Militair VS doodt 16 burgers Met stip naar Italië! stipreizen.nl 81 b UltGl België haalt norm drie procent wél M Links wint verkiezingen in Slowakije maandag 12 maart 2012 door onze correspondent Hans de Bruijn BRUSSEL - Een half jaar geleden was België nog een van de zorgen kindjes van Europa, sinds dit week end is het volgens premier Elio Di Rupo 'één van de beste leerlingen van de klas, zo niet de beste'. De aanleiding voor zijn borstklopperij waren de 2,5 miljard euro aan extra bezuinigingen waarover de regeringspartijen het zaterdaga vond laat eens werden. Samen met de 11,3 miljard aan om buigingen uit het regeerakkoord van afgelopen herfst moet dit er toe leiden dat het Belgische begro tingstekort eind dit jaar tot 2,8 pro cent is teruggedrongen, beneden de Europese norm van 3 procent Van de EU-landen met een tekort boven 3 procent doet België (dat eind 2011 een tekort van 4,1 pro cent had) het inderdaad - voorlo pig althans - goed. In 2015 moet het tekort geheel weg zijn. En dat alles, volgens Di Rupo, zonder de koopkracht aan te tasten. De enige belastingverhogingen betreffen de tabaksaccijns en een heffing op rentes van hoge spaartegoeden. In totaal wordt volgens de nieuwe afspraken nog eens 1,85 miljard be zuinigd, niet met de botte bijl maar via de kaasschaafmethode. Op tientallen postjes worden de miljoenen bij elkaar geschraapt. Voorts wordt een buffer opge bouwd van 650 miljoen door maat regelen uit te stellen of te bevrie zen. Koopkrachthandhaving stond voor de Waalse socialist Di Rupo voorop. De grootste oppositiepar tij, de Vlaamse N-VA, spon al elec toraal garen bij het afschilderen van Di Rupo-i als de 'belastingsre- gering'. Moordpartij in twee dorpen bij Kandaharin Afghanistan Zestien mensen, onder wie negen vrouwen en drie kinde ren. Een Amerikaanse militair richtte gisterochtend in alle vroegte in zijn eentje een bloedbad aan in drie huizen van twee dorpen in de Afghaanse provincie Kandahar. KABUL - Een Amerikaanse militair heeft gisteren in de Afghaanse pro vincie Kandahar zestien burgers doodgeschoten. Volgens president Hamid Karzai van Afghanistan zijn onder de slachtoffers negen kinderen en drie vrouwen uit twee verschillende dorpen. „Dit is een moordpartij, een doel bewuste daad tegen onschuldige burgers waarvoor geen vergiffenis mogelijk is", verklaarde Karzai. Hij eiste uitleg van de Verenigde Sta ten en wees erop dat hij er al lan ger op hamert dat de VS een einde maken aan het geweld tegen Af ghaanse burgers. De dader drong voor zonsopgang het ouderlijk huis binnen van een jongen die het bloedbad overleef de. Hij wekte de 15-jarige Rafiullah en zijn familie en opende het vuur. Rafiullah, die een schot wond in zijn been opliep, deed zijn verhaal gisteren per telefoon aan president Karzai. De Amerikaan hield huis in drie huizen van twee dorpen en schoot daarbij zestien mensen dood, aldus minister Asadullah Khalid van Grenszaken en Stam men. Dorpsleiders bevestigen dat en vullen aan dat de militair ook vrouwen en kinderen niet spaarde. De tweede man van de internatio nale troepen in Afghanistan be klemtoonde dat de dader op eigen houtje handelde. „Ik kan niet ver klaren wat de dader tot zulke hard vochtige daden heeft bewogen, Een Afghaanse jongeman treurt om zijn familieleden, die zijn doodgeschoten door een Amerikaanse militair, die ge legerd was in Panjwai, Kandahar. foto Allouddin Khan/AP maar die zijn op geen enkele wijze onderdeel van het Isaf-optreden", benadrukte luitenant-generaal Adrian Bradshaw. Inwoners van de dorpen Alkozai en Balandi toonden een fotograaf van persbureau AP vijftien licha men van dorpsgenoten die door de Amerikaan om het leven zou den zijn gebracht. De lijken waren in lakens gehuld, maar vertoonden brandsporen. Twaalf slachtoffers zijn volgens een inwoner uit Balandi uit dat dorp afkomstig. Samad Khan, die tijdens het drama niet thuis was, vond bij terugkeer de lijken van al le elf overige leden van zijn gezin. Hij eiste gisteren de uitlevering van de dader aan de nabestaan den, mocht die niet door de autori teiten in Kabul worden bestraft. De beide in rouw gedompelde dor pen liggen zo'n vijfhonderd meter van een Amerikaanse legerbasis. Het Amerikaanse leger onderzoekt de schietpartij in samenwerking met de Afghaanse autoriteiten. Het is onduidelijk of de dader zijn slachtoffers kende. De spanningen tussen de Ameri kaanse troepen en de Afghaanse bevolking waren de afgelopen we ken opgelopen. Aanleiding was de verbranding van korans op een Amerikaanse legerbasis. Bij de de monstraties en het geweld die daarop volgden, kwamen onge veer dertig mensen om het leven. Onder hen waren zes Amerikaan se militairen. zie onze website:buitenland Kogelhulzen zijn de stille getuigen ANVR w id CaümleitKifonds/reseiYeniissluisten. De kortingen rijn reeds verwertl in de prijs. DniHmrten en prijswijfljingen voorbehouden. BRATISLAVA - De Slowaakse sociaal democraten hebben maar liefst 45 procent van de kiezers achter zich gekregen in de parlementsverkie zingen van zaterdag. Dat bleek gis teren, nadat de stemmen van 97 procent van de kieslokalen waren geteld. Daardoor krijgt Smer, de partij van de voormalig premier Robert Fico, 84 van de 150 zetels in het parlement. Fico kan zo opnieuw premier wor den en zijn verkiezingsprogramma 'volledig uitvoeren', zo sprak hij zelf. De partij beloofde een verzor gingsstaat te creëeren en de over heidsfinanciën op orde te brengen, zonder dat dit ten koste gaat van de mensen met de laagste inko mens. De 47-jarige Fico wil een pro-Euro pees beleid gaan voeren. Zijn vori ge regering leidde het land in 2009 de eurozone in. De Slowaakse premier Iveta Radi- cova was in oktober nog tegen uit breiding van het Europees nood fonds. Doordat het parlement haar standpunt niet ondersteunde, werd een vervroegde stembusgang nodig.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8