'Scoren is gewoon mijn taak' imsis l euigi gt P s Lnll i 301 sport sweet dinsdag 13 maart 2012 Korfbalster Naomi Zuidweg smaakmaker bij Swift Swift-topscoorster Naomi Zuidweg viert het kampioensfeestje mee in de Voorborch. foto Izaak Verkeste door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Naomi Zuidweg was het afgelopen zaalseizoen één van de smaakmakers in het Zeeuwse korfbal. De achttienjari ge Middelburgse schopte het in haar debuutjaar bij Swift tot top- scoorster. „En het is helemaal ge weldig om ook meteen een kam pioenschap mee te maken", zei ze nadat ze zaterdag met haar team de titel in de tweede klasse opeis te. Zuidweg, die net niet de jongste bij Swift is, schoot er in veertien wedstrijden liefst 43 binnen. Ze was verantwoordelijk voor bijna 20 procent van de productie van haar ploeg. Ze beschikt over een zuiver schot - vergelijkbaar met dat van Jeanine Marijs van TOP Arnemuiden - en heeft een prima doorbraak in huis. Ze neemt in haar vak zelfs de strafworpen, iets dat bij veel ploegen een mannen- klusje is. „Scoren is gewoon mijn taak", leg de Zuidweg broodnuchter uit. Voor haar is het niet ongewoon dat ze er zeven maakt, zoals in de kampioenswedstrijd tegen Ondo uit 's-Gravenzande. Eerder haalde ze dat aantal ook al tegen Ondo uit Sint Laurens. „Niet elke week gaat het zo goed, hoor. Het is nog al wisselend", bekende ze. „Maar in de laatste wedstrijd vielen ze weer makkelijk. Maar dat kwam ook doordat de rest van het vak hard werkte. Ik kreeg de ballen ge woon lekker." Het duurde overigens wel even voordat Zuidweg haar plek vond in het team van Swift en voordat de ploeg, die aan het begin van het seizoen flink verjongd was, be gon te draaien. „We wisten al meteen wat we konden laten zien: heel gevarieerd korfbal, waarin over alle schijven gescoord wordt. Maar het kwam er in de eerste wedstrijden nog niet uit. Het spel was te statisch. Uiteindelijk lukte wel wat we wilden en dat zag je ook aan de resultaten. De laatste door Lianne Meerman MIDDELBURG - De zwemwedstrij den van afgelopen weekeinde ston den in het teken van promotie, handhaving of degradatie. Voor het eerste team van DZK was het al zeker, dat zij zich zouden hand haven in de landelijke A-klasse, de op één na hoogste klasse die er in Nederland is. Voor het eerste team van de Schel de is het nog spannend. Zij eindi gen waarschijnlijk rond de zesde plaats, wat voor hen handhaving in de B-klasse betekent. In dezelf de klasse staat Scheldestroom op een 28e plaats, waardoor degrada tie naar de C-klasse dichtbij is. Het tweede team van DZK staat al een heel jaar in de onderste regio nen en eindigde op de dertigste plaats. Zij degraderen naar de eer ste klasse district. ZCK staat er in dezelfde klasse iets beter voor. Via een promotie-/degradatiewed- strijd krijgen zij nog de kans om zich in deze klasse te handhaven. Bevelanders staat na drie wedstrij- BADMINTON Vijfde klasse: Schepnet 2 - Sjuttul 2 6-2. Stand: Den Ossaert 3 86 - 14, Marathon 3 79 - 14, Rillandia Smashers" 5 62 - 14, Schepnet 2 62 - 14, Rillandia Smashers 4 43-14, Sjuttul 2 37 - 13, Terneuzen 4 30 - 13. Dubbel: Kats 2 - Rillandia Smashers 6 3 - 3,Stenge 1 - Rillandia Smashers 6 3- 3, Rillandia Smashers 6 - Sinar'75 13-3, Pluumpje 4 - Rillandia Smashers 7 6-0. Stand A: Pluumpje 3 9-3, Zeeland 25- 1, Stenge 2 5-2, Astroïden 5-2, Eind stand B: Stenge 1 11-3, Sinar'75 1 10 3, Rillandia Smashers 8 3, Kats 2 7-3. Eindstand C: Pluumpje 4 12-2, Astroïden 3 6-2, Rillandia Smashers 70-2. WIELRENNEN Offida. Tirreno - Adriatico. weken hebben we onze beste duels gespeeld." Voor Zuidweg was de tweede klasse een mooi leerniveau. Er wordt niet altijd even sterk ver dedigd en dus is er ruimte om je als 'spits' te ontwikkelen. In de eerste klasse zal de Middelburgse het wat lastiger hebben, realiseert ze zich. „Maar we hebben een team dat nog flink kan groeien. Ik denk dat we in de eerste klasse goed mee kunnen doen." Het is de vwo-examenleerlinge er alles aan gelegen er volgend zaal seizoen weer bij te zijn. Ze gaat studeren in Utrecht (sociale geo grafie en planologie), maar wil wel in de weekends en mogelijk één keer doordeweeks terug naar Middelburg komen. „Ik vind het zaalseizoen heel mooi. En die eerste klasse wil ik zeker meema ken. Het Swift-publiek zal dan ook weer fantastisch zijn. Soms hadden we bij uitwedstrijden meer toeschouwers dan de thuis ploeg." Eerst volgt overigens nog de twee de helft van de veldcompetitie. Swift staat tweede in de tweede klasse, op één punt van KCR. „We krijgen de koploper nog thuis, dus we hebben alles in eigen hand", zegt Zuidweg strijd vaardig. Als het aan haar ligt, komt er nog een kampioensfeest je. den dusdanig hoog in de ranglijst dat ze zich over degradatie geen zorgen hoeven maken. Honte staat in deze klasse verder onderaan en zal waarschijnlijk degraderen naar de tweede klasse. Het tweede team van de Schelde staat met nog negen uitslagen te gaan op een promotieplaats. De Ganze handhaaft zich in de twee de klasse. Bruinvis en Zeelandia degraderen en zullen uitkomen in de derde klasse. Met nog twaalf uitslagen te gaan is het nog spannend voor de zwem mers van Onderdak. Zij staan nu rond de vijfde/zesde plaats, en de eerste vijf teams zullen promove ren naar de tweede klasse. De Ot ters handhaven zich in de derde klasse. Bij de diverse wedstrijden werden nog twee Zeeuwse records verbeterd. Diego de Meijer van Bruinvis verbeterde het record op de 100 wissel (-17) tot 1.00,05. Ryan Verplanke van Schelde stroom verbeterde in de klasse 35+ het record op de 200 meter vlinder tot 2.45,38. Zesde etappe, Offida - Offida: 1. Rodriguez (Spa) 181 km in 4.38.27, 2. Nibali (Ita), 3. Di Luca (Ita), 4. Horner (VSt), 5. Nocentini (Ita), 6. Poels (Ned), 10. Hoogerland, 41. Kruijswijk 0.29, 47. Ligt- hart 1.20, 49. Terpstra, 54. Tjallingii, 74. Tankink 2.39, 98. Langeveld 6.53, 113. Van Hummel 16.20, 145. Mouris 16.25. Afge stapt: Boom (Ned). Algemeen klassement: 1. Horner 29.27.06, 2. Kreuziger (Tsj) 0.05, 3. Nibali 0.06, 4. Nocentini 0.45, 5. Scarponi (Ita) 0.47, 6. Hoogerland 0.48, 11. Poels 1.24, 21. Kruijswijk 4.12, 47. Tankink 17.48, 53. Tjallingii 20.35, 68. Terpstra 25.17, 86. Langeveld 33.10, 115. Ligthart 46.01, 141. Van Hummel 1.05.41, 146. Mouris 1.14.29. MIDDELBURG Roparunteam eerste in estafetteloop Twee teams van het Roparunteam Worstel en Kom Boven hebben meegedaan aan de Binnenmaas-es tafetteloop van 63 kilometer in Maasdam. Het eerste team behaal de de eerste plaats, het tweede team werd derde. Het eerste team bestond uit de lopers Leo en Dan ny de Leeuw, Jan Willem Venema en Jan Minnaard. De eindtijd was 4.08.35 uur. In het andere team de den Frans en Peter Geijs en Berry Simonse mee. Hun eindtijd was 4.16.45. Worstel en Kom Boven doet ook mee met de Roparun van Parijs naar Rotterdam. MIDDELBURG Verrassend punt voor biljarters Pearie Van de Zeeuwse biljartteams in de eerste divisie verraste Pearie Opti ciens het meest met een 4-4-gelijk- spel tegen titelkandidaat VDO in Oss. Het tweede duel van de Sasse riebanders eindigde in een 8-o-ne- derlaag tegen Jumbo. De ploeg trad niet in de sterkste opstelling aan. Leslie Menheer en Jens van Dam ontbraken op het appel. Garage Ver- brugge won van BV Sprundel 1 met 6-2 en 's Lands Welvaren versloeg Aardexpress BV/Thekes met 8-0. De Bevelanders hadden geen kind aan de bezoekers en namen de lei ding van poule 1 in handen. WEESP Tieleman wint met Oranje -17 In voorbereiding op het EK voetbal heeft Sharona Tieleman uit Terneu zen gisteravond een oefenduel met Oranje -17 gewonnen van Noorwe gen. In Weesp eindigde het duel in 2-1. De ruststand was 1-1. Tieleman, speelster van eersteklas ser Smerdiek, startte in de basis bij Oranje. Ze werd in de rust gewis seld. Morgen speelt het Nederlands elftal voor meisjes onder zeventien jaar wederom een oefenwedstrijd, dit keer tegen de Noorse leeftijdge notes. BREDA Geelhoed tweemaal in achterhoede Tijdens het Nederlands kampioen schap afstanden voor junioren is schaatsster Nicole Geelhoed twee keer in de achterhoede geëindigd. Op de 1000 meter noteerde de acht tienjarige sportster uit Zoutelande in Breda de tiende tijd: 1.25,22. Op de 1500 meter reikte de Walcherse niet verder dan de veertiende plaats. Ze finishte in 2.10,88 minu ten. MIDDELBURG Koos Moerenhout Classic door Zeeland Oud-Nederlands kampioen wiel rennen Koos Moerenhout houdt sa men met Toerclub de Fatuur op za terdag 26 mei de tweede editie van zijn Classic. Vorig jaar stonden 2000 deelnemers aan de start. Een deel van de opbrengst van dit ini tiatief gaat naar een goed doel. De Koos Moerenhout Classic kent vier afstanden: 85,125160 en 200 ki lometer. In de twee langere toch ten zijn Schouwen-Duiveland, Be veland en de Zeelandbrug en de Stormvloedkering opgenomen. DINSDAG 13 I WOENSDAG 14 MAART Altijd al benieuwd geweest hoe onze BN-ers er bij zitten? BN Tours organiseerd compleet verzorgde bustours door 't Gooi. Rij langs de mooiste villa's en filmlocaties en wie weet vang je nog een glimp van een BN-er op. DINSDAG 13 WOENSDAG 14 MAART Nog even snel naar de Oostenrijkse bei Vertrek nu nog naar Salzburg en verblijf in een prachtig 4-sterren hotel midden in deze streek. Laatje helemaal onderdompelen in Oostenrijkse schoonheid en gastvrijheid voor maar €149,-. y DINSDAG 13 WOENSDAG 14 MAART y Leg je mooiste herinnering vast op canvasdoek. Voor slechts €15,- heb je een prachtig bedrukt doek van 50 x 50 cm. Alleen van Big Freddy.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 38