Rapide gaat na de rust voor de bijl Schoondijke geeft SDO'63 een stevig pak rammel 3 6 'sport Pleijte en Schrier lopen pr in CPC Savok houdt zicht op handhaving maandag 12 maart 2012 door Eddy van der Hooft terneuzen - Met nog vijf wedstrij den te gaan wordt de druk voor Philippine in de vijfde klasse A van het zondagvoetbal kennelijk steeds groter. De koploper won gis teren maar moeizaam met 2-1 van Sluis. Van de achtervolgers ver sloeg Graauw met dezelfde eindcij fers Groede en was Sluiskil met 5-0 veel te sterk voor Hoofdplaat. Schoondijke haalde met 9-0 hard uit tegen SDO'63. Philippine-Sluis 2-1 (1-0): Philip pine had voor de rust het beste van het spel maar verloor de greep op de wedstrijd na de hervatting. Nadat Patrick Vinke de stand uit een strafschop op 1-1 had gebracht (in de eerste helft had Kevin Nie- len voor 1-1 gezorgd) moest Philip pine alles uit de kast halen om de overwinning veilig te stellen. Pas in de blessuretijd lukte het Kevin Nielen om Sluis definitief op de knieën te krijgen: 2-1. Graauw-Groede 2-1 (1-1): Groede opende sterk en kwam na ruim een kwartier spelen ook terecht op 0-1 door een doelpunt van Maxime Wille. Toen echter amper één minuut later Dominique de Burger de gelijkmaker scoorde kan telde de wedstrijd. Graauw had daarna niet alleen een overwicht DEN HAAG - Tim Pleijte en Michel Schrier hebben gisteren in Den Haag tijdens de City-Pier-Cityloop hun persoonlijk record verbeterd. Pleijte kwam op de halve mara thon tot een tijd van 1.07.32. Schrier zat daar vlak achter met 1.07.40. Tommy Staal liep in Den Haag de vijf kilometer en kwam als eerste over de finish in 15.25 mi nuten. De zeventienjarige atleet van AV'56 verbeterde eveneens zijn persoonlijke toptijd. De Zeeuwse atleten waren stuk Kevin Nielen was twee keer trefze ker voor Philippine. maar kreeg ook de beste kansen. In de 65e minuut was het Karei Steijaert die de beslissing forceerde en de eindstand op 2-1 bepaalde. Sluiskil-Hoofdplaat 5-0 (2-0): Sluiskil had weinig te vrezen van Hoofdplaat, dat zich kennelijk bij voorbaat al bij een nederlaag had Het blijft spannend in de vijfde klasse, want leider Philippine en achtervol ger Graauw winnen. voor stuk zeer tevreden over hun tijd. Pleijte verbeterde z'n pr met ruim drie minuten. „Ik heb nog niet zo heel vaak een halve mara thon gelopen, dus het was even kij ken wat er in zat. Ik was wegge gaan op een tijd van 1.08 en daar zit ik onder, dus ik ben tevreden." Pleijte liep bijna de hele wedstrijd in een grote groep samen met zijn trainingsmaatje van Dynamica Mi chel Schrier. „Het wa£ vooraf moei lijk in te schatten waar ik precies stond", zei Michel Schrier na af- neergelegd. Veli Eryürük en Time- cin Yilmaz schoten in de eerste helft raak. Na de hervatting waren het Jos Westerhout, Hassan Kesik- bas en opnieuw Veli Eryürük die de score opdreven naar 5-0. Koewacht-Vogelwaarde 1-2 (1-1): Het duel tussen Koewacht en Vo gelwaarde resulteerde in veel gele kaarten en weinig goed voetbal. Koewacht was wel iets meer in bal bezit, maar de bezoekers bleken wat doeltreffender. Artjan Lam bert opende in de achtste minuut de score, maar nog voor de rust te kende Sander Gelderland voor de gelijkmaker. In de tweede helft was het Rick Moens die Vogelwaar de in de 75e minuut de zege be zorgde. Koewacht beëindigde het duel met tien man omdat Darius Cirious met twee keer geel voortij dig kon gaan douchen. Schoondijke-SDO'63 9-0 (4-0): SDO'63 was geen schim van de ploeg van eerder dit seizoen en liet zich gewillig door Schoondijke naar de slachtbank leiden. Halver wege de wedstrijd leidde de thuisclub al met 4-0 door doelpun ten van Niek Haartsen (3X) en Andrew Wesbeek. In de tweede helft voegden Gieljan de Neve, Andrew Wesbeek, Ivo van Dam me (2x) en Robbie Nuberg daar nog eens vijf treffers aan toe: 9-0. loop. „Ik ben in voorbereiding op het NK in Venlo dat over twee we ken wordt gehouden. Dat is mijn hoofddoel, maar dat neemt niet weg dat ik zeer tevreden ben dat ik hier nu een persoonlijk record loop." Op de vijf kilometer maakte Tommy Staal uit Nieuw-Haamste- de opnieuw indruk. Het zeventien jarige talent, die deel uitmaakt van de nationale selectie, won met overmacht. „Ik had een voor sprong van 25 seconden op de nummer twee." De hockeyers van Rapide beha len een verdienstelijk 2-2-gelijk- spel tegen DES. Olympia gaat met 8-2 zwaar onderuit tegen Walcheren. Ook de vrouwen van Rapide verliezen. Zij trekken met 3-2 aan het kortste eind te gen Evergreen. door Peter Snelders hulst - De hockeysters van Rapi de zagen een veelbelovende voor sprong van 2-0 alsnog in rook op gaan in de tweede ldasse van de competitie. Evergreen won het duel met 3-2. Een klasse lager ver sloeg Walcheren in een spannend duel Liberty met dezelfde cijfers. Bij de mannen sleepte een men taal sterk Rapide in de derde klas se een punt in de wacht tegen het hooggeklasseerde DES. Een niveau lager was koploper Walcheren een maatje te groot (8-2) voor Olym pia en moest Goes met 5-2 buigen voor Tempo. Vrouwen. Tweede klasse Rapi- de-Evergreen 2-3 (2-2): Evergreen had een overwicht, maar toch was het Rapide dat met een voor sprong van 2-0 de rust inging. Twee scherpe acties zorgden voor die geflatteerde voorsprong. Na 25 minuten opende Tatsjana van den Eynde de score en kort voor de rust tekende Lieke Alberti voor 2-0 uit een strafcorner. In de tweede helft kon Rapide de bakens niet verzetten en moest het veelal het initiatief aan Ever green laten. In de eerste helft stond een uitstekend keepende An ne Statujew treffers van Evergreen in de weg. Na de hervatting was de druk zo groot dat ze alsnog drie keer moest capituleren. Derde klasse. Walcheren-Liber- ty 3-2 (2-2): Een met verschillende jeugdspeelsters uitkomend Walche ren begon furieus aan de wedstrijd en nam reeds na drie minuten de leiding via een fraaie solo van Eva Zelders. Niet zo heel veel later werd zij foutief afgestopt en verzil verde Zelders zelf de toegekende strafbal. Liberty herpakte zich echter en werkte voor de pauze de achter stand weg. In de tweede helft was het duel evenwichtig en zeer span nend. Na twintig minuten zorgde Denise Markelbach voor de bevrij dende winnende treffer. Mannen. Derde klasse. Rapi- de-DES 2-2 (0-1): Een evenwichtig duel met een terechte eindstand. Toch was het voor de thuisploeg wel een beetje zuur dat de gelijk maker van DES pas in blessuretijd tot stand kwam. In de eerste helft waren de bezoekers op voorsprong gekomen uit een strafcorner. Drie minuten na de pauze zorgde Joep Smits uit een strafcorner voor 1-1. Nog geen tien minuten later liet Quintin Missiaen via een tip in 2-1 noteren. In blessuretijd zag Rapide alsnog de winst aan zich voorbij gaan. Stef Linsen van Voorwaarts smasht de bal over het net in de wedstrijd te gen Voko. foto Mark Neelemans terneuzen - Voor de volleybal- sters van Savok neemt met de week kans op handhaving toe. De Sasse promotieklasser verraste voor eigen publiek met een 3-1-ze- ge op De Burgst en klampte stevi ger aan bij de overige staartploe- gen. Een klasse lager deed Voorwaarts prima zaken, door met 4-0 te win nen van de vijfde keus van De Burgst. IJVC was geen schim van de ploeg van een week eerder en verloor met 1-3 van Voko. De man nen van Voorwaarts waren in het veld niet veel minder dan Voko. De Axelse promotieklasser legde niettemin met 1-3 het loodje. Vrouwen. Savok-De Burgst 3-1 (25-21, 25-16, 25-17,18-25): De Sas se formatie stond opnieuw op vol le sterkte en dat zorgde voor moge lijkheden om tactische wissels toe te passen. Savok speelde met bele ving, enthousiast en met een grote inzet. De nummer zes van de com petitie had er geen antwoord op. Savok begon schoorvoetend. Een maal warm gedraaid, was er geen houden aan. De Zeeuws-Vlamin gen domineerden in de eerste drie sets. Met een lastige opslag werd De Burgst het initiatief ontnomen en de aanval gezocht. Aan het net wist de thuisploeg met de moge lijkheden wel raad. „Dit was onze beste wedstrijd van het seizoen", glunderde trainer Luc Chinitor, die de kans op handhaving zag stij gen. „We hebben natuurlijk nog een zwaar programma, maar dat geldt ook voor de andere teams." Voorwaarts-De Burgst 5 4-0 (25-18, 25-21, 25-11, 25-21): De Axel- se vrouwenploeg had de punten hard nodig en slaagde er met een ijzeren wil om te winnen in om maximaal resultaat te behalen. Voorwaarts speelde soms ver krampt, maar profiteerde vooral van fouten aan de kant van de be zoekers, die erg rommelig speel den. Bovendien bestookten de Zeeuws-Vlamingen De Burgst met een lastige opslag. Het initiatief dat daaruit ontstond leidde tot aanvals golven, waarbij vooral van de Axel- se middenaanval dreiging uitging. Het leidde tot ruime setzeges, waardoor Voorwaarts afstand nam van de gevarenzone. WS*92 2-IJVC 3-1 (25-18, 30-32, 25-22, 26-24): Ogenschijnlijk wa ren beide teams aan elkaar ge waagd. „In goeden doen hadden we kunnen winnen", zei Meike van der Plas. „Maar het was abso luut niet goed." IJVC had een off-day, speelde slordig en moest dat met verlies bekopen. De pass kwam niet goed, de service bleef in gebreke. Nadat in de tweede set de stand in evenwicht was getrok ken, gloorde na nieuw verlies in de vierde set hoop op een nieuwe gelijkmaker. IJVC kon echter in de vierde set een 12-21-voorsprong niet verzilveren. Mannen. Voorwaarts-Voko 1-3 (23-25, 25-21, 21-25, 22-25): Het ver schil op de ranglijst was in het veld nauwelijks terug te zien. De hoog geklasseerde Brabanders moesten toestaan dat Voorwaarts heel de wedstrijd in elke set lang aanklampte. De thuisploeg domi neerde in verschillende fases, maar was niet bij machte om goed voor bereidend werk aan het net af te maken. In de slotfase van de eer ste, derde en vierde set wikkelden de bezoekers bekeken spelend af naar winst. Voko profiteerde op die momenten vooral van fouten aan Axelse kant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66