blijft klinken bij Goes aMM doorslag bij Vlissingen 35 Pieter Roelse in subtop maandag 12 maart 2012 (nummer 17). dezelfde vijver", weet Smits. „Het is best lastig, maar het is een kwes tie van netwerken. We proberen el kaar geen vliegen af te vangen. Kloetinge heeft zijn eigen spon- foto Ronald den Dekker sors en ook wij. Met SSV'65, onze buurclub, hebben we afgesproken dat we niet dezelfde sponsors be naderen. Zo moet je met elkaar omgaan. Hoe meer clubs er op een hoog niveau spelen, hoe beter dat is." „We hebben nu meer dan zestig sponsors die elk goed zijn voor dui zend euro", vertelt Smits niet zon der trots. „Met dat geld ondersteu nen we de club. Dat gaat van bus vervoer bij de uitwedstrijden van het eerste tot goede trainingsfacili teiten. Nu denken we aan lichtmas ten rond het hoofdveld. De mas ten liggen er inmiddels al." De Stichting Sponsorclub Goes werkt via de weg van de geleidelijkheid. „Stapje voor stapje", zegt Smits. „Goes moet op termijn een stabie le hoofdklasser worden. Nee, over de Topklasse praten we niet hier. Dan gaan we naast onze schoenen lopen. Dat laten we over aan Hoek of Kloetinge. We springen niet ver der dan onze polsstok lang is." „We bemoeien ons ook niet met het technische beleid", vervolgt Smits. „Dat is voor het bestuur en de technische commissie. Daar zit de kennis op dat gebied. Wij pro beren alleen de voorwaarden te scheppen, zodat er optimaal ge presteerd kan worden." Stabiliteit is het toverwoord. Van daar ook dat Gérard de Nooijer in middels voor het derde seizoen is vastgelegd. „De ambities die deze club heeft, passen bij mij", stelt de oefenmeester uit Oost-Souburg. „Ik ben zelf altijd ambitieus en wil het hoogste bereiken. De voor waarden qua trainingsfaciliteiten en qua selectie zijn goed. We heb ben een jonge talentvolle en brede selectie. Er zijn dit seizoen jongens van derde- en vierdeklassers over gekomen en die ontwikkelen zich goed. Neem iemand als Thijs van den Dries. Hij speelde vorig sei zoen nog bij Luctor in de vierde klasse, heeft zich goed ontwikkeld bij ons en kan nu mee op eerste- klasseniveau." „Natuurlijk wordt er nu door ande re verenigingen ook aan onze spe lers getrokken. Zo werkt het nu eenmaal. Ik doe daar nooit moei lijk over. Als iemand weggaat, is dat zo. Dan moeten wij zorgen dat we weer een goede vervanger op leiden." hinder van leek te ondervinden. De centrale verdediger speelde een sterke wedstrijd, met Jurriaan Pe terson aan zijn zijde. Het moet ge zegd: voor een verdediger was het ook wel lekker voetballen tegen Geldrop. De Brabanders stonden tot gisteren op de tweede plaats in de eerste klasse C, maar konden Karakteristiek niet duidelijk maken hoe ze op die positie waren beland. Geldrop hanteerde louter de lange bal, maar in de voorhoede ston den twee 'mini-spitsen'. Verwest: „Ik snapte ook niets van die speel wijze." Vorige week speelde hij door de blessure van Roy van der Kaap voor het eerst centraal achter- VC Vlissingen-Geldrop 5-1 (1-0). 29. Etienne Mallie 1-0, 64. Randy de Dreu 2-0, 67. Hoessein Bouzam- bou 3-0, 81. Parfait Luwawa 3-1, 84. Thomas Ragut 4-1, 90+2. Etien ne Mallie 5-1. Scheidsrechter: J.A.M. Stange (Ze venbergen). Gele kaart: Tim van Hasselt (VC Vlissingen), Sercan Oz- can, Jeroen de Kort en Bas de Haas (allen Geldrop). Aantal toeschou wers: 200. C VC Vlissingen: Joan van Belzen; Tim van Hasselt (90. Sylvion Ura- nie), Jurriaan Peterson, Benjamin Verwest, Dangelo Martien; Thomas Ragut, Randy de Dreu, Björn Lange- veld; Etienne Mallie, Sinan Coban en Hoessein Bouzambou (80. Jona than Constancia). door Jan Dagevos MIDDELBURG - Thomas Mattheijer blijft de onbetwiste nummer één in het PZC Totoklassement. De voetballer van SSV'65 had er des tijds acht goed en kan maar niet van de troon worden gestoten. Pieter Roelse deed afgelopen week einde een verwoede poging, maar de speler van De Meeuwen kwam uiteindelijk niet verder dan zes goede voorspellingen. Het levert hem voorlopig een plek in de subtop op, samen met Me- rijn Dek (VCK) en Robin Provoost (ZSC'62). Ook zij kwamen tot zes goede voorspellingen en delen de vierde plaats. Waar ging het dan mis bij Pieter Roelse? Bij de wedstrijden 'van Hoek, GPC Vlissingen, Yerseke en Sui zat hij er naast. Opvallend ge noeg gokte hij ook verkeerd bij de wedstrijd waar hij zelf bij betrok ken was. Roelse had bij de wed strijd van 'zijn' De Meeuwen te gen Oostkapelle zaterdag ingezet op een overwinning, maar de ont moeting eindigde in een 2-2-gelijk- spel. Wel bleef De Meeuwen in ei gen huis opnieuw ongeslagen. Voor de 57e week welteverstaan. Bij de wedstrijden Nieuw Lekker- land-Kloetinge (0-1), Zaamslag-SC Everstein (1-1), Hoedekensker- ke-Nieuwland (1-2), Goes-Temeu- zen (3-0), Vlissingen-Geldrop (5-1) en Biervliet-Oostburg (3-0) had Roelse het allemaal goed gezien. Hoek-XerxesDZB x Nieuw Lekkerland-Kloetinge 01 Zaamslag-SC Everstein 1® GPC Vlissingen-Roda Boys Yerseke-DFS O X O De Meeuwen-Oostkapelle 0 x Hoedekenskerke-Nieuwland (x) Spui-MZVC x Goes-Terneuzen (x) Vlissingen-Geldrop/AEK 0 Biervliet-Oostburg juiste uitslag Ogoede voorspelling O foute voorspelling Thomas Mattheijer (SSV'65) 8 Arjan Verburg (Patrijzen) 7 Niels Hopmans (Tholense Boys) 7 Merijn Dek (VCK) 6 Robin Provoost (ZSC'62) 6 Pieter Roelse (De Meeuwen) 6 Frank den Engelsman (Noad'67) 5 Niek Haartsen (Schoondijke) 5 Pieter de Murinik (DFS) 5 Sven Zuidgeest (Walcheren) 5 Steve van Hulle (Aardenburg) 4 Sander van Remortele (Steen) 4 Patrick van Schetsen (WHS) 4 Wouter Verduijn (Oostkapelle) 3 Harm Fluijt (Wolfaartdijk) 3 Jaimy van Bloppoel (Yerseke) 2 Leon Weeda (Duivel and) 2 in met Peterson. Verwest: „Dat was even wennen, maar vandaag stond het aardig. En we kwamen er af en toe aardig uit." Toch was het vooral wachten op een individuele flits en die kwam er na bijna een half uur spelen. Hoessein Bouzambou dolde zijn tegenstander en legde de bal terug, Etienne Mallie schoot fraai raak (1-0). Dat deed Randy de Dreu na 63 minuten ook, uit een vrije trap. Bouzambou maakte knap de der de, Geldrop scoorde tegen uit een strafschop, waarna Thomas Ragut er 4-1 van maakte. Het slotakkoord was voor Mallie, die de bal achte loos binnen pegelde: 5-1. En zo pakte Vlissingen drie pun ten en bleef het met nog acht duels te spelen titelkandidaat. Vol gende week gaat de ploeg op be zoek bij Best Vooruit en Vergou wen weet nu al één ding: hij zal dan wél keuzes moeten maken. Ach, ik laat het allemaal maar over me heenko men. Bij mijn vorige team werd alle aandacht verdeeld over drie coureurs, nu is alle aandacht op mij gericht. Het is een wereld van verschil. Ze zeg gen dat de wereld eind 2012 vergaat, dus ik heb nog precies één seizoen om wereldkampioen te worden." Wegracecoureur Jasper Iwema in De Tele graaf. „Als Robinho op de training een trucje bij Gattuso probeert, weet je dat er een doodschop gaat komen. Door met dat soort gasten op het veld te staan leer ik ontzettend veel." Urby Emanuelson is op zijn plek in Milaan. In Voetbal International. „Mensen vroegen aan me: Hoe gaat het nu met je? Alsof ik ernstig ziek was. Zo erg is het natuurlijk niet. Als sporter heb ik een enorme tegenslag gekre gen. Misschien hoort dat erbij. Ik sluit de deur niet. Zo zit ik niet in elkaar. Als sporter zijn de Spelen het hoogste om te bereiken. Daar wil ik bij zijn." Voormalig hockey-international Teun de Nooijer in het AD. „Zo gaat het vaak in het voetbal, je roept iets wat je niet vindt en de volgende dag ontsla je die trai ner. Dan is de directie niet geloofwaardig, je moet geen daad stellen om de daad, even laten zien hoe flink je bent." PSV-directeur Tiny Sanders in de Volkskrant. „Er gingen bussen vol voetballiefhebbers naar Gel- senkirchen. In die tijd kocht je voor acht mark een kaartje voor de staantribune. Dat deden veel men sen. Maar er kwamen ook veel Duitse fans naar het Diekman om hier Nederlands voetbal te zien. Er is zeker een soort verbintenis tussen de clubs." Youri Mulder, assistent-trainer bij FC Twen te, in Trouw. „Een nieuw dak is dringend nodig. Bij tijd: en wijle is dat dak de warmste plek van Friesland, zo po reus schijnt het te zijn. Vogels overwinteren erop, wij winteren eronder." Oud-schaatser Geert Kuiper in zijn column in de Volkskrant over schaatstempel Thialf.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65