Hennep verdeelt Spaans dorp Éénmalige voorjaarskorting buitenland 19 molenaar Sarkozy: Schengen opschorten 'Wulff trekt zich terug in klooster' Bon voor GRM^ brochure! Bel 0341 - 27 40 40 maandag 12 maart 2012 K^iS<55wy^s2ï^5Kv«»ica5«»aa Burgemeester wil grond verpachten aan cannabisgebruikers De burgemeester van het Ca talaanse dorp Rasquera wil gemeentegrond gaan ver pachten voor marihuana- teelt om een schuld van 1,3 miljoen weg te werken. door onze correspondent Pauline Blom Het geheim van Ras quera staat op het kerk hof Achter een hek met een hangslot. De geruchten dat de burgemeester Bernat Pellisa op deze gewijde grond zijn wietplantage heeft, zijn hardnekkig. Maar niet te checken. Want de sleutel ligt op het ge meentehuis. Het bergdorp op ruim een uur rij BERLIJN - De omstreden Duitse ex-president Christian WulfF zou zich hebben teruggetrokken in een klooster. Volgens het Duitse blad Bild am Sonntagis is het on duidelijk hoelang hij daar zal blij ven. WulfF zou zijn verblijf in het klooster alleen hebben onderbro ken om afgelopen donderdag aan wezig te zijn bij een Grosser Zap- fenstreich, een militair ceremoni eel volgens Pruisische traditie, voor zijn afscheid als staatshoofd. Daar trakteerden betogers hem op een fluitconcert. Ook hadden enke le belangrijke gasten afgezegd. WulfF trad vorige maand af na een lang slepend corruptieschandaal. den van Barcelona, wordt pas sinds de eeuwwisseling geconfron teerd met de buitenwereld, dank zij de asfaltering van de weg er heen. Het 'gat' was tot dan bekend om gevulde zoete koekjes en het geitenfeest. Het lokale nieuws wordt verspreid via luidsprekers en besproken op de hangplek voor ouderen: het plein voor de kroeg. Een oase van regelmaat en rust. Maar die is sinds de plannen voor cannabisteelt uitlekten, voorbij. Een invasie van journalisten uit de hele wereld heeft de bewoners mensenschuw gemaakt. Inwoon ster Anna heeft al haar overtui gingskracht nodig om dorpsgeno ten tot praten te krijgen. Maar niet buiten, en alleen met voornaam. Josep ziet de toekomst met angst tegemoet. „Marihuana kan een fa milie te gronde richten. Hoe moet het met mijn kleinkinderen? En de meneer die het allemaal heeft PARIJS - De Franse president Nico las Sarkozy dreigt het Franse lid maatschap van de Schengenzone op te schorten als er geen nieuwe regels komen om de illegale immi gratie in Europa beter te bestrij den. Dat zei hij gisteren tijdens een verkiezingsbijeenkomst. Als er de komende 12 maanden op dit terrein geen vooruitgang wordt geboekt, zal Frankrijk zijn lidmaat schap van het Verdrag van Schen gen opschorten tot er een akkoord is, zei Sarkozy, tijdens een campag netoespraak. De EU moet volgens hem landen kunnen straffen die hun grenzen onvoldoende bescher men. Sarkozy wil verder dat Europa zijn bedrijven beter beschermt. De Franse president bepleit EU-wetge- ving die is gebaseerd op de Buy American Act in de VS. De 'Koop Europees Wet' moet volgens Sarko zy regeringen in de EU verplich ten om bij openbare aanbestedin gen Europese producten voor te trekken. bedacht maakt een Messi. De bur gemeester ontwijkt zigzaggend al le vragen." Pellisa - sinds 2003 in ambt - wordt gezien als de kwade genius. „Een dictator", vindt Pedro. „Wij hoorden pas van de plannen toen journalisten erover begonnen. De republikeinse partij van de burge meester heeft een meerderheid in de raad dus kan hij doen wat hij wil." Anna (47) komt uit Neder land. Zij is met haar gezin bewust naar een rustig dorp op het Spaan se platteland verhuisd en is 'onge looflijk pissig'. „Officieel wordt ge kweekt voor medicinaal gebruik, maar het gaat hele foute mensen aantrekken. Want in Spanje is can nabis nog steeds een verboden vrucht." Kweken voor eigen ge bruik mag echter. Vandaar dat Pel lisa een deal heeft gesloten met ABCDA, de organisatie van canna bisgebruikers in Barcelona. Elk lid of bel direct 0341 - 27 40 40 Trapliften j Sta-op stoelen Naam Mevr Dhr Adres: j Postcode: Plaats. i Telefoon: i E-mail: wk1l_M'l_pzc van die organisatie krijgt één vier kante meter grond in Rasquera, in te zaaien vanaf begin april. Per jaar goed voor 600.000 euro aan in komsten. De burgemeester noemt de aandacht voor zijn dorp 'posi tief. „Het project is legaal. Het gaat niet over cannabis, maar over het opzetten van een bedrijf dat uiteindelijk geld gaat verdienen voor het dorp." Anna: „Als het project doorgaat, moeten we aan de slag. Dit kun nen we niet laten gebeuren. Ik wil hier blijven wonen. Maar als er ma rihuana op de velden komt, mo gen ze mijn villa zo hebben. Dan vertrek ik." Mogelijk hoeft dat niet. Op 10 april is er in Rasquera een referen dum. Als meer dan 75» procent van de inwoners tegen stemt, gaat het project niet door. Probleem: Pelis- sa wil elke stemmer persoonlijk controleren. CAIRO 'Maagdelijkheidstest' arts niet bewezen Een Egyptische militaire rechtbank heeft gisteren een legerarts vrijge sproken, die werd verdacht van het uitvoeren van een gedwongen maagdelijkheidstest bij een vrou welijke arrestant Dat zou gebeurd zijn tijdens de volksprotesten van vorig jaar. De rechters stelden dat niet kon worden bewezen dat arts activiste Samira Ibrahim had ge dwongen tot een test, nadat ze was opgepakt bij een betoging op het Tahrirplein. WASHINGTON Santorum verslaat Romney in Kansas In de race om de Republikeinse no minatie voor de Amerikaanse presi dentsverkiezingen heeft Rick San torum in de staat Kansas Mitt Rom ney verslagen. Santorum kreeg de steun van 51 procent van de kie zers. Romney bleef steken op 21 procent. Hij won zaterdag echter wel de voorverkiezingen in het dunbevolkte Wyoming. Zonder postzegel naar Molenaar. Antw. nr. 506, 8070 VB Nunspeet Vrijblijvend thuisadvies? Molenaar geeft graag onafhankelijk advies bij u thuis. Wij komen graag langs met onze rijdende showroom UNIEKE >2 téJjfc service! Bezoek een dealer Open ma t/m vr in 10-18 Alkmaar Rijnstraat 117 Arnhem Ringoven 16 Best Eindhovenseweg 30 Heerlen in d? Cramer 21 Hengelo Vosboerweg 16 Katwijk Lageweg Cl Heen)" Nunspeet laan 13 Roden Westéresch S Veenendaal eveldselaan 19 Waddinxveen Mercuriusweg 15 Wateringen G'aveivandseweg 28 WElZIjNSPRODUCTEN Gratis brochure? E Vaste scootmobielen. Lange afstanden? geen probleem! Opvouwbare scootmobielen. Altijd en overal mobiel! Vaste scootmobielen Niet geldig ï.c.m. andere acties. Excl mand en'armleggers Opvouwbare scootmobielen Naar de winkel of een ommetje maken Voor binnen en buiten Ideaal om mee te nemen Verstelbare stuurkolom, armleggers.en stoel Anti-lekbanden Geschikt voor lange afstanden Zelf uw boodschappen doen Er op uit zonder moe te worden Hoge kwaliteit luchtbanden Comfortabele zitting Stabiel en veilig

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9