Tragedie die we nooit vergeten' 61 binnenland Luxe NIJLCRUISE De tsunami die Japan een jaar geleden overspoelde, is gisteren ook door Japanners in Amsterdam, herdacht. „We moeten nadenken over de toekomst." BOEK ONLINE of bel 0900-9697 maandag 12 maart 2012 HERDENKING JAPAN 'Laat de rampgebieden zijn herbouwd als de kinderen die op de dag van de ramp zijn geboren, tien jaar worden' Yoshihiko Noda, premier van Japan Overal in Japan werd op pre cies het moment dat de aard beving vorig jaar plaats vond, een minuut stilte ge houden. Ook keizer Akihito was daarbij. Voor de 70-jarige Tshiko Murakami brengen de herinneringen aan de aardbeving en de daarop volgende tsunami, die haar dorp Rikuzentakata en haar zuster pre cies een jaar geleden wegspoelden, opnieuw tranen in haar ogen. „Mijn zus is nooit gevonden, dus kan ik geen vrede vinden", zegt Murakami Op het exacte moment dat Japan vorig jaar werd getroffen door een zware aardbeving, zijn gisteren overal in het land de 19.000 slacht offers met een minuut stilte her dacht. De aardbeving en de tsuna mi verwoestten ook de kerncentra le in Fukushima, wat tot een kern ramp leidde. Rond het rampgebied en in hoofd stad Tokio kwamen mensen bij een voor herdenkingen. Aan de ce remonie in Tokio nam keizer Aki hito deel, samen met hooggeplaat ste politici en 1.200 anderen. De keizer zei dat Japan de tragedie 'nooit zal vergeten' en hij bena drukte het belang van samenzijn en elkaar helpen in zware tijden. Premier Noda stelde dat het Japan se volk in het verleden al veel ram pen en moeilijkheden overwon. Hij riep zijn landgenoten op het land weer op te bouwen. „Laat de rampgebieden volledig zijn her bouwd als de kinderen die op de dag van de tsunami zijn geboren, tien jaar oud worden", zei Noda. In de zwaar getroffen gebieden in het noordoosten land waren de ce remonies kleiner van opzet. In Ishi- nomaki, waar vierduizend men sen omkwamen, werd geen mo ment stilte gehouden maar gingen de sirenes af Bewoners waren ge waarschuwd om paniek te voorko men. In het district Watanoha kwamen ongeveer tachtig mensen bij elkaar om de ramp te herdenken, onder wie de 37-jarige Hitomi Oikawa die haar vader verloor. „Het is een jaar sinds mijn vader stierf. Ik bid dat ik mijn verdriet achter me kan laten en mijn kinderen zich beter gaan voelen", zegt Oikawa. Inwo ners van Okuma, waar de kapotte kerncentrale Fukushima staat, kwamen per bus naar het plaatsje. Ze wonen daar niet meer wegens besmettingsgevaar. De nabestaan den hadden zich dan ook gehuld in beschermende pakken en hand schoenen en bedekten hun schoe nen met plastic. De herdenking leidde ook tot pro test. Circa vijftig mensen verzamel den zich bij het hoofdkantoor van Tepco, de eigenaar van de kerncen trale, en eisten dat alle nucleaire in stallaties in Japan sluiten. In Ko- riyama vulden betogers een heel stadion om duidelijk te maken dat ze tegen kernenergie zijn. OUDEHASKE Eerste kievitsei in Friesland gevonden Jan Oosterman (57) uit het Friese Oudehaske heeft het eerste kievits ei gevonden. Hij trof het ei zater dagmorgen om 7.48 uur aan in een maïsveld tussen Oudehaske en Rot tum. De vinder kreeg 15 euro en een beeldje. De provincie meldt dat het ei op de zeventigste dag van het jaar is gevonden en dat is precies het gemiddelde van de afge lopen jaren. TILBURG Vrouw belandt door buizerd in vangrail Een 28-jarige automobiliste uit Nis- telrode is bij Tilburg licht gewond geraakt toen ze een buizerd pro beerde te ontwijken. Ook de vogel raakte gewond en is naar een vogel opvang gebracht. De vrouw botste met haar auto te gen de vangrail toen de buizerd in haar richting vloog. De auto is to tal loss. l*T£ ren Nijlcruise boekt u nérgens voordeliger! Zie www.kras.nl/nijlcruise 15 cpm Prijzen zijn per persoon tenzij anders vermeld. Prijzen zijn exclusief reserveringskosten en Calamiteitenfonds. 'voor exacte voorwaarden, zie www.kras.nl 8-/15-daagse vliegreis/cruise Egypte Alle excursies roet Nederlands; sprekende^ LUXE NIJLCRUISE Vertrek: van 15/3/2012 t/m 25/10/2012 boek vandaag nog deze luxueuze en supervoordelige cruise per MS l'Aube du Nil, inclusief alle maaltijden. Voor slechts 15 per dag extra, ook all inclusive" mogelijk! wilt u alle highlights langs de Nijl zien? Boek dan vooraf, zéér voordelig het optionele excursiepakket incl. entreegelden, transfers, Nederlandssprekende reisleiding en bezoek o.a. de Vallei der Koningen, de Tempel van Hatsjepsoet, de enorme Kolossen van Memnon, de Horus Tempel, de Highdam, de onvoltooide Obelisk, de Tempel van Philae en de fameuze tempels van Kom Ombo, Luxor en Karnak. diverse strandverlengingen Hurghada mogelijk! UW 5-STERREN SCHIP MS L'AUBE DU NIL stijlvol riviercruiseschip, volledig gerenoveerd in dec. '10 ruime, sfeervolle buitenhutten met LCD-tv, minibar, kluisje, badkamer met bad/douche en toilet en panorama-raam zonnedek met zwembad, 2 jacuzzi's, zitjes en ligbedden lounge, restaurant, bar met dansgelegenheid, panoramabar, souvenirshops en gratis Wi-Fi INCLUSIEF: vlucht Amsterdam-Luxor v.v. met ArkeFly, lucht havenbelastingen en brandstofheffing, Nederlandssprekende reisleiding, transfers, cruise met verblijf in een voordeelhut op het 5-sterren MS l'Aube du Nil inclusief ontbijt, lunch en diner. waarom zou je meer betalen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 6