Herrie op basisscholen Vijftig Zalco'ers willen ondernemer worden 'Onnodig sluizen te bemannen' lEiflaaÉH: Tarieven gemeentelijke begraafplaatsen 11 i_ commentaar Grafrechten dinsdag 13 maart 2012 Uitvaartcoöperatie DELA vergeleek de meest recente tarieven van gemeentelijke begraafplaatsen in 285 gemeenten. Hieronder de kosten voor grafrechten en delven in de Zeeuwse gemeenten. Terneuzen Middelburg 1 Westelijke Oude Havendijk Middelburg 2 Noordweg St. Laurens Vlissingen Sluis Veere Borsele Kapelle Tholen Middelburg 3 Oude Dijk Middelburg 4 Veerseweg Hulst Goes Noord-Beveland Reimerswaal Schouwen-Duiveland 1100 1300 15 00 1700 1900 2100 2300 2500 27 00 2900 3100 3300 3500 Willem Adriaansens bron DELA MIDDELBURG - Op vijftig Zeeuwse basisscholen maken leerlingen morgen één minuut herrie om aandacht te vragen voor het ge brek aan onderwijs voor kinderen met een handicap in ontwikke lingslanden. De actie 'Wij trekken aan de bel' is een initiatief van het Liliane Fonds. Landelijk doen meer dan 40.000 basisschoolleerlingen van 160 basisscholen mee. Het Liliane Fonds helpt kinderen met een handicap in ontwikke lingslanden door onder meer hun studiekosten te betalen, het ver strekken van hulpmiddelen en de bouw van schoollokalen. Op schoolpleinen in heel Neder land vieren kinderen met herrie van ouderwetse schoolbellen, fiets bellen en toeters dat zij wel naar school mogen, terwijl dat in ont wikkelingslanden niet vanzelfspre kend is. Minister-president Mark Rutte doet ook mee aan de actie op het Binnenhof in Den Haag. 12 De tarieven van de be graafplaatsen in Zee land lopen sterk uit een. In Terneuzen bijvoorbeeld, kost het tweedui zend euro meer dan op Schou- wen-Duiveland. Verder is de op bouw van de tarieven overal an ders. Om de verwarring com pleet te maken, zijn de prijzen bij de ene gemeente kostendek kend en bij de andere bij lange na niet. Deze willekeur is onac ceptabel. Wie met grafrechten te maken krijgt, heeft iets anders aan zijn hoofd dan zakelijke afwegin gen. Of het grafrecht nu ruim vóór of meteen na het overlij den wordt geregeld, het gaat doorgaans vooral om emoties. Omdat ze kwetsbaar zijn en niet in de positie om te onder handelen, verlaten burgers zich dan op de gemeenten. Een groot deel van de huidige verschillen is verklaarbaar. Maar wie even niet oplet, kan zich gemakkelijk bekocht voe len. De gemeenten kunnen de ze nodeloze pijn voorkomen met eenvoudige en voor heel Zeeland gelijke tarieven. DEN HAAG - Minister Melanie Schultz van Haegen (Infrastruc tuur) ziet geen aanleiding om de op afstand bediende sluizen weer te bemannen. Dat antwoordt ze op vragen van de SR Uit een tv-uitzending van EenVandaag bleek een aantal we ken geleden dat gemalen en riole- ringspompen van de gemeente Veere slecht beveiligd zijn en van uit een thuiscomputer bediend kunnen worden. Inmiddels is het systeem volgens de gemeente be veiligd. De SP vroeg de minister om opheldering. Volgens Schultz gelden de problemen niet voor de sluizen, gemalen en bruggen die door Rijkswaterstaat worden be heerd. „Deze zijn voor een groot deel niet verbonden met internet." Over de situatie in Veere zegt ze niet te kunnen oordelen. Ze is al leen verantwoordelijk voor het be heer van sluizen, gemalen en brug gen die Rijkswaterstaat beheert. MIDDELBURG - Ruim vijftig voorma lige medewerkers van het failliete aluminiumbedrijf Zalco uit Vlissin gen willen zelfstandig onderne mer worden. Door het faillisse ment van Zalco stonden eind vo rig jaar ruim 600 medewerkers op straat. Voor veel van deze ex-mede- werkers wordt geprobeerd een nieuwe baan te vinden. Een ande re mogelijkheid is om voor zich zelf te beginnen. Speciaal vóór de ze groep houdt de Kamer van Koophandel in het Mobiliteitscen trum (in het ROC Middelburg) twee sessies over het starten van een eigen bedrijf Juist in deze eco nomisch lastige tijden is het lastig om succesvol van start te gaan. Al les staat of valt bij een goede voor bereiding, stelt de Kamer van Koophandel. exclusief bij Markt 4 Terneuzen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3