Arnemuiden wint derby 381 sport De Vet heeft advies voor Van Remortel De Schelde vindt weer aansluiting met subtop Zaamslag verslaat ZKV in verplicht nummer ZaaEvoetbaliers Groene Ster blijven winnen maandag 12 maart 2012 Vier partijen eindigden in een overwinning in drie games. Die vielen allemaal in het voordeel van Arnemuiden uit. door Wim de Vos terneuzen - Het was een amusant gesprek na afloop van de tweede DOW-loop van dit seizoen. Twee Zeeuws-Vlamingen hadden zich achter de Belgische winnaar San- der Verminck verzekerd van de tweede en derde plaats. Axelaar Peter de Vet (tweede) is de laatste weken sterk op dreef en streekge noot Patrick van Remortel uit Hulst (derde) had dit jaar nog niet eerder zo hard gelopen tijdens een wedstrijd over vijftien kilometer. Peter de Vet was opnieuw tevre den. Na een lange tijd waarin suk kelen centraal stond won de Axe laar een paar weken geleden de derde DRV Natuurloop in Cad- zand-Bad. „En sinds die tijd blijft het goed gaan. Vandaag werd er vanaf het begin hard aan getrok ken. Dat kon ik niet meteen beant woorden, maar de tweede plaats is eigenlijk nooit in gevaar geweest", aldus De Vet, die ook nog een paar voedingsadviezen had voor Patrick van Remortel waardoor die wellicht nog sneller zou kun nen lopen. „Pannenkoeken eten voor de wedstrijd. Dat is ook een goede basis om een wedstrijd te lo pen", wist De Vet. Van Remortel stond een beetje met zijn oren te klapperen. „Wat zeg je nu? Pannenkoeken eten terneuzen - De waterpoloërs van De Schelde boekten zaterdag een fraaie 3-8-zege op Hellas-Glana, waardoor de ploeg weer meedoet in de subtop van de vierde klasse bond. De Bruinvis verloor bij De Treffers 3 met 8-4. Hellas-Glana-De Schelde 3-8: De bezoekers uit Terneuzen namen al snel een 0-3-voorsprong. Hel las-Glana had het lastig met een goed verdedigend De Schelde, dat ook nog eens de 0-4 scoorde. De thuisploeg wist daarna tot twee keer toe een manmeersituatie niet uit te buiten. Een snelle actie van De Schelde bracht de 0-5 op het bord. Pas aan het eind van de tweede pe- door JaapJan Ritsema terneuzen - De korfballers van Zaamslag hadden weinig moeite met ZKV. De ploeg won met 6-15. Voorafgaand aan de confrontatie met de Zeeuws-Vlamingen stond de teller van de thuisploeg op twee strafpunten. Een dubieuze buit nadat de ploeg niet op kwam dagen tegen Atlas in dit zaalsei zoen. De uitdaging die Zaamslag met zichzelf aanging was het ha len van de grens van twintig tref fers. Scheidend coach Richard Olle- fers zag die doelstelling verwate ren naarmate het fysieke karakter voor de start; dat kan toch nooit goed zijn. Ik heb dat vandaag-ook niet gedaan en ik loop mijn beste gemiddelde van dit jaar. Ik denk toch dat ik er niet aan ga begin nen", aldus Van Remortel. Pannenkoeken of niet; Patrick van Remortel liep een opmerkelijk ster ke wedstrijd. „Zo snel heb ik dit jaar nog niet eerder gelopen over de vijftien kilometer. Ik moet dus best tevreden zijn. Bovendien gaat het de laatste weken steeds lekker der. Vorige week heb ik zaterdag de halve marathon van Axel gelo pen en een dag later nog eens 39 kilometer getraind over een geva rieerd parkoers. Ik denk dat er ze ker zes kilometer onverharde weg in was opgenomen", aldus Van Re mortel. Tijd voor een marathon? „Nee, dat is mijn ding niet. Ik ben tevreden, omdat het nog steeds zo goed gaat." Sander Verminck behield door zijn zege van zaterdag ruim schoots de leiding in de strijd om het SSP Runnerscriterium. Naaste belager Benjamin Gerrits moest vanwege een blessure verstek laten gaan en scoorde dus geen punten. Niki Bogaert uit het Belgische Sint-Niklaas was de snelste bij de vrouwen. Mark Verhage uit Reu- zenhoek liep naar een goede twee de plaats op de middenafstand, de 10400 meter. riode kwam de eerste goal van Hel- lasglana: 1-5. De Schelde speelde een geconcentreerde derde perio de, waarin de ploeg weinig weggaf en snel uitliep naar 1-7. In de laat ste periode werd het nog 3-8. Scores De Schelde: Niek Kampman, Mertijn Loof, Ivan Jansen van Roosen daal 2, Edwin de Jong, Ton van Duijn 1. De Treffers 3-De Bruinvis 8-4: De Bruinvis keek snel tegen een 2-0-achterstand aan. De ploeg uit Sas van Gent kwam echter knap te rug tot 3-2, maar het ontbreken van wissels brak het team op. Via 5-2 en 6-4 verscheen er een 8-4-eindstand op het scorebord. Scores De Bruinvis: Angelo de Meijer 2, Ad Jan Hoste, Tim Roeb 1. van de wedstrijd gênante trekjes kreeg. Op halve kracht freewheel de Zaamslag naar het einde van de zaalcompetitie. Scores Zaamslag: Pjotr Hamelink 5, Marco van Reeuwijk en Marjan Verhage 3, Marnix de Bat, Linda Hamelink, Ri chard Verolme en Mandy Ollefers 1 Luctor-Tjoba 4:12-10. Scores Luctor: Adrie de Jonge 3, Wiet- se Roest 3, Hans Verlinde 2, Lisanne Ha melink, Marit de Kok, Eline Jansen en Karlijn den Hollander 1. BKC-Seolto 4: 8-8. Scores BKC: Myrthe Faro, Ruben van de Sande en Jan-Willem de Groote 2, Mariëlle Faes en Anne de Koster 1 kloosterzande - De tafeltennis- derby tussen de mannenteams van SAR en Arnemuiden was nooit een echte wedstrijd. De Wal- cherse titelkandidaat denderde over de thuisploeg heen. Het werd uiteindelijk 2-8. SAR prees zich gelukkig, omdat na zeven partijen tegen een hatelijk nul werd aangekeken. De eerste drie partijen gingen in drie games naar de bezoekers. De gemoedelijk heid waarmee beide teams na af loop met elkaar omgingen, zei veel over de onderlinge band. SAR en Arnemuiden lieten elkaar als hoogst spelende Zeeuwse teams in waarde. „In de tweede divisie is het allemaal wat minder prestatie gericht", zei Arnemuidenaar Riny Kasse. „In de eerste divisie speel je tegen teams, die alleen maar wil len presteren. Na afloop zie je nie- SAR-Arnemuiden 2-8 Simone de Klerk-Riny Kasse 10-12, 5-11,6-11; Dennis Verdurmen-Jeroen de Hei de 3-11, 8-11, 8-11; Johan 't Hooft-Marc Hackenberg 4-11,3-11, 8-11; Simone de Klerk/Dennis Verdur- men-Riny. Kasse/Jeroen de Heide 9-11, 6-11, 11-1, 2-11; Dennis Verdurmen-Riny Kasse 11-8, 9-11,15-17,11-8, 5-11; Johan 't Hooft-Riny Kasse 4-11, 10-12,11-13; Dennis Verdurmen-Marc Hacken berg 11-8, 9-11,4-11, 11-8,11-5; Johan 't Hooft-Riny Kasse 5-11, 8-11,11-8,11-13; Simone de Klerk-Jeroen de Heide 11-8, 8-11, 7-11,11-6,11-4. vlissingen - De zaalvoetballers van Groene Ster zijn na de winter stop aan een indrukwekkende se rie bezig in de eredivisie. Sinds een aantal spelers is teruggekeerd in het eerste team wordt de ene na de andere wedstrijd gewonnen. Vrijdagavond wonnen de Vlissin- gers in sporthal Baskensburg met 10-4 van ZWM/Campus. De doelpunten werden gemaakt door Khalid El Hattach (3x), Hoes sein Bouzambou, Salim Ben Sel- lam, Said Bouzambou (2x), Etien- ne Mallie en Abdoe Abdendi. De ploeg van Mo Ahrouch staat door de zege nog vaster op de vier de plaats. Er zijn nog vijf duels te spelen. De achterstand op koploper TFH bedraagt zeven punten. Komende vrijdag staat de uitwed strijd tegen nummer zes Noordzee op het programma. mand in de kantine. Je gaat toch niet twee uur in de auto zitten om direct daarna weg-te gaan?" Mare Hackenberg: „Als je tegen één van de beste Zeeuwse teams speelt, wil je niet verliezen. Maar dat hele fanatieke, dat hebben we wel gehad." Arnemuiden, dat ook de eerste drie competitieduels won, deelde vanaf de eerste opslag de lakens uit. Precies halverwege het Zeeuws on deronsje leek Simone de Klerk te kunnen tegenscoren. De jongste van alle spelers legde Hackenberg het vuur aan de schenen, bouwde een 2-o-voorsprong op, maar moest toch capituleren. Het was te kenend voor het krachtsverschil tussen beide ploegen, die een doel stelling hebben die mijlenver uit el kaar ligt. „Zij zijn de gedoodverfde kampioen", zei Johan 't Hooft. „Wij doen het goed als we erin blijven. Arnemuiden heeft een te.am van vijf man. Wij zijn maar met zijn drieën. Dan heb je weinig keuze. We hebben in de eerste drie wedstrijden twee keer met 6-4 gewonnen en verloren van TOV, dat normaal gesproken twee de wordt. Dat valt niet tegen voor een ploeg die gepromoveerd is. Twee jaar geleden zijn we kans loos gedegradeerd. Het streven is om dit seizoen wat langer mee te doen dan vijf wedstrijden. Tegen Arnemuiden is het hard gegaan, maar ze winnen normaal gespro ken alles met dikke cijfers." Arnemuiden kwam flitsend uit de startblokken en deelde in de eer ste drie partijen door drie keer met 3-0 te winnen een mentale tik uit. Jean Paul de Bruijn had een goed weekend met zijn team Frans Bevers. foto Mark Neelemans Simone de Klerk, die dit seizoen in de eredivisie van de vrouwen competitie één duel voor Smash'70 uit Hattem heeft ge speeld, leek na vijf verloren par tijen op rij de eer te kunnen red den. Zo ver kwam het niet. Riny Kasse: „We hebben het altijd lastig tegen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 68