Weer veel tegentreffers Aardenburg 33 RIA W. buigt achterstand om in overwinning maandag 12 maart 2012 Z Michal Szczawinski benut een strafschop en zet HW'24 zo op een 1-O-voorsprong in de derby tegen Axel. foto Mark Neelemans zei de keeper. „Iedereen wilde heel graag winnen, want met een twee de zege op rij telt de winst van vo rige week op RIA pas echt. We kij ken weer omhoog." Ook in de tweede helft was HW'24 de bovenliggende partij. Door een eigen doelpunt van Roy door Jurgen Naeye AARDENBURG - De eerste competi tiewedstrijd van Aardenburg op een zaterdagavond is uitgelopen op een teleurstelling. Het duel trok weliswaar meer bezoekers dan op een zondagmiddag, maar de 250 toeschouwers zagen hoe de forma tie van trainer Robbie de Muynck voor de tiende keer dit seizoen een nederlaag leed. Roosendaal was met 4-2 te sterk en drukte door de zege de thuisploeg dieper in de degradatiezorgen. Aardenburg liep voor de zoveelste keer deze competitie tegen hetzelf de euvel aan. De Zeeuws-Vlamin gen kwamen op voorsprong, maar gaven vervolgens achterin te veel doelpunten weg. Het aantal tegen treffers staat inmiddels op 45, een gemiddelde van meer dan 2,5 per wedstrijd. Te veel om te overleven in de tweede klasse, vindt ook coach De Muynck. van Ham een kwartier na de rust leek de wedstrijd gespeeld. Maar Marco Plasschaert bracht kort daar na de spanning nog even terug met de aansluitingstreffer. De 'man of the match' loodste in bles suretijd zijn ploeg echter in veilige haven. „Het was niet fris en goed „Het was vandaag een déja-vu van voorgaande weken. De ene week is het-Pietje, dan andere week is het Jantje, maar het feit blijft, dat we te makkelijk goals weggeven." Niek van Sprundel, die na zijn uit stapje naar België zijn rentree op eigen bodem maakte, baalde even eens van de vier tegengoals. Toch heeft hij er het volste vertrouwen in dat zijn ploeg boven de degrada- tiestreep blijft. „Het geloof in een goede afloop is er nog steeds, maar we zullen in de resterende negen duels nu wel de punten moeten gaan pakken." De voormalige spits van Malde- gem kon tegen Roosendaal niet zijn stempel op de wedstrijd druk ken. Van Sprundel kampt met een conditieachterstand en kan hier door de hoge verwachtingen nog niet inlossen. „Het is vijf maanden geleden dat ik volledig wedstrijdfit was. Vandaag merkte ik na een uur dat ik op was. Ik verwacht nog vandaag", vond Leonhart. „In an dere wedstrijden konden we ons telkens goed herstellen. Tegen HW'24 lukt je dat niet. Dat heb ik vooraf gezegd tegen mijn ploeg. Ik heb hier lang genoeg rondgelopen om dat te weten. Dit zijn wedstrij den waarin bijvoorbeeld een Kjell een paar weken.nodig te hebben om volledig fit te zijn", vertelde Van Sprundel. Aardenburg, zonder Dwight van Hulle in de gelederen (vakantie), begon sterk aan de wedstrijd. Al na drie minuten scoorde Jelle de Vreeze uit een voorzet van Van Sprundel. Vijf minuten later ver keek doelman Sander Tazelaar zich op een hoekschop van Robin Franke. De bal viel bij de tweede paal binnen. Tazelaar verklaarde na afloop dat de felle verlichting geen rol speelde: „Hou het maar op een miscommunicatie", sprak hij teleurgesteld. Nick van Dijk kopte na een half uur de bezoekers op een 2-1-voor- sprong, maar nog voor de rust schoot Abubakar Kourouman Aar denburg langszij: 2-2.- Na de hervatting kregen Tijl Tour- nois, Van Sprundel en Kourou man kansen om hun ploeg weer op voorsprong te zetten, maar hun Vanderhaeghen de ploeg op sleep touw moet nemen. Dat heeft hij niet gedaan. Dat neem ik hem kwalijk. Je weet dat je na een goe de reeks eens tegen een nederlaag kan aanlopen. Misschien hebben sommige spelers zichzelf over schat." inzetten troffen geen doel. De be zoekers sprongen effectiever met de kansen om. Jan Konings ver scheen, na een matige uittrap van Tazelaar, vrij voor doel en rondde bekwaam af: 2-3. „Het breekpunt in de wedstrijd", oordeelde De Muynck. „Na die goal acteerde mijn ploeg radeloos en werd het veld niet genoeg breed gehouden, waardoor de ruimte voor de spit sen steeds kleiner werd." Aardenburg probeerde de gelijkma ker te forceren, maar na de 2-4 van Barry Perk ging- bij de thuisploeg het licht uit. Aardenburg-Roosendaal 2-4 (2-2). 3. Jelle de Vreeze 1-0,10. Robin Franke 1-1, 27. Nick van Dijk 1-2, 42. Abuba kar Kourouman 2-2, 55. Jan Konings 2-3, 89. Barry Perk 2-4. Scheidsrechter: J. Senders (Veldhoven). Gele kaart: Abu bakar Kourouman, Michiel Leijte (Aar denburg), Jeroen Hack, Jeroen Krijne, Nick van Dijk (Roosendaal). Aantal toe schouwers: 250. MIDDELBURG - Zes dagen na het ontslag van trainer Jean-Pierre Hu- bregsen, boekte RIA W. een sensa- tionale zege op bezoek bij Zeelan- dia Middelburg. Tien minuten voor tijd leidde de thuisploeg nog met- 3-1, maar RIA W. boog die achterstand nog om in een 3-4-overwinning. Zeelandia Middelburg-RIA W. 3-4: Een sterke start van de thuis ploeg leidde na een kwartier tot de openingstreffer van Roniël Ura- nie. Daarna zakte het spel van de Middelburgers in en Sammy de Backer profiteerde hiervan door na een half uur de 1-1 op het bord te brengen. Kort na rust bracht Lunven Ver meer de thuisploeg opnieuw aan de leiding (2-1) en nadat Niels Lu- teijn in de 66e minuut voor 3-1 had gezorgd, leek de wedstrijd be slist. De 3-2 van opnieuw Sammy de Backer bracht het geloof in een goede afloop bij de bezoekers te rug. Kort daarna werd het gelijk door Matthieu Godfroid (3-3), waarna Stephen Uyterhaegen in blessuretijd zijn ploeg de wellicht niet meer verwachte overwinning bezorgde: 3-4. MADE Ruime nederlaag RCS tegen Madese Boys RCS moet de plannen voor het be halen van de derde-periodetitel even in de ijskast zetten. Op be zoek bij Madese Boys, tot gisteren de hekkensluiter van de tweede klasse, gingen de Souburgers met 4-0 onderuit. RCS kwam al vroeg op achterstand, liet vijf goede kan sen liggen en slikte aan het begin van de tweede helft de tweede te gentreffer. „Dat was de doodsteek, daarna hebben we heel pover ge speeld", zei Dennis de Nooijer na de ruime nederlaag. MIDDELBURG Oostkapelle onderuit tegen leider DTS'35 In de hoofdklasse van het dames voetbal verloor Oostkapelle op ei gen veld met 0-1 van koploper DTS'35 Ede. „We hadden verschil lende engeltjes op de lat en op de paal. DTS creeerde voor rust veel kansen, maar gelukkig bleef het bij 0-0", aldus trainster Irma de Witte. Pas nadat verdedigster Shamila Ha mers na een handsbal haar tweede gele kaart had gekregen, slaagde DTS'35 erin te scoren. De Witte: „We hebben de schade beperkt ge houden en dat is goed." MIDDELBURG Nipte overwinning vrouwen Smerdiek De voetbalsters van Smerdiek boek ten in de eerste klasse een nuttige, maar moeizame overwinning op nummer drie Berkel (2-1). Drie mi nuten voor rust openden de be zoeksters de score: 0-1. De ploeg van trainer Servaas Brouwer, met de Terneuzense Sharona Tieleman in de gelederen, toonde in de twee de helft veerkracht. Anne Hage te kende voor de gelijkmaker, Angeli- que Hage werkte de bal daarna bin nen na een scrimmage (2-1). Dat was tevens de eindstand.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63