Mannen met Missie: Zuid-Frankrijk roept Nu een 1-jarig abonnement voor 25.- /m Hj|H| F y b 23 Vakantiewoningen op internet slaan aan kpn Bijvoorbeeld met de gratis HTC Desire S ■MlPr rf 00 0105 dinsdag 13 maart 2012 Twaalf vrijwilligers en drie bussen om droom te verwezenlijken Een jaar geleden begonnen ze te dromen, de Vlissingse 'Mannen met een Missie', zoals ze zich zelf hebben genoemd. Ondanks hun zware handicaps willen ze op vakantie naar Zuid-Frankrijk. Kosten: 22.000 euro. door Ondine van der Vleuten Dennis (31) en Michiel (26) houden van Ajax, Michael (30) van Feyenoord en Paul Pieter (27) is lie ver bezig met modelbouw. Maar ze delen allevier hetzelfde gevoel voor humor, een onverwoestbare wil om alles uit het leven te halen wat er in zit, en dezelfde droom: naar Zuid-Frankrijk gaan, voor de vakantie van hun leven. Dat mag in dit geval misschien zelfs letterlijk genomen worden. Dennis, Michiel en Paul Pieter lij den namelijk aan de ziekte van Duchenne: een voortschrijdende spierziekte, die uiteindelijk ook hart en longen verlamt. De levens verwachting ligt rond de 35 jaar. Dennis ligt op het moment van het interview in het ziekenhuis. „Het zal voor ons steeds moeilijker worden. Nu kunnen we het nog, dus nu willen we het doen", zegt Michiel. Een jaar geleden begonnen de Vlis singse 'fabulous four' te dagdro men. Twee weken op vakantie naar Zuid-Frankrijk: naar een plek aan de zee waar je met je rolstoel zó het strand op kan. Een welda dig klimaat. Natuur om van te ge nieten. Om de droom in werkelijk heid om te zetten, was er nogal wat nodig. Geld, om te beginnen, zo'n 22.000 euro maar liefst. „Men sen die dat bedrag horen, denken dat we heel luxueus op vakantie willen", zegt Michiel. „Maar het probleem is dat er zoveel mensen mee moeten: twaalf vrijwilligers, vanwege de beademing. We moe ten voortdurend helpers bij ons hebben. Drie van ons kunnen niet zelf ademen en ook geen slijm op hoesten. Onze vrijwilligers heb ben een cursus gevolgd in het zie kenhuis in Rotterdam en weten precies wat ze moeten doen, als we last krijgen." Michael zit niet aan de beade ming, maar is ook volledig afhan kelijk. Hij is, net als de anderen, rolstoelgebonden. Door zuurstofge brek bij zijn geboorte is hij gedeel telijk verlamd en heeft hij een spraakstoornis. Naast de reis- en logieskosten zijn er de kosten voor alle spullen die vervoerd moeten worden. „We gaan met drie bussen. Eén voor de spullen, zoals een aggregaat om elektriciteit op te wekken, speciale stoelen voor onder de douche en speciale matrassen. En twee voor de mensen. Het wordt een hele volksverhuizing." Want dat ze in september gaan, is inmiddels zeker. Het ondernemen de viertal schreef bedrijven aan, verscheen op tv en in radioshows, lanceerde een website: dat leverde 16.000 euro op. De gulheid waar mee geschonken werd, is als hart verwarmend ervaren. „Iemand uit Amerika heeft geld gegeven, we hebben geld gekregen uit de op brengst van de verkoop van een kerk..." Inmiddels is een nieuwe droom gegroeid: lotgenoten hel pen óók op vakantie te gaan. Den nis: „We hebben zoveel ervaring opgedaan. Die willen we delen." Rekeningnummer 1705.93.371 www.rollenrock.nl info@rollenrock.nl •sxassxs^&ysssssssi^a door René Schrier GOES - Een succesvolle internetsite begint met een goede domein naam. Dat realiseerde Pascal van Driel uit Goes zich terdege, toen hij ruim een halfjaar geleden met de website vakantiewoning.org be gon. Hij had al verschillende do meinnamen in bezit en wist dat hij daar wat mee kon. Pascal had jaren daarvoor bij Roompot Recreatie gewerkt en was bekend op de markt van va kantiewoningen. Inmiddels heeft hij een van de meest succesvolle Nederlandse internetsites voor het boeken van vakantiehuisjes. Bezoe kers van de site kunnen een keus maken uit meer dan 40.000 huis jes, verspreid over 27 landen. Zo succesvol dat hij door de reisbeoor- delingssite Zoover is^genomineerd voor de Zoover Award. Pascal van Driel: „Ik was al in de sfeer van vakanties bezig op het in ternet met mijn site reizenpa- leis.nl. Daar kun je van alles ko pen, van stedentrips tot voetbal tickets. Als je daar iets aanklikt kom je uiteindelijk op de website van de verkoper van de kaartjes of de aanbieder van de reizen. Met onze site vakantiewoning.org werkt het anders. Daar kun je door het aanklikken van je keuzes verschillende huizen vergelijken en uiteindelijk boeken. De beta ling en de afwerking van de boe kingen wordt uiteindelijk door de verhuurders zelf gedaan." Pascal besloot zijn internetactivitei ten te bundelen met die van het Kapelse bedrijf Captolia, dat websi tes bouwt. Samen richtten ze een nieuw bedrijf op dat zich met va- kantiewoning.org bezighoudt. Daar werken nu zes personen en een stagiair. Via die website kunnen huizen ge boekt worden bij bekende organi saties als Belvilla, Happyhome, Sunparks, Maisons Vacances en bij voorbeeld Bungalow.net. De informatie op vakantiewo- ning.org komt rechtstreeks van de sites van de aanbieders, maar wordt qua vorm wel aangepast aan de vormgeving van de Zeeuw se site. Dagelijks wordt gecontro leerd of alle informatie nog actu eel is. Als bijvoorbeeld een huisje niet beschikbaar is in verband met een verbouwing of zoiets moet dat wel meteen meegenomen worden. Van Driel legt uit dat de site nog steeds groeit. Nu worden 40.000 huisjes aangeboden, maar binnen afzienbare tijd is dat aantal verdub beld. Van Driel: „Het voordeel is dat je niet meer op verschillende si tes hoeft te gaan zoeken. Je kunt huizen die je interessant lijken bij je favorieten zetten om ze later nog eens te bekijken." Hij hoopt dat zijn site de Award wint, maar dat gebeurt alleen als veel bezoe kers van de site er op stemmen. IHHSflHBHESBI ij/j y iBGSi8 M i 1000 MB 450 rnirt/sms 3 maanden zorgeloos wennen aan MB's 'Na 3 maande a betaal je de reguliere abonnementskosten van 57,50 Mnd of je past gratis je abonnement naar boven of beneden aan. Vraag naar de overige voorwaarden, sluit je aan

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31