Geld voor aanpak jeugdwerkloosheid Celstraf voor inbraak in Renesse SCHOUWEN-DUIVELAND almanak Bardienst Lente in het land DINSDAG 13 maart 2012 17 door Luc Oggel en Tom vam demi Nouweland ZIERIKZEE - Het Europees Sociaal Fonds (ESF) stelt een subsidie van zeven ton beschikbaar voor activi teiten om de jeugdwerkloosheid in heel Zeeland aan te pakken. De subsidie is door de gemeente Goes aangevraagd. Voor de Ooster- schelderegio (het gebied boven de Westerschelde minus Walcheren) is er een bedrag van maximaal 195.667 euro beschikbaar. Dat geld wordt ingezet voor de projecten RMC/loopbaanadviseurs (het weer naar school krijgen van jon geren tussen de 18 en 23 jaar zon der diploma), Scool (opleiding op niveau 1 van ROC Zeeland), Job- hunter 'jeugd, Maatwerktrajecten en loonkostensubsidies. „Wij parti ciperen in deze projecten. Dus het geld wordt ook besteed aan Schou- wen-Duivelandse jongeren zonder werk", reageert wethouder Gilles Houtekamer. „Voor onze gemeen te zijn geen aparte projecten aange meld." De subsidie is een opsteker, want jeugdwerkloosheid blijft een zor genkindje. Maatregelen ten spijt blijft het aantal jongeren zonder werk oplopen; van 969 in januari 2011 tot 1210 in januari dit jaar; een toename van 25 procent. Door de subsidie kan er extra wor den ingezet op de genoemde pro jecten om de jeugdwerkloosheid in de Oosterschelderegio terug te dringen en dat komt goed van pas. „De re-integratiemiddelen worden steeds minder", zegt beleidsmede werker Ferdinand Tierie van de So ciale Dienst van de gemeente Goes. Omdat eerst subsidiale uitga ven moeten worden gegenereerd, is gekozen voor lopende projecten. „Nieuwe projecten beginnen kost veel geld en dan is het maar de vraag of ze voldoen aan de voor waarden om voor subsidie in aan merking te komen", legt Tierie uit. Een deel van het subsidiebedrag zal in Goes worden gebruikt, om tijdelijk het tekort op Jongeren huis De Bevelanden te dekken. In het Jongerenhuis aan de Westha- vendijk in Goes krijgen jongeren vanaf 18 jaar sinds 2009 begelei ding op het gebied van wonen, werken en leren. De gemeente Goes zal, als contact gemeente, na afloop van de pro jectperiode verantwoording afleg gen over de besteding van de gel den in het project met de naam: 'ESF Zeeland, Ik kan eigenlijk best veel 2'. Leerlingen bouwen Space Invader 18 RENESSE - Met temperaturen van rond de vijf tien graden was het gistermiddag goed vol te houden in het centrum Renesse. De terrassen op Schouwen-Duiveland - op de foto Nelsons in Renesse - zijn sinds zondag ook weer be volkt. Gelijk met het voorjaar laait overal de werklust op. Ondernemers in Renesse poet sen hun zaken op en overal wordt gezaagd, ge schilderd en gegraven. De temperaturen blij- MIDDELBURG - Een 25-jarige Vlissin- ger is gisteren veroordeeld tot vijf maanden cel. Daarnaast moet de man zeven weken extra uitzitten omdat hij die in het recente verle den als voorwaardelijke straf opge legd had gekregen. De man werd november vorig jaar betrapt bij een inbraak in een wo ning aan de Wilhelminaweg in Renesse. Twee weken geleden zei hij dat hij die avond samen met een vriend op pad was gegaan, die wat hulp nodig had bij een klusje. Dat klusje bleek een inbraak in de bewuste Renesser woning. Volgens zijn verhaal wachtte hij buiten tot die onbekende vriend klaar was met het leeghalen van die woning. Dat duurde echter lang, zodat hij naar binnen ging. Toen hij weer naar buiten kwam ven deze week aan de hoge kant. Donderdag wordt waarschijnlijk de mooiste dag. Zaterdag is er kans op regen. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl had hij een aantal waardevolle goe deren bij zich. De eigenaar van de woning had hem en zijn maat be zig gezien, toen die bij zijn wo ning arriveerde. Hij waarschuwde direct de politie. Toen de Vlissinger naar buiten kwam, zóu de eigenaar hem heb ben mishandeld. De advocaat vond het vreemd dat de politie dat niet had opgeschreven. In het nieuwe clubhuis van zijn vere niging had de Middelburger zater dagmiddag bardienst. Na de eerste golf spelertjes van frisdrank, zakjes chips, en marsen te hebben voorzien en hun ouders van een kopje koffe of thee, was het eventjes rustig. Hij liep de keuken in en zag op het aan recht stapels gebruikte bekers, glazen en schenkkannen staan, plus nog wat los bestek. Teiltje met sop ge maakt en aan de slag. De schone en afgedroogde spullen zette hij naast zich op dat mooie, blinkende meta len kastje. Toen hij klaar was, kwam een colle ga-vrijwilliger de keuken binnen en bekeek de schone vaat. Die tikte op het kastje „Handig hè, die nieuwe vaatwasser. En zo snel." Europees fonds stelt voor Zeeland zeven ton beschikbaar

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45