDDELBURG - De onrust binnen de Vlissingse politiek wordt in een deel van het Middelburgse stads kantoor met zorg bezien. Volgens PvdA-wethouder Albert de Vries had zijn gemeente een uitstekende partner in zijn Vlissingse collega en partijgenoot Piet Polderman, die vorige week door de Vlissingse raad de laan uit werd gestuurd. Zondagavond werd bekend dat de Vlissingse coalitiepartners WD, CDA en LPV de PvdA hadden in geruild voor de Partij Souburg Rit- them. PSR-voorman Lambert Pre- voo is naar voren geschoven om de plaats in te nemen van de vori ge week weggestuurde PvdA-wet- houder Piet Polderman. „Een sterke wethouder van een ge wortelde partij inwisselen voor een volslagen nieuwkomer van een dorpsclub. Vlissingen waar moet dat heen?", twitterde De Vries gisterochtend over de buurge meente. „Ik heb tien jaar in die stad gewerkt en dit gaat mij aan het hart", aldus De Vries in een toelichting op zijn hartekreet. Hij zegt gefrustreerd te zijn door de manier waarop Polderman het veld heeft moeten ruimen. De Mid delburgse wethouder zegt er geen problemen mee te hebben als een bestuurder weg moet als hij aan toonbare fouten heeft gemaakt. Maar dat is in het geval van Polder man volgens hem niet het geval. „Ik heb met Piet altijd goed kun nen samenwerken. Hij was ook ie mand die samenwerking met Mid delburg zocht", aldus De Vries. Twee lokale partijen met zes' (LPV) en vijf (PSR) zetels hebben nu verreweg de zwaarste stem in het Vlissingse college. Het CDA en de WD hebben er elk twee. De zwaardere lokale inbreng zal de sa menwerking er niet gemakkelijker op maken, vreest De Vries. „Lokale partijen hebben de nei ging niet over de gemeentegren zen te kijken. En ze missen de lij nen met de provinciale en landelij ke politiek." De Middelburgse wet houder Chris Simons (WD) ver wacht dat zaken met Vlissingen ge woon doorlopen. door Rob Paardekam SINT PHILIPSLAND - Medisch Cen trum Maria Magdalena, dat is ge vestigd in een woning aan de Es doornhof in Sint Philipsland, heeft zijn activiteiten nog steeds niet gestaakt. Daarom dreigt de ge meente nu een dwangsom op te Het omstreden alternatieve behan delcentrum, dat voorheen in Roosendaal was gevestigd, streek begin oktober neer in Sint Philips land. Dat zorgde voor enige com motie, omdat het centrum een slechte naam heeft. In 2007 en 2008 kreeg Maria Magdalena lande lijke bekendheid door klachten over twee medewerkers: alterna tief therapeute Carine Bolijn en.de Belgische internist Patrick van Eeg- hem. Inspectie en tuchtcolleges hadden kritiek op het werken met 'goddelijke gidsen'. Dat leidde tot een levenslang ambtsverbod voor Van Eeghem in Nederland. Bolijn werd uit haar beroepsorganisatie gezet, maar kon haar activiteiten doorzetten, omdat haar titel 'ortho moleculair therapeut' niet be schermd is. Iedereen kan een prak tijk beginnen. De gemeente Tho- len heeft geen inhoudelijk oordeel over de praktijken van het me disch centrum, maar constateert enkel dat de activiteiten strijdig zijn met het bestemmingsplan. In de woning aan de Esdoornhof mo gen enkel kleinschalige en bedrijfs matige activiteiten worden uitge voerd door de bewoner. Niet al leen het medisch centrum moet van de gemeente zijn biezen pak ken. Ook de advocatenpraktijk van Robert Madou dient te vertrekken uit de woning. Bij zowel het me disch centrum als de advocaten praktijk was gisteren niemand be reikbaar voor commentaar. RENESSE - Keurslager Tholhuijsen in Renesse heeft vorige week tij dens de elfde Noordelijke Slagers Manifestatie in Zwolle goed gepres teerd bij de slagersvakwedstrijden. Vier producten werden bekroond door de vakjury. De gegrilde chickenwings kregen het predikaat 'goud met ster', de gegrilde spare- ribs en de slow cooking ovenspek kregen 'goud'. Het courgette-aard- appelschoteltje was goed voor zil- door Joeri Wisse RENESSE - Vanaf morgen is Renes se een horecazaak rijker. Dan ope nen Jaap Geleijnse en Jeroen van Donk de deuren van brasserie-bak- kerie La Vie. „Een Bourgondische zaak met heel veel zelfgemaakte specialiteiten", aldus Geleijnse. De openingsdatum is niet toevallig gekozen. „Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat ik hier mijn zaak opende. Het waren eigenlijk vijf zaken; een ijssalon, croissante- rie, konditorei en brood- en ban ketzaak." Een kwart eeuw later is de bakkerszoon met La Vie weer terug bij het brood en banket. „Het is de kroon op mijn werk." Twee dagen voor de opening wordt nog de laatste hand aan de inrichting gelegd. Terwijl Geleijnse' enthousiast vertelt over hoe hij de toekomst van Renesse ziet en dat hij als ondernemer graag het goe de voorbeeld wil geven met de nieuwe zaak, kijken voorbijgan gers nieuwsgierig naar binnen. „Het is mooi geworden hoor", klinkt het vanuit het deurgat. „Nou, prachtig hè. Woensdag gaan we open!", roept Geleijnse. „De zaak nodigt echt uit om binnen te stappen", vindt de ondernemer. „Zondag waren we alvast open voor familie en vrienden; ik denk dat ik toen wel tegen honderd man heb moeten zeggen dat we nog niet open waren." La Vie lijkt in niets meer op de oude bakkerswinkel die er eerst was gevestigd. Omdat de bakkerij erbij is getrokken, is er veel meer ruimte ontstaan. Achterin is plaats om af en toe iets leuks te organise ren. Daarbij denkt Geleijnse bij voorbeeld aan een modeshow. De bedoeling is dat La Vie ook in de wintermaanden dagelijks is geo pend. „Na een strandwandeling kunnen mensen zich hier opwar men aan het haardvuur", schetst Geleijnse. Ook de rest van de zaak moet, door veelvuldig gebruik van eiken, gezelligheid uitstralen. „Ook al is het nu koud, door de in richting voelt het wel warm aan", vindt mede-eigenaar Jeroen van Donk (23), die boven de zaak woont en door Jaap en Christa Ge leijnse is gevraagd om mee te doen in het avontuur. „Via mijn stage bij de Zeeuwse Stromen ben ik hier terechtgekomen. Zeeland trekt me erg aan." Voor Van Donk gaat een droom in vervulling. „Ik heb in verschillende zaken gestaan en heb de krenten uit de pap geno men om deze zaak op te bouwen." De officiële opening van La Vie vindt plaats op zaterdag 7 april. Eigenaren Jaap Geleijnse en Jeroen van Donk willen met 'La Vie' het goede voorbeeld voor andere onder nemers in Renesse geven. foto Dirk-Jan Gjeltema door Luc Oggel GOES - Het is ongewis wanneer er een crematorium in Goes komt. Uitvaartcoöperatie Dela is in ge sprek met de gemeente, maar voor lopig is er nog niets concreet, meldt een woordvoerster van het Eindhovense bedrijf De eerste plannen dateren van 2004. Initiatiefnemer was destijds de Crematoriagroep Best. Die wil de een kleinschalig crematorium bouwen aan de Nansenbaan op be drijventerrein De Poel II. Sinds dien is de opening al vele malen aangekondigd. Het hele traject ver liep echter nogal stroperig, onder meer doordat de gemeente het cre matorium wilde opnemen in het nieuwe bestemmingsplan voor de hele omgeving. Ook de aanbeste ding nam behoorlijk wat tijd in be- slag. Er werd uiteindelijk gemikt op voorjaar 2012, maar een cremato rium is er nog altijd niet. Een jaar geleden heeft Dela de aandelen overgenomen van Crematoria- groep Best en daarmee ook de bouw van het crematorium. Veel procedures zullen opnieuw moe ten worden opgestart. Een woordvoerster van Dela laat weten dat er gesprekken worden gevoerd met de gemeente Goes, maar hoe één en ander wordt inge vuld is nog niet bekend. „Daar naast kijken we naar de prioriteit, we zijn op meer plekken in Neder land bezig. Dus het is moeilijk om aan te geven wanneer het plan voor Goes concreter wordt." Het crematorium in Goes zou het eerste worden op de Bevelanden. Goese begrafenisondernemers juichten het plan voor een crema torium in de stad destijds toe. Steeds meer mensen kiezen er voor om gecremeerd te worden. Voor crematies zijn inwoners van de Oosterschelderegio nu aangewe zen op voorzieningen in Middel burg en Terneuzen. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - De gemeente Veer- se huurt deze zomer een stuk Noord-Beveland. Veerse parkeer- controleurs bewaken de Banjaard, het enige betaalde parkeerterrein op Noord-Beveland, tegen wanbe talers. De controle-beambten voor de Banjaard komen van de buurge meente omdat Noord-Beveland ze eenvoudigweg niet in de gelederen heeft. Dat is ook niet nodig voor een gemeente die verder geen be taalde parkeerplaatsen kent. Enkel dat van Waterschap Scheldestro- men bij het Banjaardstrand kost geld, althans, tussen 1 april en 31 oktober van 9.00 tot 19.00 uur. Het waterschap verhuurt deze zo mer de parkeerterreinen langs het Veerse Meer, bij de Banjaard en de Walcherse stranden aan de ge meenten Vlissingen en Veere. Die verzorgen het beheer en de contro le, het waterschap doet het onder houd. De verhuurconstructie is no dig omdat volgens het Gerechts hof exploitatie en controle in één hand horen. De gemeente Veere verkoopt voortaan de parkeerabon- nementen. De tarieven zijn deze zomer als vorig jaar: 90 eurocent per uur, vijf euro voor een dag en 67,50 euro voor een heel seizoen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48