Beroepsvissers betrapt met krab Zeeuwse Wereldvrouwen maken een Wall of Fame Tennispark TV Fonds verdeelt Duiveiand open ruim 800 euro Truck van weg Kiezen voor techniek CDA en WD komen met motie welstand Oversteek N59 Brtiïnïsse moet op de agenda Drie middagen valpreventie voor ouderen STEENDIJK makelaar taxateur o g Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl door Ton van den Nouweland GOEDEREEDE - De schippers van twee beroepsvisserschepen uit de gemeente Goedereede hebben gisterochtend een proces-verbaal gekregen voor het vissen op Chine se wolhandkrab. De vissers liepen tegen de lamp bij een controle van de politie en de Nederlandse Voedsel- en Warenau toriteit. De controle werd gehouden om dat het vermoeden bestond dat er binnen 500 meter van de Haring- vlietsluizen op krab werd gevist. Voor het stuk zee waar het om gaat, geldt een visverbod. Politieagenten zagen schepen va ren in het bewuste gebied. Bij con trole werd op beide schepen wol handkrab aangetroffen. Honderd kilo op het ene schip en tweehon derd op het andere. Volgens de po litie had één schip de netten nog in het water. Alle krab is door- de politie in be slag genomen. Na het opmaken van proces-verbaal zijn de schaal dieren terug in zee gezet. Wolhandkrabben paaien 's win ters in brak water bij riviermondin gen. Er is veel vraag naar in de Aziatische keuken. Krabvisserij is vooral voor palingvissers een goe de bijverdienste. NIEUWERKERK - Het tennispark van TV Duiveiand in Nieuwerkerk her opent zaterdag 17" maart. Wethou der Ad Verseput verricht de ope ning. De afgelopen maanden zijn de gra- velbanen en de oefenkooi vervan gen door vier all-weatherbanen en een minibaan. Daardoor kan nu het hele jaar worden gesport. Daar naast heeft de kantine een facelift gekregen. Het feest duurt van 13.00 tot 17.30 uur. Behalve de ope ning en een gezellig samenzijn is er een clinic van Theo Gorsse en Ronald van Slooten. ZIERIKZEE - Het Fonds van Kazer nering heeft in 2012 ruim 800 euro te verdelen. Tot 1 april kan een aan vraag worden ingediend voor fi nanciële steun voor eenmalige so ciaal-culturele activiteiten (of uit gaven) die in Zierikzee plaatsvin den of gericht zijn op inwoners van de stad. Het Fonds van Kazer nering bestaat sinds 1811 en was ooit bedoeld om kosten van in kwartiering van militairen te beta len. Wie in aanmerking wil ko men voor een bijdrage kan een aanvraag indienen. Postbus 5555, 4300 JA Zierikzee. IW¥M ZUIDDORPE - Ter hoogte van de kruising Meeuwendreef-Blijpolder- seweg in Zuiddorpe is maandag ochtend bij het keren een vracht wagencombinatie van de weg ge raakt. De wagen, geladen met rol len staal, hinderde het verkeer. Daarom sloot de politie de weg tij delijk af. Omstreeks negen uur was de vrachtwagen weggetakeld. Jongeren enthousiast maken voor techniek. Dat is het belangrijkste doel van de Junior Vakkanjerwedstrijden. Het Pontes Pieter Zeeman-team is één van de drie Zeeuwse teams in de finale donderdag 15 en vrijdag 16 maart. Op de foto de Zierikzeese Space Invader. dinsdag 13 maart 2012 ZIERIKZEE - De Schouwen-Duive- landse fracties CDA en WD wil len af van de welstandscommissie en willen daarnaast een sterke ver eenvoudiging van de welstands toetsing. De partijen komen met een (waarschijnlijk) gezamenlijke motie over dit onderwerp. „Regel één bij de WD is minder regels. We zetten in op welstandsvrij bou wen", zei Tom Soeters (WD) gis teravond in de vergadering van de commissie Openbare Ruimte. Hij sloot zich met die woorden aan bij Kees Boogerd (CDA). „Het is goed koper, sneller en je hebt minder betutteling", zette Boogerd wat ar gumenten op een rij. Daarmee ver valt niet alle grip. Monumenten en beschermde stads- en dorpsge zichten blijven wel onder controle. Ook bestemmingsplannen en Wa- bo (omgevingsvergunning) geven richting aan bouwplannen. door Esme Soesman ZIERIKZEE - Zeeuwse Wereldvrou wen trekken zaterdag 17 maart een Wall of Fame op voor 'heldinnen' die veel hebben betekend in de strijd voor vrouwenrechten. Die dag viert de Stichting Zeeuwse We reldvrouwen (voorheen 8 Maart team en project Wereldvrouwen) Internationale Vrouwendag. Het thema is heldinnen. Daarom nodigt de organisatie vrouwen uit plaatjes en informatie te verzame len van heldinnen zodat de muur ermee vol komt te hangen en er een echte Wall of Fame ontstaat. Het door de stichting aangedragen voorbeeld is Olympe de Gouges, strijdster met de pen. Deze dood normale vrouw (geboren in 1748 in Frankrijk) trouwde op haar ze ventiende, kreeg een zoon en werd na zeven jaar huwelijk wedu we. Als in 1789 de Verklaring van de Rechten van de Mens wordt op gesteld, reageert zij met een Verkla ring van de Rechten van de Vrouw omdat haar duidelijk wordt dat vrijheid, gelijkheid en broeder schap maar door de helft van de bevolking zal worden genoten. Op 3 november 1793 wordt Olym pe onthoofd omdat ze als misdadi ge vrouw wordt gezien. Nog altijd zijn vrouwenrechten niet vanzelf sprekend, stelt de Stichting Zeeuw se Wereldvrouwen vast. De Schouwen-Duivelandse Inter- nationale Vrouwendag (die dit jaar de honderdste editie beleeft) is een informele avond van ontmoe ting met zang, dans, wereldkle- ding en muziek. Vrouwen zijn wel kom in het Ondernemersatelier in Zierikzee van 19.30 tot 23.00 uur. www.zeeuwsewereldvrouwen.nl BRUINISSE - De zo gewenste over steekplaats voor langzaam verkeer op de N59 bij Bruinisse ter hoogte van de Molenweg moet op de agenda komen te staan. Voor Bea Flach van het CDA is dat reden een motie op te stellen. „Als deze wens ergens staat genoteerd, kan het in gesprekken met Rijks waterstaat ook steeds ter tafel wor den gebracht", lichtte ze het aan kaarten van dit onderwerp giste ren bij de commissie openbare ruimte toe. Aan de orde was de voortgangsre portage Programma Bruinisse. Voorzitter Henk Mol van de dorps raad Bruinisse drong er bij de ge meente op aan als het even kan meer te doén dan alleen te facilite- ren bij herontwikkeling van het dorpscentrum. Het niet doorgaan van de plannen Kop Nieuwstraat baart de dorpsraad zorgen. ZIERIKZEE - In de verzorgingshui zen Borrendamme in Zierikzee, 't Opper in Bruinisse en Duinoord in Burgh-Haamstede worden gedu rende drie dagen valpreventiemid- dagen voor ouderen gehouden. Dat gebeurt op 14, 21 en 28 maart. De bijeenkomsten zijn bedoeld voor ouderen die in deze huizen wonen en hun familie. Ada Hom mel van de centrale verpleeghuis- dienst en geriatriefysiotherapeut Natasja Tamerus, beiden van zorg organisatie Allévo, verzorgen de valpreventiemiddagen. Bewoners krijgen informatie over vallen en hoe vallen kan worden voorko men. Ook worden risicofactoren voor vallen getest. Vallen is een groot probleem onder ouderen. De gevolgen van een valpartij kun nen ingrijpend zijn. Van overlij den tot sociaal isolement als ge volg van verminderde mobiliteit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 46