sport29 Wout Poels doet het stap voor stap dinsdag 13 maart 2012 PSV-trainer Fred Rutten verlaat het trainingscomplex de Herdgang in Eindhoven voor het laatst. De positie van de hoofdtrainer stond al geruime tijd onder grote druk wegens de tegenvallende resultaten. foto Robert Vos/ANP overleg, samen met technisch ma nager Marcel Brands. NAC-uit was voor Rutten een cruciale wed strijd, bleek vorige week woensdag uit het verhaal van Sanders. Op dat moment liet hij de trainer nog zitten, maar meldde hij al dat dat na twee wedstrijden anders zou kunnen zijn. Rutten hekelde de mens achter Sanders. Zelf was hij ook niet vies door Patrick Delait DEN HAAG/OFFIDA - Het verrassings effect was groot toen in de vorige editie van de Tirreno-Adriatico plots bleek dat Wout Poels zich bergop "kon meten met de grote na men van het peloton. In de vijfde etappe stak de Limburger zelfs zijn hand uit naar een sensationele rit- zege, een stunt die door Philippe Gilbert nipt werd verijdeld. Anno 2012 kijkt bijna niemand er nog van op dat de klimmer van Va- cansoleil in Tirreno elke dag met de besten omhoog rijdt. Ook giste ren, in de zesde etappe naar Offi- da, liet Poels nadrukkelijk in zijn kaarten kijken toen de klasse mentsrenners tijdens de laatste van zes plaatselijke rondes gas gin gen geven. Tijdens de beklimming van de Ponte delle Pietre stak de Limbur ger op 4,5 kilometer van de streep met een fikse demarrage zelf de van psychologische oorlogsvoe ring. Spelers werden soms keihard geslachtofferd, zonder verklaring. Het overkwam bijvoorbeeld Ot- man Bakkal en afgelopen week nog Georginio Wijnaldum. Hij las een bericht op internet over het feit dat hij tegen Valencia op de bank kon beginnen. De trainer geldt absoluut als een men sen-mens, maar kon bij vlagen lont in het kruitvat. De Italianen Vincenzo Nibali en Danilo di Luca gaven echter geen duimbreed toe. De aanval die Joaquin Rodriguez (Katusha) vervolgens plaatste in de hellende slotkilometer bleek wel succesvol, al strandden Nibali (tweede) en Di Luca (derde) in een spannende finale slechts op een zucht. Poels finishte in dezelfde tijd als zesde, wat volstond om de jonge- rentrui over te nemen van de Au straliër Cameron Meyer, die de slag had gemist. „Om de jongeren- trui te bemachtigen, moest ik iets proberen. Op de enige plek waar je een fatsoenlijke aanval kon doen, ben ik gegaan." De ritzege was voor Poels te hoog gegrepen, maar de jongerentrui die hij overnam van Meyer be schouwt hij evengoed als een belo ning voor zijn sterke Tirreno. Sa men met ploegmaat Johnny Hoo- gerland, gisteren tiende in de uit- ook keihard zijn. Over Erik Pieters was hij minder enthousiast dan hij deed voorkomen, de linksback lag onder vuur vanwege een aan tal fouten uit het verleden. Marce- lo kreeg zelden of nooit kritiek en gold als het lievelingetje van Rut ten. De trainer kon zich ook onge looflijk druk maken om de media, om kleine berichten wond hij zich soms op. Een vastigheid was er slag, gaf de 24-jarige renner uit Blit- terswijck bergop nauwelijks een krimp. Alleen in de zaterdagrit naar Chieti liep Poels enige averij op. Hij trekt daarmee de lijn door van de Rondes van Algarve en Murcia, waarin hij ook al een goe de indruk maakte. De reden waarom hij net als veel van zijn Vacansoleil-ploegmaats al vroeg in het seizoen op hoog ni veau presteert, is volgens Poels tweeledig. Het rijden van de Vuel- ta in 2011, na zijn opgave in de Tour zijn eerste grote ronde, heeft hem sterker en constanter ge maakt. Daarnaast heeft ook hij een 'goede winter' doorgemaakt, rennerstaai voor een probleemloze winter met veel en doelgerichte trainingsarbeid. Extreme veranderingen zijn niet aan Poels besteed. Ploegmaat Lieu- we Westra, de grote revelatie in de voorbije Parijs-Nice, ontdekte afge lopen winter dat hij een zoveel ook, de opstelling werd altijd drie uur voor de wedstrijd bekend ge maakt. Rutten kan zich warmen aan het gegeven dat de spelersgroep hem nog altijd steunde. Waarschijnlijk neemt hij een jaar vrijaf, eerdere interesse van SC Heerenveen wees de trainer af. „Ik heb mijn echtge note en gezin veel tekort gedaan", vond hij over de afgelopen jaren. sterkere renner kon worden door fors te vermageren. Afvallen is al ja ren een thema in het peloton, maar de van zichzelf al graatmage re Poels houdt het niet bezig. „Stel je voor dat ik nog vijf kilo zou af vallen. Wat blijft er dan nog van mij over?" Een andere rage die vooralsnog aan Poels voorbij gaat, is de uit tocht naar Zuid-Europa. Lieuwe Westra kocht een optrekje in Span je. Ook Rabo-renners Bauke Molle- ma, Robert Gesink en Steven Kruijswijk verblijven er langdurig om in optimale omstandigheden te kunnen trainen. „Ik doe dat niet en het gaat ook lekker", zegt Poels. De flegmatieke Poels doet alles liefst stap voor stap. Eerst wil hij vandaag in de korte slottijdrit van Tirreno (9,3 km) zijn jongerentrui veilig stellen. Johnny Hoogerland, zesde op 48 seconden, begint aan de slottijdrit als best geklasseerde Nederlander. AIGLE Nieuwe licentie voor Eneco Tour Wielrenunie UCI heeft gisteren ze ven wielerwedstrijden een nieuwe licentie voor de WorldTour tot en met 2016 verstrekt. Onder deze koersen bevindt zich ook de Eneco Tour, een etappewedstrijd door Ne derland en België. Mogelijk gaat een van de etappes van deze koers dit jaar door Zeeland. De organisa tie van de Eneco Tour liet weten dat Eneco ook van 2013 tot en met 2016 hoofdsponsor en naamgever van de wedstrijd zal zijn. Dit jaar wordt de ronde gereden van 6 tot en met 12 augustus. BIRMINGHAM Holman verruilt AZ voor Aston Villa Aanvaller Brett Holman verhuist komende zomer van AZ naar Aston Villa. De Engelse club uit de Premier League maakte de transfer gisteren bekend. Het contract van de 27-jarige Australiër loopt dit sei zoen af in Alkmaar. Hij speelt sinds 2008 bij AZ. Daarvoor kwam de 53-voudige international uit voor Excelsior en NEC. „Ik ben verguld met mijn overstap naar Aston Villa", liet Holman we ten. „Maar eerst wil ik mijn perio de bij AZ goed afsluiten." ROME Coach Ballardini 15e 'slachtoffer' in Serie A In de Serie A is voor de vijftiende keer dit seizoen een trainer vroeg tijdig naar huis gestuurd. Davide Ballardini werd bij Cagliari ontsla gen, nadat het team vrijdagavond met 6-3 had verloren bij Napoli. Het was alweer de derde trainer die dit seizoen door Cagliari-voor- zitter Massimo Cellino uit zijn functie werd gezet. Roberto Donadoni werd al in de zo mer weggestuurd, terwijl ook diens opvolger Massimo Ficcadenti het amper drie maanden uithield bij de club. STOCKHOLM Skiester Parson beëindigt carrière De Zweedse skiester Anja Parson zet eind deze week een punt achter haar carrière. De olympisch kam pioene van 2006 (slalom) neemt ko mend weekeinde tijdens het we reldbekerevenement in de Oosten rijkse plaats Schladming voor de laatste keer deel aan een skiwed strijd. „Mijn loopbaan was fantas tisch en ik heb meer bereikt dan ik ooit had kunnen dromen", zei de 30-jarige Zweedse. Parson won in haar carrière zes olympische me dailles (waarvan één gouden). HENGELO 'Blade Runner' naar FBK-Games De Zuid-Afrikaanse sprinter Oscar Pistorius, alias 'Blade Runner', neemt op 27 mei deel aan de FBK-Games in Hengelo. Dat heeft de organisatie gisteren bekendge maakt. De atleet, wiens benen nog voor zijn eerste verjaardag onder de knie werden geamputeerd, zal uitkomen op de 400 meter. Pistorius voldeed vorig jaar aan de limiet voor de Olympische Spelen en gebruikt de wedstrijd in Henge lo in zijn voorbereiding op 'Lon den 2012'.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37