Lange haal levert een onverwachte zege op 8 301 sport Terneuzense Boys neemt verder afstand Het is maart, maar toch oogsttijd voor Kloetinge maandag 12 maart 2012 door Koen de Vries NIEUW-LEKKERLAND - Het mag nog maar maart zijn, voor Kloetinge is het al volop oogsttijd. De Beve- landse voetballers ontmoeten de ene na de andere degradatiekandi daat en profiteren daar dankbaar van. Zaterdag boekte Kloetinge de vierde overwinning in zes wedstrij den. In Nieuw-Lekkerland won de ploeg met 0-1 en werkte zich daar mee weer wat verder naar boven in de ranglijst van de hoofdklasse B, „We sluiten nu aan bij de mid denmoot in plaats van te sukkelen in de onderste regionen", consta teerde matchwinnaar Ingmar Quist na afloop. Quist kwam het predikaat match winnaar meer dan toe. Niet dat hij een superwedstrijd speelde, maar hij hield het hoofd op het mo ment supreme wel koel en daarbij legde hij verreweg de meeste me ters af van alle 22 voetballers, de scheidsrechter en de twee grens rechters. De Schouwenaar was on vermoeibaar in het verstoren van de aanvalsopbouw van Nieuw-Lek- kerland. Mocht Quist nog eens ge noeg krijgen van voetbal, dan kan hij naadloos overstappen naar de atletiek. „Nieuw-Lekkerland is op z'n gevaarlijkst als het met lange ballen spelers zoekt die doorkop pen op de aanvallers. Ingmar heeft veel van die trappen eruitgehaald. Karakteristiek Nieuw Lekkerland-Kloetinge 0-1 (0-0). 68. Ingmar Quist 0-1. Scheidsrechter: M.A. Roeleveld (Vinkeveen). Gele kaart: André Hol, Raymon Slagboom (beiden Nieuw-Lekkerland), Maarten van Rosevelt, Diederik Hiensch, Timo jansen (allen Kloetinge). Aantal toe schouwers: 400- Kloetinge: Jaco van der Schee; Mi chel Maaskant, Jaap Esser, Arjan van der Smissen, Maarten van Rose velt; Mats Willemse, Timo Jansen, John Schot (89. Jerfy Booy), Rogier Veenstra (72. Aard Veldhof); Mark Schuit, Ingmar Quist. Hij was van grote waarde", consta teerde trainer Diederik Hiensch met enige stemverheffing om bo ven het feestgedruis vanuit de kleedkamer uit te komen. De trainer predikte geheel terecht geduld. Nieuw-Lekkerland verde digde agressief vooruit met min stens vijf man in de zone. Het kost te Kloetinge veel moeite om daar in gaten te schieten. Daarbij moest het op de hoede zijn voor de snel le tegenstoten van de degradatie kandidaat uit de Alblasserwaard. De Bevelanders bleven ondanks ve le mislukte acties gedisciplineerd voetballen, zodat keeper Van der Schee de eerste helft nauwelijks handelend hoefde op te treden. Na rust was er veel meer te bele ven op het bijna vooroorlogse sportparkje in Nieuw-Lekkerland. Kloetinge voetbalde zorgvuldiger en doelgerichter. Al na zeven mi nuten verscheen John Schot dank zij een vlijmscherpe pass van Ing mar Quist alleen voor doelman De Groot. Zijn schot stuitte op de keepers benen. Mats Willemse, ge vaarlijk met verschillende afstand schoten, zag zijn rebound naastge- tikt worden. Uit de indraaiende corner van Rogier Veenstra kopte rechtsback Michel Maaskant de bal vervolgens op de lat. Halverwege de tweede helft kwam Kloetinge verdiend op 0-1, al had het daarvoor wel wat geluk nodig: Doelman De Groot schoot een te rugspeelbal op de benen van een teamgenoot, waarna de bal precies voor de voeten van Ingmar Quist terechtkwam. „Ik had de hoek voor het uitkiezen", keek de aan valler terug. Hij koos voor de verre hoek en dat was een goede keuze. „We hebben gedaan wat we moes ten doen", concludeerde Hiensch. „Het gat met de middenmoot is ge dicht, we zijn nu een buffertje aan het maken met de degradatiekandi daten." En de oogsttijd lijkt nog niet voorbij. Zaterdag kan dat buf fertje groter gemaakt worden, als Zwaluwen op bezoek komt. Daar na zal de opbrengst wel eens een stuk minder kunnen zijn, want dan treffen de Bevelanders veelal ploegen uit het linkerrijtje. Hoek speelt dit seizoen nog acht duels. Zeven van die wedstrijden tellen mee voor de derde periode. Hoek wil graag een rol van bete kenis spelen in de strijd om de derde-periodetitel. Op eigen veld lijkt de zaterdag-hoofdklas ser punten te verspelen tegen XerxesDZB, maar in blessuretijd is daar alsnog de niet meer ver wachte overwinning: 2-1. door Barry van der Hooft HOEK - Het gemor was alweer be gonnen, naar het stuk gereedschap om aan de stoelpoten van de trai ner te zagen werd al gezocht, tot daar ineens die lange haal naar vo ren was. Niet zo'n bal die stilligt, maar zo eentje die aan komt rol len en waar je vol je been tegen aan kunt zwiepen. Reguillo Vande- pitte deed het, vooral om de tegen stander weg te houden bij het doel van Hoek. De bal belandde ver op de helft van XerxesDZB, Guillaume Clinckemaillie zag er wel iets in, zette zijn tegenstander met een duwtje opzij en schoot ook nog de 2-1 binnen. De klok op het scorebord stond al stil en kwam ook niet meer in be- Karakteristiek weging, waar de gemoedstoestand van alles en iedereen bij Hoek wél veranderde. Van ontevreden ging het naar tevreden, het gemor maakte bij sommige toeschouwers plaats voor een spontane glimlach. Over de hele wedstrijd gezien was de overwinning van Hoek ook niet eens onterecht te noemen. Al leen het benutten van kansen; dat is dit seizoen nogal een probleem, vooral op eigen veld. Bij vijf van de zes thuisoverwinningen die Hoek boekte was de marge slechts één treffer. Jorrit D'Haeseleer scoorde zater dag voor de tweede week op rij, maar zal dit seizoen geen topsco rer meer worden. Het was pas zijn tweede doelpunt van deze compe titie en de kans is groot dat hij aan het einde van het seizoen vertrekt D'Haeseleer werkt in Brussel en dat blijkt lastig te combineren met voetballen in Zeeuws-Vlaanderen. Hij is overigens niet de enige die na dit seizoen vertrekt. Hoek wil verder met spelers als Fa bian Wilson, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Sebastien Her mans, Dimitri van Oppens en Tim de Meersman. Ferry Alfons kan Hoek-XerxesDZB 2-1 (1-0). 31. Jorrit D'Haeseleer 1-0, 66.Jesper van den Bosch 1-1, 90+3. Guillau me Clinckemaillie 2-1. Scheidsrech ter: B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Gele kaart: Jari Vyaene (Hoek), Mi ke Navajas Sanchez, Lesley van Waas, Rowan Zechiël (allen Xer xesDZB). Toeschouwers: 550. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wilson (35. Jari Vyaene), Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Lio nel Fitsch; Sebastien Hermans, Tim de Meersman (71. Raymond Wolff), Ferry Alfons; Guillaume Clinckemaillie, Jorrit D'Haeseleer (86. Dimitri van Oppens) en Regi- lio Pinas. ook blijven, maar hij twijfelt nog over zijn rol. Gaat hij nog een jaar verder als speler? Of kiest Alfons voor een rol in de technische staf in combinatie met het volgen van een trainerscursus. Eén van de potentiële nieuwe aan winsten had zaterdag een gesprek met de technische commissie van Hoek en keek daarna vanaf de tri bune toe. Roysèl James belandde via de jeugd van VC Vlissingen en JVOZ bij Sparta. Daar maakt hij dit seizoen deel uit van het belofte team, maar de linksbenige midden velder lijkt aan zijn laatste maan den bezig in Rotterdam. Vanavond zitten de beleidsbepa lers rond de tafel met een keeper en Goes-aanvaller Kyle Doesburg is net als vorig seizoen ook weer in beeld bij Hoek. Naar twee cen trumspitsen wordt vooral in Bel gië gezocht. Dat is ook wat Hoek nodig heeft. Een sterke afmaker, die wedstrijden vroegtijdig in een beslissende plooi kan leggen. Dat was waar het zaterdag aan ont brak. Fabian Wilson (na ruim twee minuten) en Regilio Pinas hadden de score moeten openen, daarna slaagden vijf Hoek-spelers er bij een ultieme scrimmage ook niet in de bal tegen het net te krij-' gen. Dat lukte D'Haeseleer wel, na 31 minuten (1-0). Dat Wilson vier minuten later ge wisseld moest worden, was een te genvaller voor Hoek. De rechts back voelde de krachten ineens uit zijn lichaam vloeien. „Ik voelde meteen mijn hartslag", zei Wilson later. „Veertig slagen per minuut, dat is een hartslag in rust. Maar ik zat midden in een wedstrijd. Dat is niet normaal." door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Het blijft Terneuzen- se Boys in de tweede klasse E voor de wind gaan. Zelf won de ploeg met 1-0 bij Serooskerke en doordat Dinteloord met 0-1 onderuit ging tegen Duiveland, bedraagt de voor sprong van de koploper nu tien punten. Ook heeft Terneuzense Boys een duel minder gespeeld. Serooskerke-Terneuzense Boys 0-1: Op een slecht bespeelbaar veld kwamen beide teams nauwe lijks aan kansen toe. Na ruim tien minuten viel Boys-speler Jeroen van den Broeke uit met een ham stringblessure. Terneuzense Boys kwam na een halfuur, toen de ploeg de allereerste kans kreeg, op voorsprong. Robert Rijnberg zette vanaf rechts voor, Marco Faassen kopte tegendraads op doel, waarna de bal tergend langzaam over de doellijn ging. Via Gokhan Ersahin kreeg de koploper nog een aardige kans, maar zijn inzet verdween net naast. Zaterdag ontvangt Terneuzense Boys Dinteloord. Bij winst zetten de Zeeuws-Vlamingen een belang rijke stap richting de titel. Yerseke-DFS 0-4 (0-2). Jeroen Gref- kens 0-1 (strafschop), Donadoni War renaar 0-2, Patrick Verboom 0-3 (straf schop), John Quaak 0-4. Dinteloord-Duiveland 0-1 (0-0). Wou ter de Jonge 0-1. SSV65-Dauwendaele 1-4 (1-1). Peter van Gorsel 0-1, Jordy Matondo 1-1, Maarten van Vooren 1 -2, Jelmer Pas veer 1-3, Jaap de Kroo 1-4. Amemuiden-Nieuwdorp 1-0 (0-0). Leon van Belzen II 1-0. Bruse Boys-Zwaluwe 0-0. Klundert-lnternos 4-0 (2-0). Erik Fuanani 1-0, Kevin van Andel 2-0, Po- ger Mukoko 3-0, Leon Hollemans 4-0. Voorafgaand aan het duel Zaamslag-Everstein werd een minuut stilte gehouden vanwege het plotselinge overlijden van penningmeester Arjan den Hamer van de Zeeuws-Vlaamse voetbalclub. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 60