Frans Bevers neemt leiding in eredivisie 39 i Topborden pakken punten voor HWP maandag 12 maart 2012 'Het blijft heel apart om tegen een vrouw te spelen' Mare Hackenberg Simone en Dennis Verdurmen. Si- mone is heel Vast'. Mare Hackenberg: „Het blijft heel apart om tegen een vrouw te spe len. Vanaf de derde game ben ik veel op haar forehand gaan spelen en heb ik veel ballen geplaatst. Met een beetje geluk heb ik de der de en vierde game gewonnen", be kende hij. „De vijfde heb ik niet meer weggegeven." Simone de Klerk, die net als Den nis Verdurmen in de slotfase won, treurde niet al te lang over het ver foto Mark Neelemans lies. „Het wordt heel lastig om er in te blijven, maar onderin staat het heel dicht bij elkaar. Ik zou wel heel graag in de tweede divisie wil len blijven. Dan speel je tegen mensen tegen wie je nog niet veel hebt gespeeld." door Roeland Alders burg moest winnen om niet ver der in de problemen te komen en een tijd zag het er ook aardig uit voor het team van captain Maar ten Westerweele. Johan de Wolf remiseerde snel tegen Joey Gro- chal, maar op de rest van de bor den leek er een overwinning in te zitten. Mathijs Janssen liet zien dat hij nog altijd vooruit gaat en hield zijn honderd procent score vast door Rinus Burgerhoff in het eindspel te verschalken. Daarna kantelde de wedstrijd. Verrassend was daarbij dat de opgeofferde Joey van de Braak voor Goes aan bord de ervaren Cor Jansen naar een nederlaag speelde. Met een 3,5-2,5 voorsprong voor Goes leek er nog een punt te halen voor Mid delburg ware het niet dat Wim Stange te veel tijd verbruikte tegen Remco van de Braak. Terneuzen-De Pion 2 3-5: In een spannende wedstrijd gingen de Roosendalers van De Pion 2 er met de winst vandoor, terwijl Ter- neuzen net zo goed had kunnen winnen. Op de onderste borden ging het mis, terwijl de stellingen best goed waren. Philip de Vroe zag zijn aanval dood lopen en ver loor in de counter, terwijl Kees Freeke iets te enthousiast te werk ging met een pion meer. Wilfried Vleeskens had een scherpe partij, maar kwam een stuk te kort. Daar tegenover stond de overwinning van Kurt Coppenolle die vanuit mindere positie de winst greep. Met nog twee duels te gaan kan Terneuzen nog degraderen. DSC Delft 3-Souburg 2,5-5,5: De Souburgers blijven nog altijd in de race om het kampioenschap. De 'achterstand op koploper UVS be draagt slechts één matchpunt. Lan ge tijd ging de wedstrijd gelijk op, daarna deelden de Delftenaren ca deautjes uit. René Tiggelman kreeg pardoes de zege. Bert Hende- rikse won daarna vanuit totaal ge lijke stelling en Koos Zomer kreeg in zijn geruïneerde partij plotse ling een toren cadeau. Topscorer Jeroen Hekhuis moest voor het eerst dit seizoen een nederlaag slik ken, maar daar stond een zege van Henrik Porte tegenover. asas@isagsaa>Bg88BSi»iBS door Joop van den Oudenhoven SLUISKIL/KAPELLE - Na het dubbele biljartweekeinde in de eredivisie driebanden heeft Frans Bevers goe de zaken gedaan met twee over winningen. Eerst werd Ai Biljarts op een 8-o-nederlaag getrakteerd, waarna een dag later Snellen Recy cling nipt werd verslagen: 5-3. Mar tens Cleaning speelde in eigen huis 4-4-gelijk en verloor uit bij TOW met 2-6. Cijfërs liegen nooit wordt wel eens gezegd maar in het geval van de strijd tussen Ai en Frans Bevers lag dat heel wat genuanceerder. Jean Paul de Bruijn, Glenn Hof man en Frédéric Caudron hadden veel moeite met hun tegenstander en wonnen met klein verschil. Over de klasse van Eddy Leppens raakte men in het Gelderse niet uitgepraat. Hij won in slechts acht tien beurten van de Deen Dion Nelin. Een dag later in eigen huis zou de Belg het nog eens dunne tjes overdoen en won in negentien beurten van Peter Ceulemans. Kort ging de strijd gelijk op, maar toen Ceulemans bij 31-28 even ha perde was Leppens vertrokken en besliste de strijd met een magistra le slotserie van veertien. Voordien had Jean Paul de Bruijn net als een dag eerder gewonnen maar nu met royaal verschil en in slechts 29 beurten. De Bruijn: „Ik ben tevre den met mijn eigen resultaten, maar nu moeten we nog afwach ten wat de anderen doen. Als die winnen is mijn weekend oké." Dat zou het worden al kostte het bloed, zweet en tranen. Omdat Glenn Hofman bij uitzondering eens verloor, moest het van Caudron komen in zijn strijd te gen Roland Forthomme. De Luike naar vertrok als een speer en Caudron zocht vergeefs naar het goede gevoel. Bij 27-37 leek het op een gelijkspel uit te draaien. Een curieus moment bracht de omme keer in de wedstrijd. Een nage noeg onmaakbaar patroon lag op tafel. Caudron nam een time:out en nog één. Een uniek moment dat de toekijkende Peter de Backer noopte te zeggen: „Dit heb ik nog nooit gezien en dat door de we reldkampioen." Na voldoende bedenktijd maakte de Belg een onwaarschijnlijke los- bander die de zaal op zijn grond vesten deed schudden. Dit punt gaf zoveel vertrouwen dat hij als nog toesloeg met een serie van elf en voor het eerst aan de leiding kwam, 48-45. De matadoren hiel den elkaar uiteindelijk in even wicht en dat bracht Frans Bevers de tweede zege van het weekeinde en daardoor aan de leiding. Bij Martens Cleaning was Ray mond Ceulemans het feestvarken. Eerst werd hij voorafgaande aan zijn partij tegen Gerwin Valentijn gefêteerd vanwege het feit dat hij MIDDELBURG - Waar het eerste team van Het Witte Paard al kans loos was voor de titel in de eerste klasse van de landelijke schaakcom petitie, lijkt het derde team van de Sassenaren het in de derde klasse ook niet te gaan redden. Thuis te gen De Drie Torens werd een pijn lijke nederlaag geleden, waardoor het team de laatste twee ronden af hankelijk is van de concurrentie. HWP Sas van Gent-Paul Keres 7,5-2,5: Eindelijk boekte de Zeeuws-Vlamingen een keurige overwinning in de eerste klasse. De topborden pakten de punten, al had Steven Geirnaert aan het eerste bord het lange tijd moeilijk totdat hij zijn tegenstander fopte. Waar Geirnaert eigenlijk te veel kreeg, waren het Hans Groffen en Simon Provoost die met hun remi se te weinig kregen. Deze prima overwinning is een opsteker, maar het kampioenschap kan er al lang niet meer mee gehaald worden. HWP Sas van Gent 2-Philidor Leiden 6-2: De reserves van Het Witte Paard hebben een goede stap gezet richting lijfsbehoud in de tweede klasse. In een ware vier puntenwedstrijd tegen hekkenslui ter Philidor Leiden ging het lange tijd gelijk op. In de tijdnoodfase waren het de Zeeuws-Vlamingen die de punten pakten. David Roos, Mamix van der Zalm, Harry Pro voost en teamleider Kees Nieuwe- link zorgden voor een comfortabe le 4-0. Maarten Rademakers zorg de voor het beslissende halfje, waarna Adrian Roos het Sasse feest compleet maakte. HWP Sas van Gent 3-De Drie To rens 3-5: De titelaspiraties van het derde team van Het Witte Paard kunnen de koelkast in. Zelf was het uiterst ongelukkig tegen De Drie Torens uit Tilburg, terwijl de grootste concurrent Stukkenjagers 2 uit Tilburg ontsnapte in Delft aan een nederlaag. Het kan nog al tijd, maar dan moeten de Sassen aren hopen op een misstap van de Tilburgers, terwijl men zelf alles moet winnen. Middelburg-Goes 3-5: Middel- Yi&X&&&&38jgrB88!SaSSBSf&SSSfZaxeZSSISS5SS95$SZ EINDHOVEN NK-goud voor Mulder Judoka Lein Mulder is afgelopen za terdag in het Indoor Sportcentrum Eindhoven Nederlands kampioen judo geworden bij de semi-aspiran- ten (tot 15 jaar). Twee meisjes van Judo Goes grepen net naast een gouden plak. Zoïe Moerman (-36 ki lo) uit Goes verloor in de Golden Score door een straf (shido). Deni- se de Korte (-63 kilo) uit Tholen strandde ook in de finale. Middelburger Zeno Caninga (+60 kilo, ss Geelhoed) won brons. MIDDELBURG Vader wint Grote Prijs Milan Vader uit Middelburg is win naar geworden van de Grote Prijs Kivada Wielersport in Berlicum bij de nieuwelingen. Vader reed met een groep van zeven renners aan kop, toen hij in het derde rondje het genoeg vond en iedereen eraf reed. Bij de nieuwelingen meisjes werd Didi de Vries uit Wilhelmina- dorp vijfde. precies vijftig jaar geleden aan de internationale top verscheen. Met een daarna maakte hij samen met Martin Spoormans het feestje com pleet doordat hij Valentijn ver sloeg en Spoormans Jef Philipoom het nakijken gaf Het betekende een onverwachte remise tegen De Utrechters van Dekker Keukens na dat eerder Kay de Zwart en Henk Habraken kansloos hadden verlo ren. Gisteren in Vlaardingen gaf Ceule mans zijn visitekaartje nog een keer af en won opnieuw van een man uit Sint Willebrord, Frans van Kuyk. Met winst partijen in 34 en 29 beurten toonde de biljartle gende aan dat hij ondanks zijn 74 jaar nog niet moet worden afge schreven. Omdat Martin Spoor mans, Jens van Dam, na het Bitalis lang lastig te hebben gemaakt, en Henk Habraken hadden verloren kon er dit keer geen verrassing worden toegevoegd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69