6| Treidcerptetvt PLefcervtmt Aimvturlervtwvt dinsdag 13 maart 2012 Een tent van drie kilo? Die moet toch bij de eerste de beste windvlaag capituleren? Niet als het om de Vaude Chapel 3 gaat. Deze stevigè, maar lichtgewicht tent is speciaal ontwor pen voor fietsers. De tent biedt ondanks zijn geringe gewicht toch veel leef- en beweeg- ruimte. Bijzonder is de extra ruimte van 1,85 meter hoog voor in de tent. Daarin kun je twee fietsen parkeren. Je kunt deze voortent ook gebruiken om je rechtop staand om te kleden of bijvoorbeeld om te eten en te koken. De Chapel 3 van Vaude kost 679 euro. Meer informatie: www.vaude.nl Trek je met je gezin het liefst van camping naar camping dan is de Sphinx 5 van Eureka een handige tent. Deze tent is relatief licht en erg snel op te zetten. Dat laatste komt onder meer doordat de binnentent is vastgenaaid aan de buitentent. De leefruimte beschikt over drie deuren, vier ventilatieopeningen en twee folieramen. Alle openingen zijn voorzien van gaas en de deur aan de voorzijde is uitzetbaar als luifel. Omdat de tent rondom geheel winddicht is, is hij geschikt om er ook in het voor- en najaar mee te kamperen. De Sphinx 5 biedt ruimte aan vier volwasse nen en er is nog een klein compartiment voor een kind. Deze tent van Eureka kost 499 euro. Meer is te lezen op www.eurekaeurope.com Het voorjaar lonkt, de vakan tiekriebels beginnen weer aan te wakkeren. Tijd om die oude tent eens van zolder te halen en die te bedanken voor bewezen diensten. Want de ontwikkelingen op ten- tengebied gaan hard. Ga je bijvoorbeeld met je gezin op kampeervakantie, dan hoefje echt niet meer uren te lopen klungelen met tentstokken. De Lawo van Bergans is geen doorsneetent. Met de Lawo moet je wel iets van een avon turier zijn. Je valt er op de camping namelijk nogal mee op. De Lawo is een tipi. Voor het snelle avontuur is de Lawo ideaal. Omdat hij maar één stok heeft, is hij supersnel op te zetten. Met een grondoppervlak van twaalf vierkante en een gewicht van slechts zes kilo is deze tent erg geschikt voor kano-, trek- en fietsvakanties. Met een beetje passen en meten passen er zes personen in. Deze tipi van Bergans kost 460 euro. Meer informatie is te vinden op www.bergans.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 22