'De markt schreeuwt om tijdelijke inzet1 'Alfa's maken problemen, bèta's lossen ze op' 201 zeeland Inbreker krijgt celstraf Prins Glas weer terug in Vlissingen Dominique Mes dinsdag 13 maart 2012 MIDDELBURG - Een 25-jarige Vlissin- ger is gisteren veroordeeld tot een celstraf van vijf maanden. Daar naast moet de man ook nog eens zeven weken extra uitzitten omdat hij in het recente verleden die we ken voorwaardelijk opgelegd kreeg in de hoop dat hij niet weer iets strafbaars zou uithalen. De man werd november vorig jaar betrapt bij een inbraak in een wo ning aan de Wilhelminaweg in Renesse. Twee weken geleden zei hij dat hij die avond samen met een vriend op pad was gegaan die wat hulp nodig had bij een klusje. Dat klusje bleek een inbraak in de bewuste woning. Volgens zijn ver haal wachtte hij buiten tot die on bekende vriend klaar was met het leeghalen van die woning. Dat duurde echter lang zodat hij naar binnen ging. Toen hij weer naar buiten kwam had hij een aantal waardevolle goederen bij zich. De eigenaar van de woning had hem en zijn maat bezig gezien toen hij bij zijn woning arriveerde. Hij waarschuwde direct de politie. Toen de Vlissinger naar buiten kwam zou die eigenaar die man hebben mishandeld. De advocaat vond het vreemd dat de politie dat niet had opgeschreven. Deze maand opende het deta cheringsbureau Artec Groep haar kantoor in Middelburg. Ves tigingsmanager Dominique Mes legt uit waarom het in tijden van internet toch belangrijk is om ook fysiek aanwezig te zijn. door Theo Giele MIDDELBURG - Als Middelburger kan hij zich nauwelijks een mooie re locatie bedenken voor zijn kan toor. In de Gravestraat, op een steenworp afstand van de Markt en de grote winkelstraten. Een plek ook waar mensen gemakke lijk binnenlopen. Sinds 1 maart is de vestiging open en hangen de briefjes met vacatures voor het raam. „Internet is een geweldig hulpmid del, maar wij willen een goede rela tie met onze medewerkers. Een ge sprek van persoon tot persoon helpt daarbij. En verder is het ook praktisch. We kunnen hier een cer tificaat of een diploma kopiëren. Mensen vinden het leuk om hier een plek te hebben om hun uren- briefde in te leveren en hun ver haal kwijt te kunnen. Sociaal con tact is belangrijk. Je werkt tenslot te wel met mensen." Artec is in 2004 begonnen als deta cheringsbureau voor technisch per soneel. Twee jaar geleden besloot Artec de portefeuille uit te breiden en de naam te veranderen in Artec Groep. Artec telt acht afdelingen: interim, finance, internationaal, projects, engineering, kader 8c selectie, con sultancy interimmanagement en loopbaanadvies 8c outplace ment. Wat outplacement betreft is Zalco een bekend en recent voor beeld. Artec is inmiddels tussenpersoon voor 275 medewerkers. Verder zijn er enkele tientallen mensen die wel bij een bedrijf gedetacheerd zijn, maar een vast contract heb ben bij de Artec Groep. Medewer kers die Artec zo beloont voor hun vakmanschap, loyaliteit, inzet en karakter. Mensen die het detache ringsbureau graag bij zich wil hou den. Ondanks de crisis, die ook toeslaat Dominique Mes: 'Sociaal contact is belangrijk. Je werkt tenslotte wel met bij de bemiddelaars voor perso neel, gaat het de Artec Groep voor de wind. De afgelopen acht jaar is het gelukt te groeien. Mes verklaart dat onder meer uit de, wat hij noemt, 'gun-factor'. „Door de cirsis is er sprake ge weest van een lastigere, stuggere markt. Dan is een goede relatie met je klanten van belang. Dat werpt in moeilijkere tijden zijn vruchten af, want dan gunnen ze je toch de opdrachten." Inmiddels lijkt het dieptepunt van de crisis voorbij te zijn. „De markt schreeuwt om tijdelijke inzet van personeel", is de ervaring van Mes. De Artec Groep had al vestigingen in Goes, Vlissingen, Roosendaal, Den Haag en in het buitenland (België, Portugal, Hongarije). En verder worden er mensen gerecru- teerd in Polen, Duitsland en Enge land. Mes: „De keuze om ook in Middel burg een vestiging te openen is vooral een strategische. We willen meer kaderpersoneeel gaan bemid delen. En Middelburg is een amb tenarenstad, dus die past daar uit stekend bij. En mensen die in Mid delburg wonen, komen niet snel naar Vlissingen." www.artec-groep.nl door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Prins Glas is terug van weggeweest. Het glasbedrijf in Vlissingen ging vorig jaar nog verder onder de naam Aconglas, vernoemd naar toenmalig direc teur Albert Contact, maar die is failliet gegaan. De naam Prins Glas leefde voort onder leiding van schildersbedrijf Wilhelm uit Zaamslag, die de glas plaatsing van het Vlissingse be drijf had overgenomen. Deze Zeeuws-Vlaamse onderne ming neemt nu ook de andere ac tiviteiten van Aconglas over, waar door Prins Glas weer doet wat het al sinds 1924 doet. Alleen dan uitgebreid met schilder werk; de specialiteit van Wilhelm, waar de 'oude' mijnheer Prins ove rigens al decennia geleden mee sa menwerkte. Met het verdwijnen van voormalig directeur Albert Contant is ook het idee om het Vlissingse glasbedrijf naar de pro vincie Noord-Brabant te verhui zen de wereld uit: Prins Glas blijft gewoon in Vlissingen en volgens bedrijfsleider Erik Simons voorlo pig ook nog in de Van Dis- hoeckstraat. 'De keuze van de Artec Groep om ook in Middelburg een vestiging te openen, is vooral een strategische. We willen meer kaderpersoneel gaan bemiddelen.' door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Het was niet de eer ste keer dat Lambert Prevoo door de Partij Souburg Ritthem werd gepolst voor het wethouderschap van Vlissingen. Maar nu hij met pensioen is, kan het eindelijk. Parkiet Coco verhuist even naar de achterkamer. „Ik kwek veel, maar hij helemaal." Prevoo (1949) is een grappenmaker. Daar waar voorgan ger Polderman moeite mee leek te hebben, contact leggen met men sen en praten, dat gaat de nieuwe wethouder beduidend beter af Hij ratelt aan één stuk door. Met Limburgs accent, want Prevoo komt uit Valkenburg. De liefde bracht hem naar Vlissingen, waar hij bij de Schelde terechtkwam. Daar heeft hij zich in die veertig jaar omhoog gewerkt om te eindi gen als chef productievoering in de Machinefabriek. „Ik ben een echte techneut." En dan gaan zijn pretogen op scherp. „Ze zeggen al tijd: alfa's maken de problemen en bèta's mogen ze oplossen." Wat de Souburger dan allemaal an ders gaat doen? „Ik ben een verbin der. Ik denk dat ik goed kan sa menwerken met de drie wethou ders die er nu zitten. Herziening van het collegeprogramma zal zo gebeurd zijn, want onze partij heeft geen harde eisen. Eigenlijk is bijna alles wat we wensten, de laat ste jaren verwezenlijkt. Dat maakt de PSR echter niet overbodig. We moeten zorgen dat het vizier op de dorpen gericht blijft." Liever maakt Prevoo de financiële waakhonden van Stichting Belvos overbodig. Als raadslid lette hij al tijd al op de centen. „Dat ga ik als wethouder ook doen, door een so berdere aanpak. Een stop op inves teringen is dodelijk, maar ze moe ten wel rendabel zijn. Dat heb ik geleerd van Martin Eurlings, de burgemeester van Valkenburg. Die zit ook in een toeristengemeente, dat zijn doorgaans niet de rijkste. Belangrijk is dan om het onderne merschap te stimuleren." Prevoo is muziekman in hart en nieren. Naast de cassetterecorder ligt een ABBA-bandje en in zijn vrije tijd speelt hij trombone bij Philharmonie 50+ én bastuba bij muziekvereniging Vlijt 8c Volhar ding. Daar deed hij ook zijn be- stuurservaring op. „Het gaat erom dat je als wethouder manager bent van het ambtenarenapparaat. Daar zit de kennis. Zelf zal ik me nog extra moeten inlezen in dossiers. Vervolgens zal ik mijn best doen de dossiers vlot te trekken." Na het sneuvelen van de twee eer dere PSR-wethouders heeft Prevoo nu de kans om te laten zien dat zijn partij een volwaardige coalitie partner is. Bang om ook te sneuve len is hij niet. „Wat mijn functio neren betreft, zeker niet. En an ders ga ik ervan uit dat de coalitie me op tijd zal bijsturen." Lambert Prevoo werkte veertig jaar bij de Schelde. Als secretaris van de ondernemingsraad was hij tegen de verkoop van het Scheldeterrein aan de gemeente Vlissingen. Nu wordt hij wethouder van onder meer het Scheldekwartier. foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28