sport! 31 Zaamslag haalt punt met negen man AXEL BV AZVV maakt na rust het verschil 'Veertig stagen per minuut, dat is een hartslag in rust. Maar ik zat midden in een wedstrijd. Dat is niet normaal.' Hoek-verdediger Fabian Wilson Jorrit D'Haeseleer brengt Hoek op een 1-O-voorsprong. Regilio Pinas (rechts) kijkt toe. foto Mark Neelemans Wilson werd vorig seizoen, in het shirt van Temeuzen, voor de eer ste keer met die fysieke proble men geconfronteerd. „Daarna heb ik allerlei onderzoeken gehad. Ik heb een sporthart, maar dat kan door Aector Dooms ZAAMSLAG - Scheidsrechter Roel van der Werff drukte zaterdag een stempel op het duel van Zaamslag tegen Everstein, dat in een 1-1-ge- lijkspel eindigde. Halverwege de tweede helft stuurde de leidsman uit Drunen Arjan Hamelink van Zaamslag met een rode kaart (twee keer geel) uit het veld. Tien minuten later kon bij de thuisclub invaller Karim el Bodmossi met rood vertrekken. „Wat een rotmiddag. Ik had het lie ver anders gezien, maar de kaarten waren terecht. De nummer vijf tien (Hamelink) maakte eerst een overtreding en gaf daarna com mentaar. De invaller beledigde me. Daar staat maar één straf op: rood. Ik fluit al lang, maar dit heb ik nog niet eerder meegemaakt", reageer de de arbiter. In een tumultueuze slotfase kreeg Zaamslag met negen tegen elf via geen kwaad. Drie weken geleden heb ik alles nog eens laten onder zoeken. Het was in orde. Voor de wedstrijd voelde ik me prima. Maar na een lange sprint was ik in eens helemaal leeg." Peter Dieleman de beste kans op de winst, maar de inzet van de moegestreden aanvaller werd ge stopt door Everstein-doelman Bas van Stralen. In blessuretijd Teek Everstein alsnog de drie punten mee naar huis te nemen, maar Van der Werff keurde de treffer van André van der Veer af vanwe ge vermeend buitenspel. „Deze scheidsrechter geilt op aan dacht. Hij meet met twee maten. Waar hij Arjan (Hamelink) bestraf te met een gele kaart, deed hij eer der bij dezelfde overtreding op Ugur (Kahveci) door een speler van Everstein niets", vond Joris Ra demakers. De aanvoerder van Zaamslag keek terug naar de één minuut stilte die vanwege het plot selinge overlijden van zijn goede vriend en penningmeester Arjan den Hamer vooraf werd gehou den. Het moment was indrukwek kend en veelzeggend. De spelers stonden omarmd in de middencir- Jari Vyaene was zijn vervanger en die had meteen de 2-0 op zijn schoen. Net als een week eerder te gen RVVH scoorde Vyaene echter niet. Dat deed XerxesDZB in de tweede helft wel. Jesper van den kei. „Je ziet in die ene minuut zijn gezicht in een flits voorbijkomen. Het was voor mij best emotioneel. Arjan was een echte verenigings man en maakte deel uit van ons zaalvoetbalteam Reham." De spe lers, die rouwbanden droegen, had den het er uitgebreid over gehad hoe er mee om te gaan. Radema kers „We hebben tegen elkaar ge zegd: we moeten na de minuut stil te de knop omdraaien en hieruit kracht putten voor de wedstrijd." Het sportieve duel in de eerste klasse C was van belang in de strijd om lijfsbehoud. Zaam- slag-doelman Mitchell Braafhart reageerde uitstekend op een kop bal van Everstein-speler Geert Dokman. Aan de andere kant wa ren Dieleman, Kahveci en Hame link dicht bij een doelpunt Op slag van rust stond het duo Diele- man-Kahveci aan de basis van het Zaamslag-treffer. De voorzet van Kahveci werd door Ruben de Bosch kopte een corner binnen, waar Hoek-doelman Jordi de Jong- he er niet best uitzag. Het leek puntenverlies op te leveren, tot Clinckemaillie nog eens aanzette en het gaatje vond: 2-1. Gans in eigen doel geschoten: 1-0. In de tweede helft scoorde Efrem Shiferaw de gelijkmaker. Daarna zakte het niveau, omdat de scheids rechter de hoofdrol voor zich op eiste. „Inwendig kookte ik. Deze man floot zeer inconsequent. Wel ke scheidsrechter vergeet nu zijn fluitje. Hij wel", zei Kenny Verhoe- ne. „Op de bespreking is door de spelers goed gereageerd. Door de smalle selectie i.s er geen concur rentie en zijn bepaalde spelers niet scherp. Maar ik ga er met de groep alles aan doen om Zaamslag in de eerste klasse te houden", verzeker de de Zaamslag-trainer. Zaamslag-Everstein 1-1 (1-0). 45. Ru ben de Gans 1-0 (eigen doelpunt), 59. Efrem Shiferaw 1-1. Scheidsrechter: R. van der Werff (Drunen). Rode kaart: Ar jan Hamelink (2x geel), Karim el Bod mossi (Zaamslag). Gele kaart: Joris Ra demakers, Ugur Kahveci (Zaamslag). Guillermo Ooft, Ronald Werndly (Everstein). Aantal toeschouwers: 200. maandag 12 maart 2012 VUSSINGEN CPC geeft de zege nog uit handen: 2-2 GPC Vlissingen leek zaterdag in het thuisduel met Roda Boys op weg naar een verdiende overwin ning. De zaterdag-eersteklasser moest twee minuten voor tijd ech ter alsnog de gelijkmaker van Toby Tan toestaan (2-2). De thuisploeg was na drie minuten op achter stand gekomen, maar trok het duel dankzij treffers van Jeroen van Om men (27e minuut) en Grigor Sahak- jan (82e) naar zich toe. Het bleek niet voldoende voor drie punten. SPUI Spui wint en blijft zo een titelkandidaat De topper in de vierde klasse A tus sen Spui en MZVC - de nummers twee en drie - eindigde in een 3-1-overwinning voor de thuis ploeg. Het duel kwam Iaat op gang. Invaller Remco Hamelink brak de ban en zorgde voor 1-0. MZVC kwam op gelijke hoogte via Alexander Bom. Een schitterende kopbal van Ad Verlinde betekende daarna de 2-1. In de laatste minuut zorgde invaller Wouter den Hollan der voor de 3-1-eindstand. KINDERDIJK Reserves Hoek ook langs De Zwerver 2 Hoek 2 is in sneltreinvaart bezig zich veilig te spelen in de reserve hoofdklasse. De ploeg van trainer Rob van den Hemel won zaterdag voor de derde keer op rij. Dit keer was De Zwerver 2 in Kinderdijk het slachtoffer: 2-3. Al na elf minu ten stond het 0-3 dankzij treffers van Arno van de Velde, Tijn Tiele- mans en Marco Doens. In de twee de helft kwam De Zwerver 2 terug tot 2-3, maar met kunst- en vlieg werk hield Hoek 2 stand. MIDDELBURG - Zonder al te veel problemen rekende AZW zater dag af met 's-Heer Arenskerke. Op bezoek bij de Bevelandse ploeg won de Axelse zaterdag-derdeklas ser met 0-5. Koploper Heinkenszand ging on deruit bij Veere (2-1), de derby tus sen De Meeuwen en Oostkapelle eindigde in 2-2 en Nieuwland pak te drie belangrijke punten bij Hoe- dekenskerke (1-2). 's-Heer Arendskerke-AZW 0-5: De thuisploeg kon het tot de rust goed bijbenen, maar vanaf de zes tigste minuut was het verzet van 's-Heer Arendskerke gebroken. Mi chael van Mol opende de score en maakte drie minuten later ook de 0-2. Wouter Boeije zorgde voor 0-3 en uit een strafschop maakte Van Mol de 0-4. Liam O'Shea be paalde de eindstand op 0-5. Veere-Heinkenszand 2-1 (0-0): Mark Doenen 0-1Jelle Lukasse 1-1 en Arcon Brasser 2-1. De Meeuwen-Oostkapelle 2-2 (2-0): Robin Dek 1-0, Vincenzo Lorello 2-0, Maarten van Maldegem 2-1 en 2-2. Hoedekenskerke-Nieuwland 1-2 (1-1): Emiel Almekinders 1-0, Jacky Goudswaard 1-1 en 1-2. Domburg-VCK 0-1 (0-1): Stefan Wiele- maker 0-1. Bevelanders-De Noormannen 1-2 (1-1): Mark Minderhoud 0-1, Leo Koole 1-1 en Stefan Felius 1-2. DRIJF

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61