'Lokalen kijken niet over de grens' WALCHEREN Grote schoonmaak Strijd voor behoud van Veerse musea is losgebarsten almanak Tip? redactie@pzc.nl Bardienst DINSDAG 13 maart 2012 17 Middelburgse PvdA-wethouder De Vries maakt zich zorgen om samenwerking met Vlissingen na coupe in college door Theo Giele MIDDELBURG - De onrust binnen de Vlissingse politiek wordt in een deel van het Middelburgse stads kantoor met zorg bezien. Volgens PvdA-wethouder Albert de Vries had zijn gemeente een uit stekende partner in zijn Vlissingse collega en partijgenoot Piet Polder man, die vorige week door de Vlis singse raad de laan uit werd ge stuurd. Zondagavond werd bekend dat de Vlissingse coalitiepartners WD, CDA en LPV de PvdA hadden in geruild voor de Partij Souburg Rit- them. PSR-voorman Lambert Pre- voo is naar voren geschoven om de plaats in te nemen van de vori ge week weggestuurde PvdA-wet houder Piet Polderman. „Een sterke wethouder van een ge wortelde partij inwisselen voor een volslagen nieuwkomer van een dorpsclub. Vlissingen waar moet dat heen?", twitterde De Vries gisterochtend over de buurge meente. „Ik heb tien jaar in die stad gewerkt en dit gaat mij aan het hart", aldus De Vries in een toelichting op zijn hartekreet. Hij zegt gefrustreerd te zijn door de manier waarop Polderman het veld heeft moeten ruimen. De Mid delburgse wethouder zegt er geen problemen mee te hebben als een bestuurder weg moet als hij aan toonbare fouten heeft gemaakt. Maar dat is in het geval van Polder man volgens hem niet het geval. „Ik heb met Piet altijd goed kun nen samenwerken. Hij was ook ie mand die samenwerking met Mid delburg zocht", aldus De Vries. Twee lokale partijen met zes (LPV) en vijf (PSR) zetels hebben nu verreweg de zwaarste stem in het Vlissingse college. Het CDA en de WD hebben er elk twee. De zwaardere lokale inbreng zal de sa menwerking niet gemakkelijker maken, vreest De Vries. „Lokale partijen hebben de neiging niet over de gemeentegrenzen te kij ken. En ze missen de lijnen met de provinciale en landelijke politiek." De Middelburgse wethouder van samenwerking Chris Simons (VVD) verwacht dat zaken met Vlissingen gewoon doorlopen. De tweet heeft Albert de Vries ook niet namens het hele college ver zonden, aldus Simons. „Ik ver wacht verder geen problemen en we wensen de nieuwe Vlissingse wethouder veel succes." pagina 20: van Schelde-werknemer tot wethouder over Scheldekwartier Mannen met Missie: Zuid-Frankrijk roept 23 Naomi Zuidweg is smaakmaker bij Swift 30 NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Molen Buiten Ver- meente Middelburg, wordt schoongemaakt wachting krijgt dezer dagen een onder- en er worden kleine reparaties uitgevoerd, houdsbeurt. De molen, eigendom van de ge- Buiten Verwachting is een ronde stenen koren molen, een zogeheten grondzeiler, die in is sinds vorig jaar niet meer meer in bedrijf 1874 werd gebouwd. De witte molen bepaalt als korenmolen. sinds die tijd het aanzicht van het dorp, maar foto Ruben Oreel door Annemarie Zevenbergen VEERE - Ruim vierhonderd men sen hebben inmiddels hun sympa thie betuigd aan de Stichting Delta Cultureel, die ijvert voor het voort bestaan van museum De Schotse Huizen en stadhuismuseum De Vierschaar in Veere. Delta Cultu reel exploiteert de beide musea. Ook de Stichting Vrienden van de Schotse Huizen is in de pen ge klommen en heeft in een brief aan de Veerse gemeenteraad haar be zorgdheid uitgesproken over de plannen van de gemeente om de structurele subsidie aan beide mu sea terug te draaien. Musea in de gemeente Veere moeten zichzelf gaan bedruipen in de toekomst. Stichting Delta Cultureel heeft eveneens een brief geschreven aan de raad. Daarin uit zij niet alleen haar bezorgdheid over de toe komst van beide musea, maar geeft ook te kennen dat de stich ting 'op geen enkele wijze bereid is samenwerking te verlenen aan een mogelijke toekomstige exploi tatie van de Grote Kerk als mu seum'. Ze maakt zich ook ernstige zorgen over de toekomst van de museumcollecties, die slechts deels eigendom zijn van de Stich ting. Delta Cultureel verwijt de ge meente eveneens dat die, als de plannen doorgaan, gedane toezeg gingen over ondersteuning bij de huurkosten niet nakomt. In het nieuwe clubhuis van zijn vere niging had de Middelburger zater dagmiddag bardienst. Na de eerste golf spelertjes van frisdrank, zakjes chips, en marsen te hebben voorzien en hun ouders van een kopje koffie of thee, was het eventjes rustig. Hij liep de keuken in en zag op het aan recht stapels gebruikte bekers, glazen en schenkkannen staan, plus nog was los bestek. Teiltje met sop ge maakt en aan de slag. De schone en afgedroogde spullen zette hij naast zich op dat mooie, blinkende meta len kastje. Toen hij klaar was, kwam een colle ga-vrijwilliger de keuken binnen en bekeek de schone vaat. Die tikte op het kastje „Handig hè, die nieuwe vaatwasser. En zo snel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25