Quad als basis Space Invader zeeland j 19 In plaats van les 0% rente Rentevrije weken Informatieavond Noorderstrand berco Bruse vissers halen omstreden spreker in huis Beurs met voorjaarspostzegels dinsdag 13 maart 2012 WSe«SSS!^SS3^ll^0IS!MaS&SSSKnil^^f!^S^S^SSSSSSilS^SSSSISi^i!&SStKnSBUUUU>UKHBSSSSSISSS!^ De Junior Vakkanjer wedstrijd vergt grote inzet. Docent Ernst Sjouke: „Het is veelomvattend. Het werken aan het project komt in de plaats van gewone lessen, dus dan moét het ook wel leerzaam zijn." Transpiratie, inspiratie, een oude quad van Aziatische makelij, een ambachtelijk gemaakt houten stuurwiel en heel wat uurtjes ouderwets handwerk. Dat zijn de ingrediënten van de Space In- vader waarmee Pontes'de finale van Junior Vakkanjers ingaat. door Piet KDeemainis Een stoer voertuig geschikt om ruig terrein te trotse ren moest het worden. Met een grijparm. Een las tige opdracht volgens docent Ernst Sjouke. Leuk om te doen is de er varing van Pontes-leerlingen Da- vey Krijger, Gijs Stouten, Robbin Han.se, Tim Jachmann en Roel Graus. Robbin: „Omdat je samen iets maakt. En omdat het gewoon leuker is dan les krijgen." Elk goed ontwerp begint bij een idee. En een eerste globaal idee hoe hun Space Invader eruit moest gaan zien hadden de vijf derdejaars van de VMBO-afdeling al snel. De 110 cc Quad die bij Rob bin thuis nog in de schuur stond werd gebruikt als basis. Robbin: „We hebben de quad eerst ge sloopt en vervolgens de wielop hanging en wielen gebruikt voor de Space Invader." Voor de productie van het buizen- frame van het voertuig werd geko zen voor een vierkante staien buis. Junior vakkanjers v.l.n.r. Gijs Stou ten, Davey Krijger, Tim Jachmann en Robbin Hanse. Niet op de foto vijfde teamlid Roel Graus. foto Dirk-Jan Gjeltema SCHARENDljKE - Wie meer wil we ten over de aanpak van de kust tus sen Renesse en Scharendijke, kan donderdag 22 maart terecht bij Re sort Land&Zee. Daar houdt water schap Scheldestromen een infor matieavond over de kustverster- king bij het Noorderstrand. De duinen bij het Noorderstrand, langs de Rampweg, zijn niet sterk genoeg om een superstorm te weerstaan. Reden voor het water schap om de kust ter plekke te be schermen. Het waterschap heeft gekozen voor de landwaartse va riant, waarbij een deel natuur ver loren gaat. Over de noodzaak van de versterking, de natuurmaatrege- len en andere zaken kunnen vanaf 19.30 uur vragen worden gesteld. op"merk"elijke collectie een uitgebreide combinatiemode op kleur en op merk gepresenteerd FRANKWALDER, GERRY WEBER, TAIFUN, OLSEN, MAC, ZERRES en nog vele andere Gijs: „En dat moest wel stevig zijn, want je moet er met z'n tweeën op kunnen zitten." Half november ging het vijftal van start met het ontwerp en de productie van het maanvoertuig. Gemiddeld zo'n vijf uur per persoon per week werd aan de Space Invader ge werkt. Vaak ging het goed, soms ging het fout. Robbin: „Zo konden we een keer niet verder omdat de stoeltjes er nog niet waren." Gijs: „En als je geen stoeltjes hebt, weet je ook niet waar het stuur precies moet komen." Dat stuur wordt het pronkstuk van de Space Invader. Gepensio neerd docent bouwtechniek de heer Kieboom leverde een ambach telijk gemaakt houten stuur dat in een sportwagen niet zou misstaan. Gijs: „Een metalen stuur staat, zo goedkoop. Dit is echt veel mooier." Het voertuig is uitgerust met een elektrische starter die eerst moest worden gereviseerd. Robbin: „En nu maar hopen dat-ie het doet tijdens de finale." Hele maal af is de Zierikzeese Space In- vader nog niet. Tijdens de finale heeft het team nog ongeveer een halve dag om de puntjes op de i te zetten. Die tijd zullen ze, stelt Rob bin, zeker nodig hebben. „Eigen lijk hadden we net iets meer tijd voor het project moeten hebben. Dan hadden we het voertuig kun nen spuiten." Docent Sjouke is on geacht de uitkomst van de finale beretrots op het team. „Het was be paald geen simpele opdracht en ik vind het echt bewonderenswaar dig hoe ze het hebben aangepakt. Ze zijn er echt in volle vaart tegen aan gegaan en ze hebben er en thousiast aan gewerkt." BRUINISSE - De vereniging Alge meen VissersBelang in Bruinisse ontvangt Ryplce Zeilmaker vrijdag als gastspreker tijdens de jaarverga dering. Deze Friese wetenschapsjournalist en onderzoeker, is de luis in de pels van veel biologen. Er moet meer fosfaat in het water, vissers zijn niet als enigen verant woordelijk voor de teruglopende palingstand en ganzen die overlast veroorzaken moet je gewoon af schieten en opeten, luiden enkele stellingen die Zeilmaker verdedigt. De titel van Zeilmakers speech in Bruinisse luidt: 'De primitieve ver beelding aan de macht'. Op de agenda staat verder de jaar rede van voorzitter Cees Otte van de visserijvereniging. De bijeenkomst wordt in het dorpshuis gehouden en is alleen voor leden toegankelijk. NIEUWERKERK Oiscozwemmen met dj Arjan in Dol-Fijn Vrijdag 16 maart is het discozwem- men met dj Arjan in zwembad Dol-Fijn in Nieuwerkerk. Deelne mers moeten minimaal een A-di ploma hebben. Zij kunnen van 19.30 tot 20.45 uur in het zwembad terecht. Kaarten zijn morgen te koop van 13.15 tot 15.00 uur en vrijdag de he le dag. Er zijn maar 75 kaarten be schikbaar. OUDELANDE Doorstappen voor Alpe d' HuZes Zes, acht, negen en vijftien kilome ter meten de rondjes die je zater dag kunt lopen ten bate van de kan kerbestrijding. De tocht die voert door polders en over dijken rond Oudelande, kan tussen 10 en 14 uur worden aangevangen bij het dorps huis in Oudelande. De 4 euro die deelname kost, komt volledig ten goede aan de Alpe 'd HuZes 2012. SOMMELSDIJK Atrium Strijkkwartet speelt in kerk Coeree Het Atrium Strijkkwartet speelt donderdag in de Remonstrantse kerk in Sommelsdijk. Het kwartet, dat 12 jaar geleden in Sint Peters burg werd opgericht, reist van Duitsland naar Rusland tot Ameri ka maar doet ook Nederland onder weg aan. Het concert begint om 20 uur. Kaarten zijn te bestellen bij het Diekhuus: 0187-482400. Braderie in Driehoek door dierenambulance In gebouw De Driehoek in Zierik- zee wordt zaterdag 17 maart een braderie gehouden door de die renambulance. Het doel van de bra derie is om geld op te halen voor hulp aan dieren. Voor jong en oud is er van alles te zien en te doen. Zo wordt uitleg ge geven over het werk en kan de am bulance ook worden bekeken. De braderie is van 10 tot 16 uur. I.v.m. Biddag zijn wij woensdag 14 maart; de hele dag gesloten. Woonideeën voor iedereen! Goes Koudekerke Kruiningen www.tmcwoonwinkels.nl MIDDELHARNIS Van Berini tot Solex van Marjolein Meijers Marjolein Meijers neemt zaterdag 17 maart in het Diekhuus in Mïddel- harnis het publiek mee op trek tocht langs haar muzikale leven. In de foyer speelt ze haar programma Van Berini tot Solex. Meijers is on der meer bekend als Annie van de Berini's en ze speelde met Jan Rot An Jan. Reserveren via 0187-482400. Aanvang 20.15 uur. ZIERIKZEE - De Postzegelvereniging Schouwen-Duiveland houdt zater dag 17 maart een voorjaarspostze- gelbeurs in Zierikzee. Iedereen is welkom van 10.00 tot 16.00 uur in het gebouw van de scouting aan de Van Veenlaan in Zierikzee. De toegang is gratis. Meer informatie is te krijgen via: 0111-412460. Z^Au!oTeam www.autoteam.nl bij financiering van uw nieuwe auto of occasion Opel 5+5 Deal: 5 jaar 0% financiering 6 5 jaar gratis onderhoud Chevrolet High five: 0% financiering 8 extra inruilbonustot 2.500,- Occasions: 0% financiering op alle G2 occasions CHEVROLET: Let op! Geld lenen kost geld aA ENERGY 4ALL MSSMMSMe syntrus ONTDEK ALLE GEHEIMEN VAN DE NEDERLANDSE MEUBELBRANCHE J De Nederlandse inteneurhouw- en meubelindustrie iet op 1? maart haar deuren open. Ontmoet de ontwerpers en vakmensen binnen deze energieke branche. Kijk voor adressen bij u in de buurt op www.opendagmeubel.nt

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47