Flatbewoners zijn het 'kots- en kotsbeu' 322 zeeland 115 Dorpsraad Eede knapt oude luchtwachttoren op rillllllpl ipffSiji maandag 12 maart 2012 In de Terneuzense wijk Oudelandse Hoeve staan flatgebouwen van woonstichting Clavis. Het gaat om precies 322 flatwoningen. De bewoners zijn uiterst ontevreden over de dienstverlening van de huurbaas. „We bekijken samen met de bewoners - de eerste gesprekken hebben we al achter de rug waar we ze tegemoet kunnen komen." Manager Wonen Henry de Miranda van Clavis Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst Ze zitten in de kou, lopen te hoop tegen de straling van zend masten op hun dak en hebben het nu weer aan de stok met hun huurbaas over de, volgens hen, extreme brandpreventie maatregelen. Flatbewoners in Terneuzen zijn het zat. We zijn het kots- en kots beu", zeggen Emmie Fieret en Kitty van Ho ve, twee bewoners van flats in de De brandtrappen aan weerszijden van de flatgebouwen zijn levensgevaar lijk. Ze zijn te steil, moeilijk begaanbaar en spekglad. wijk Oudelandse Hoeve in Temeu- .zen-zuid. Van Hove woont in één van de flats in de Diepen- brockstraat, Fieret aan het Berlioz- hof iets verderop. Ze spreken na mens de bewoners van ruim 300 flats van woonstichting Clavis. Die- voelen zich onbegrepen, terwijl hun klachten glashelder zijn. En nu hun zoveelste klaagzang alleen besteed lijkt aan dovemansoren, neemt de verontwaardiging toe. „We zijn geen debielen, die niet weten hoe je een verwarmings- knop moet openzetten", zei één van de voornamelijk oudere bewo ners laatst, nadat een woordvoer der van Clavis had vastgesteld dat de kou in de flats werd veroor zaakt door 'verkeerd stookgedrag' van de bewoners. En: „We moe ten de radiatoren in alle kamers - ook in de slaapkamer - dag en nacht openzetten, is het advies. Dan stook je het lekker warm in de flat. Maar wie slaapt nu lekker in een warm gestookte slaapka mer?! Niemand toch?" Dinsdag en woensdag is het D-day. Dan houdt Clavis informa tiebijeenkomsten over de vervan ging van de verwarmingsketels in de vijf flatgebouwen. Fieret: „Maar ze gaan ook de knoppen op onze radiotoren vervangen. Tja, ze kun nen er gouden knopen op installe ren, maar het zijn wel oude, versle ten radiatoren." Van Hove: „Clavis wil daar niets van weten. Ze stu ren een monteur van een installa tiebedrijf, die nonchalant een me- tertje op je verwarming legt en zegt dat het aan ons stookgedrag ligt." Minstens zo verontwaardigd zijn de flatbewoners over de nieuwe brandveiligheidsregels. Ze hebben er inmiddels handtekeningen te gen verzameld. En iedereen te kent. De leuk aangeklede hallen van de flats in de Diepenbrock, aan het Berliozhof en Edvard Grieghof zijn inmiddels onttakeld. Fieret: „En daarmee zijn we de ontmoetingsplaats voor onze be woners kwijt. De vluchtroutes mo gen niet langer worden gebarrica deerd door obstakels als een plan tenbak en er mogen geen dingen meer in de hal die snel vlam vat ten. Op de galerijen mogen ook geen bloempotten meer staan en alle vuurgevoelige obstakels, zoals gordijnen en schilderijtjes moeten weg." Mierenneukerij is het, vin den de bewoners. Die ook aanhik- ken tegen de slecht bereikbare en voor oudere bewoners levensge vaarlijke, stijle, gladde, onbegaan bare brandtrappen. Een woordvoerder van Clavis rea geert vol begrip. Manager Wonen Henry de Miranda: „Het gaat om maatregelen die de gemeente en de brandweer ons opleggen. Die zijn standvastig bij de handhaving van de regels. Ik weet van de com motie die het allemaal heeft ver oorzaakt. Maar we bekijken wel sa men met de bewoners - een eerste gesprek met die van het Edward Grieghof hebben we al achter de rug - waar we ze tegemoet kun nen komen." Om, na de ontrui ming van de flathallen, de gezellig heid terug te brengen, wordt ge dacht aan het 'inkleuren' van de ra men en andere kleine ingrepen. En de verlichting van de trappen- hallen moet worden ontkoppeld van de straatverlichting. Ook een eis van de bewoners. TERNEUZEN Cliënten Gors aan de slag in Ter Schorre Sinds begin maart worden cliënten van het Gors (zorg en ondersteu ning voor mensen met een beper king) ingezet in het restaurant en de keuken van zorgcentrum Ter Schorre in Terneuzen. Locatiemana ger Jacqueline van den Hil van het verpleeghuis: „Het restaurant kan deze extra handen goed gebruiken. En voor de cliënten van het Gors is het een prima dagbesteding, waar van ze nog veel leren ook." Volgens haar is het enthousiasme bij de nieuwe serveersters, kelners en het keukenpersoneel groot -SINT JANSTEEN Fanfare St. Jan spekt kas met rommelmarkt In en rond het oude clubgebouw aan de Tragel in Sint Jansteen houdt de fanfare St.Jan zaterdag een rommelmarkt. De tweede hands nog goed bruikbare spulle tjes zijn door leden van de fanfare opgehaald bij de inwoners van Sint-Jansteen en Kapellebrug. De opbrengst van de verkoop is be stemd voor het instrumenten -en uniformenfonds van de fanfare. De verkoop begint om 8.00 uur. TERNEUZEN Franse automobilist blijkt zwaar dronken De politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag rond 4.20 uur een 30-jarige Franse automobilist aan voor een controle op rijden on der invloed. Dat gebeurde op de Scheldekade in Terneuzen. Uit een ademanalyse bleek dat de man (een beginnend bestuurder) ongeveer 4,8 maal teveel had ge dronken. Tegen hem is proces-ver- baal opgemaakt en zijn rijbewijs is ingevorderd. door Frank Gijsel EEDE - De dorpsraad van Eede is deze week begonnen met de res tauratie van de markante lucht wachttoren en de naastgelegen schuilkelder aan de Brieverstraat. Met vereende krachten werd door Johan Rootsaert, Theo Rammelae- re en Ronald de Croock de eerste trap geplaatst. Ook de vloer wordt vernieuwd, de betonelementen worden vervangen en de toegangs weg gaat op de schop. De dorps raad wil de toren een toeristische waarde geven en als locatie voor zendamateurs gebruiken. Ook scholieren kunnen de toren op. De toren maakte ten tijde van de Koude Oorlog tussen 1950 en i960 onderdeel uit van een netwerk van uitkijkposten. Eedenaar Arsè- ne Cuelenaere was destijds buiten gewoon dienstplichtig militair van het Korps Luchtwacht Dienst met als taak vanaf de toren laagvliegen- de vliegtuigen op te sporen. „Wij moesten als luchtwachtpost aan de centrale in Breda doorgeven om welke type vliegtuig het ging en welke richting ze uit vlogen. Dat gebeurde op het gehoor en met kijkers. Ons werk was vooral bedoeld om mogelijke bommen- - werpers op te sporen. Gelukkig is het allemaal meegevallen. Het net werk heeft nooit in een oorlogssi tuatie moeten werken." De radar en de straaljager maakten een einde aan de taak van het net werk. De toren in Eede verloor zijn functie als luchtwachtpost en in 1968 volgde de opheffing van het korps. De dorpsraad heeft de toren, die eigendom is van de Stichting Militair Erfgoed, geadop teerd. De opknapbeurt wordt deels bekostigd door het stimule ringsfonds van de Rabobank. Het project is ook aangemeld voor de leefbaarheidwedstrijd Kern met Pit van de Heidemaatschappij. Op de Monumentendag in september gaat de toren open. De luchtwachttoren in Eede wordt, als alles volgens plan verloopt, in sep tember op de Open Monumentendag officieel geopend, foto Peter Nicolai Uit het exploot dd. 08-03-2012 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Marlena Anna Przybylek, wonend te 4503 BR Groede, aan Romuald Wojciech Walczak, thans zonder bekende woon- of verblijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante opgemaakt verzoekschrift tot echtscheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiterlijk 13-06-2012 een verweerschrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115 613651 E' deurwaarders@vandamme-holland.nl prnrr.nn Mmnag&mMT rrecKcrj 3 •EBBOfsca SFFHprr wr&F&mm 'Eifmcmrp prïTBrrr Ssbsm* -prffcrrc fmccet-c. ipwHccyp. ittcPRi.- fKCfcnfcB

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57