'Behouden is niet behoudend zijn' E i8l zeeland Bouw crematorium Goes weer uitgesteld Raad voor afsluiten Stationsbrug Middelburg 1 4 V d De toekomst De plannen LEKKER AAN DE SlAG IN DE TUIN! ra dinsdag 13 maart 2012 Veere in 2025. Een stip op de horizon, maar wel een stip die minder vaag is dan op het eerste gezicht lijkt. Het college van B en W heeft er in ieder geval al gedachten over. Die gedachten zijn de komende tijd onderwerp van discussie. Klushuizen, een zeejachthaven, de Yier-seizoenen-kust' opgedeeld in zones waar rust en drukte elkaar afwisselen; een paar van de plan nen voor de toekomst. Veere moet nieuwe wegen inslaan maar wel zorg dragen voor het kostbare kondschap door Theo Giele Uit een exploot d.d. 8-3-2012 van gerechtsdeurwaarder E.B.H. Verduit te Bergen op Zoom blijkt dat ten verzoeke van J.M.J.H. Theelen en A. van der Weele, wonende te Vlissingen, ten laste van Theodorus Cornelis Maria Verstegen, geb. 17-7-1957, thans zonder bekende woon of verblijfplaats zowel binnen als buiten Nederland, werd betekend een afschrift van het proces-verbaal waarbij executoriaal beslag is gelegd onder de daarin genoemde derde. Een afschrift van voormeld exploot kan worden verkregen bij: Flanderijn en Verduit gerechtsdeurwaarders Zuid-Oostsingel 36 4611 BC Bergen op Zoom Tel. 088 - 209 2980/ref.: 2054118 MIDDELBURG - De' Stationsbrug in Middelburg gaat definitief dicht voor autoverkeer. Een meerder heid van de raad stemde maandag avond voor het voorstel. De SGP, DuurzaamRood, één lid van de LPM (Wim Steketee) en twee WD'ers (Benno Nieuwenhuis en Jolijn Delissen) stemden tegen het voorstel om de brug af te sluiten voor gemotoriseerd verkeer. PvdA, CDA, CU, Groenlinks, D66, Ma th ieu Meijs (WD), en drie leden van de LPM stemden voor. Naast fietsers en voetgangers mo gen alleen lijnbussen, zij het steeds in één richting, nog over de brug. Het is de bedoeling dat de bussen vanaf 2015, bij het ingaan van de nieuwe dienstregeling, ook van de Stationsbrug geweerd wor den. Steketee was niet de enige LPM'er die tegen het weren van de auto's is. Fractievoorzitter Piet Kraan zei dat ook de rest van zijn fractie er weinig voor voelde. „Maar het staat in het coalitieakkoord. Be loofd is beloofd." Hij verwees hier mee naar een keuze die jaren gele den al is gemaakt Na de opening van' de tunnel onder het kanaal zou de Stationsbrug het domein van uitsluitend fietsers en voetgan gers worden. „Jammer dat er voor voortschrijdende inzicht geen ruimte is." Twee WD'ers stemden tegen, ook al kwam het raadsvoorstel voor af sluiting van de brug van zijn 'ei gen' WD-wethouder Chris Si mons. SGP-woordvoerder Mare Over- beeke voorspelde grote problemen op en rond de Schroebrug als de Stationsbrug is afgesloten. „Een ge drocht van een oplossing die de verkeersonveiligheid eerder doet toenemen." Van zorgboerderij tot zeeha ven, alles moet het overwe gen waard zijn, kijkend naar de toekomst van Veere. Maar het open landschap staat voorop. door Asinemarie Zevenbergen en zeehaven tussen Vrou wenpolder en Neeltje Jans of misschien toch bij Westkapelle? Niet ondenkbaar, waard om nog eens te onderzoeken. Andere bouw- en woonvormen? Noodzakelijk, zeker met oog op vergrijzing, krimp en veranderen de huishoudens. Denken over de toekomst van de gemeente Veere vergt lef Niet de gebaande paden bewandelen, maar grenzen overschrijden. Het Veerse college van B en W neemt dat standpunt duidelijk in als het gaat om een visie op de toekomst van de gemeente. Uitgangspunt is het landschap. 'Want', zo zegt het college; 'land schap en natuur zijn van onschat bare waarde voor Veere; de kip met de gouden eieren Grootscha lige ontwikkelingen in het buiten gebied zijn niet aan de orde. Nu niet, maar straks ook niet. Dus geen megastallen, maar zorgboer derijen. Het gemeentebestuur heeft, na overleg met inwoners, verenigin gen, instanties en ondernemers, ideeën over de toekomst van Veere vastgelegd in de ont- werp-structuurvisie. De voorloper van de definitieve visie, die in juni klaar moet zijn. Die moet een beeld schetsen van de gemeente over vijftien jaar. Iedere gemeente moet die opstellen in het kader van de Wet Ruimtelijke ordening. Wethouder Jaap Melse heeft in de Veerse visie ongetwijfeld een nieuw stokpaardje gevonden, ge tuige zijn enthousiasme over het stuk dat er nu ligt. Met termen als 'out of the box denken', en 'alles open houden' geeft hij aan dat er nog heel veel mogelijk is. Desondanks staan er geen schok kende veranderingen op stapel. De dorpen blijven hun eigen ka rakter behouden, moeten dat zelfs versterken. Dat betekent niet dat De Veerse dorpen moeten hun karakter behouden. foto Ruben Oreel mss&tsassseszssigs&t SSZSgg&SZWlWeSSmiSSS5SSKC-K5SïïSSSaBSvW!W!r< door Luc Oggel GOES - Het is ongewis wanneer er een crematorium in Goes komt. Uitvaartcoöperatie Dela is in ge sprek met de gemeente, maar voor lopig is ernog niets concreet, meldt een woordvoerster van het Eindhovense bedrijf. De eerste plannen dateren van 2004. Initia tiefnemer was destijds de Cremato- riagroep Best. Die wilde een klein schalig crematorium bouwen aan de Nansenbaan op bedrijventer rein De Poel II. Sindsdien is de opening al vele malen aangekon digd. Het hele traject verliep ech ter nogal stroperig, onder meer doordat de gemeente het cremato rium wilde opnemen in het nieu we bestemmingsplan voor de hele omgeving. Ook de aanbesteding nam behoorlijk wat tijd in beslag. Er werd uiteindelijk gemikt op voorjaar 2012, maar een cremato rium is er nog altijd niet. Vorig jaar kwam de Crematoriagroep Best in handen van Dela en daar mee ook de bouw van het cremato rium. Veel procedures zullen op nieuw moeten worden opgestart. Een woordvoerster van Dela laat weten dat er gesprekken worden gevoerd met de gemeente Goes, maar hoe één en ander wordt inge vuld is niet bekend. in ieder dorp alle voorzieningen overeind blijven. Concentratie van maatschappelijke voorzieningen is het adagium. De toeristische sector zal ook andere wegen moe ten inslaan. De 'vier-sei- zoenen-kust', dagrecreatie en nieu we verblijfsvormen komen aan de orde. Een betere samenwerking tussen recreatieondernemers, zo wel onderling als met andere on dernemers zijn noodzakelijk. Toe ristische ontwikkelingen beteke nen geen uitbreiding. Kleinschali ge projecten en bijvoorbeeld 'ex traatjes' bij mini-campings moe ten het doen. Hergebruik van bestaande (agrari sche) gebouwen kan ook uitkomst bieden. Ook voor het wonen is hergebruik van leegstaande gebouwen een op tie. Nieuwbouw op grote schaal zit er niet in. Het moet blijven bij inbreiding in dorpen. Geen wozo- co's meer, maar kleinschalige woonvormen voor ouderen. Melse: „We moeten een omslag maken in ons denken. Behoud van het goede, maar niet behou dend zijn. Niet uitgaan van hoe we het nu doen of volgend jaar. Ook niet bij voorbaat dingen uit sluiten. Er kan veel, onderzoek het. Niemand weet hoe we er over twintig jaar precies voorstaan. Maar we moeten nu wel naden ken over wat we wel en niet wil len. Niet door die wettelijke ver plichting, maar ook omdat het om onze toekomst en die van onze kinderen gaat." eere moet nieuwe wegen inslaan voor de toekomst maar met respect voor dorpskarakter en namur, is de con clusie van het geeentebestuur. De visie is overigens geen beleidsstuk. Veerenaren.noch de gemeente kunnen er straks rechten aan ont- Het Veerse landschap is voor de ge meente van onschatbare waarde. Re creëren en werken moeten daar sa mengaan. archieffoto's Ruben Oreel lenen. Het 'schetst dé kaders waar binnen de gemeente moet wer ken', zoals Melse het omschrijft. De visie is de basis voor het vast stellen of aanpassen van bestem mingsplannen en voor het nemen van projectbesluiten. De gemeenteraad buigt zich maan dag 19 maart over het stuk en zal tijdens een opiniërend debat de eerste reacties op de visie geven. O """th- K0RTING 15% C j KORTING f, uw SPECIALIST VOOR- HET plaatsen VAN TUIN- ^SCHEIDINGEN .ENWONDERS. Openingslijden: mo-vrvon B.OOtol 18.00 uw zo von8.00 Iotl7.00 uur •IthifZ-nnnfM w \\Jerstr4ten ,u 1 1 TUINHOUT Schermen, palen, planken, enz. GRIND EN SPLIT Zokjes 20 kg, zakken 500 kg, zakken 1500 kg TUINSTOEL NIADRID (Van 6119,- voor 89,-1 Aluminium, textilene Mos zijn .11» geldig op ÉNP*®"!S ""t Imvm STEENDIJK makelaar taxateur o.g. Voor aan- of verkoop van uw woning: 0113-219445/06-53863250 www.steendijk.nl/www.goesemeer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 26